[Strona główna] [Rajdy] | ||
[Rajd Polski 1977 - ERC
>> [Rajd Polski 1977 - PPiP >> |
||
[Rajd Polski 1976 - lista startowa] |
9-11.07.1976 - 36. Rajd Polski - 3 eliminacja PPiP *
* - do klasyfikacji Pucharu Pokoju i Przyjaźni zaliczany był tylko I etap rajdu. W klasyfikacji PPiP (CoPaF) uwzględniani byli tylko zawodnicy z krajów socjalistycznych.
Baza rajdu: Wrocław
Próby sportowe:
- I etap (9.07): OS 1: Oleszna - Księgnice Małe (6,0 km), OS 2:
Sobótka - Tąpadła (10,0), OS 3: Jodłownik - Wolibórz (9,0) (odwołany),
OS 4: Sokolec - Kamionki (10,0), OS 5: Rościszów - Potoczek -
Glinno (6,1), OS 6: Biały Kamień - Boguszów (8,0), OS 7:
Wojków - Stróżnica (5,2), OS 8: Domanów - Gostków (4,0), OS
9: Chwaliszów - Świebodzice (6,0) (odwołany), OS 10:
Modliszów - Złoty Las (5,0), OS 11: Jodłownik - Wolibórz (9,0),
OS 12: Złoty Stok - Lądek Zdrój (17,0), OS 13: Sienna -
Idzików (8,0), OS 14: Nowa Bystrzyca - Spalona - Poniatów -
Mostowice (26,4), OS 15: Lasówka - Młoty - Sokołówka (15,3)
- I etap (10.07): OS 16: Karłow - Batorów - Wolany (12,0), OS
17: Kozia Hala - Zieleniec - Duszniki Zdrój (17,0), OS 18:
Idzików - Sienna (8,0), OS 19: Lądek Zdrój - Złoty Stok (17,0),
OS 20: Jodłownik - Wolibórz (9,0), OS 21: Sokolec - Kamionki (9,5),
OS 22: Roścziszów - Walim (8,0), OS 23: Złoty Las - Modliszów
(5,0), OS 24: Boguszów - Biały Kamień (8,0), OS 25: Gostków -
Domanów (4,0), OS 26: Wojtków - Stróżnica (5,0), OS 27:
Tąpadła - Sobótka (10,0)
Nawierzchnia: asfalt + szuter
Pogoda: I etap - częściowo mokry
Klasyfikacja generalna: |
||||||||
1. | Andrzej Jaroszewicz Ryszard Żyszkowski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Lancia Stratos HF | gr. IV kl. 9-13 | 9428
pkt. (2:37:08) |
||
2. | Krzysztof Komornicki Janusz Wojtyna |
PL PL |
OBR FSO | Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo | gr. IV kl. 8 | 10176
pkt. (2:49:36) |
||
3. | Stasys Brundza Viljas Rozukas |
SU SU |
Łada 1600 | gr. II kl. 8 | 10246
pkt. (2:50:46) |
|||
4. | Tomasz Ciecierzyński Stanisław Brzozowski |
PL PL |
OBR FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo | gr. IV kl. 8 | 10415
pkt. (2:53:35) |
||
5. | Kastytis Girdauskas Arvydas Girdauskas |
SU SU |
Łada 1600 | gr. II kl. 8 | 10530
pkt. (2:55:30) |
|||
6. | Marian Bień Janina Jedynakowa |
PL PL |
|
Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo | gr. IV kl. 8 | 10674
pkt. (2:57:54) |
||
7. | Leo Pavlik Oldrich Gottfried |
CS CS |
Skoda | Skoda 130 RS | gr. II kl. 7 | 10754
pkt. (2:59:14) |
||
8. | Andrzej Niewiadomski Włodzimierz Dominowski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | BMW 2002 Tii | gr. II kl. 9-13 | 10892
pkt. (3:01:32) |
||
9. | Vladimir Iliev Nikolay Manolov |
BG BG |
SBA | Renault 12 Gordini | gr. IV kl. 8 | 11008
pkt. (3:03:28) |
||
10. | Jiri Sedivy Jiri Janecek |
CS CS |
Skoda | Skoda 120 S | gr. II kl. 7 | 11065
pkt. (3:04:25) |
||
11. | Jaroslav Mahr Frantisek Mahr |
CS CS |
Skoda | Skoda 120 S | gr. II kl. 7 | 11217
pkt. (3:06:57) |
||
12. | Józef Ważny Tomasz Wróbel |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn Automobilklub Morski |
Polski Fiat 125p 1500 | gr. IV kl. 8 | 11342
pkt. (3:09:02) |
||
13. | Jerzy Dobrzański Antoni Ryniak |
PL PL |
Automobilklub Stomil Dębica | Polski Fiat 125p 1600 | gr. II kl. 8 | 11614
pkt. (3:13:34) |
||
14. | Włodzimierz Groblewski Januariusz Czerwoniec |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | 11618
pkt. (3:13:38) |
||
15. | Andrzej Radecki Kazimierz Roćko |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | 11842
pkt. (3:17:22) |
||
16. | Jerzy Kobyliński Andrzej Wodziński |
PL PL |
OBR FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | 11898
pkt. (3:18:18) |
||
17. | Radoslav Petkov Kostadin Gurlev |
BG BG |
SBA | Łada 2103 | gr. II kl. 7 | 12035
pkt. (3:20:35) |
||
18. | Marin Velev Nacho Matov |
BG BG |
SBA | Renault 12 Gordini | gr. IV kl. 8 | 12059
pkt. (3:20:59) |
||
19. | Wolfgang Krugel Dieter Krugel |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. II kl. 1-6 | 12276
pkt. (3:24:36) |
|||
20. | Tadeusz Kudłaty Zdzisław Nowak |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | 12306
pkt. (3:25:06) |
||
21. | Volker Beyer Karl-Heinz Weigel |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. II kl. 1-6 | 12395
pkt. (3:26:35) |
|||
22. | Christian Meischner Sieghard Weissflog |
DDR DDR |
Trabant 601 | gr. I kl. 1-2 | 13217
pkt. (3:40:17) |
|||
23. | Zbigniew Zapędowski Roman Zapedowski |
PL PL |
Automobilklub Łódzki | BMW 2002 Tii | gr. I kl. 9-13 | 13363
pkt. (3:42:43) |
||
24. | Heinz Galle Wolfgang Kiessling |
DDR DDR |
Trabant 601 | gr. I kl. 1-2 | 13688
pkt. (3:48:08) |
|||
25. | Marek Ryndak Boguslaw Płoch |
PL PL |
Automobilklub Stomil Dębica | Polski Fiat 126p | gr. I kl. 1-2 | 16723
pkt. (4:38:43) |
||
Odpadli: |
||||||||
po OS 27 |
Ilia Chubrikov Pentzo Tserovski |
BG BG |
SBA | Renault 17 Gordini | gr. IV kl. 9-13 | (dyferencjał) | ||
OS 27 | Janusz Książkiewicz Włodzimierz Kaszuba |
PL PL |
OBR FSO - OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1600 | gr. IV kl. 8 | |||
OS 20 | Maciej Stawowiak Jacek Różański |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Fiat 124 Abarth Rallye | gr. IV kl. 9-13 | (przewód olejowy) |
||
OS 20 | Nikolay Elizarov Viktor Moskovskikh |
SU SU |
Łada 1600 | gr. II kl. 8 | ||||
OS 19 | Vlastimil Havel Miroslav Wohanka |
CS CS |
Skoda | Skoda 120 S | gr. II kl. 7 | |||
OS 19 | Richard Grevev Endri Stcev |
BG BG |
Łada 2103 | gr. II kl. 7 | ||||
OS 18 | Marian Bublewicz Stefan Osika |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | |||
OS 18 | Wolfgang Schneider Wilfried Hobusch |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. II kl. 1-6 | ||||
OS 16 | Horst Niebergall Bernd Fromman |
DDR DDR |
Wartburg 353 W | gr. II kl. 1-6 | ||||
OS 16 | Ryszard Nowak Michał Chroniowski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I kl. 7 | |||
OS 14 | Błażej Krupa Piotr Mystkowski |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn | Renault 17 Gordini | gr. IV kl. 9-13 | (zawieszenie) | ||
OS 13 | Jerzy Landsberg Marek Muszyński |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn | Renault 5 TS | gr. II kl. 7 | |||
OS 8 | Attila Ferjancz Ferenc Iriczfalvi |
H H |
Renault 17 Gordini | gr. IV kl. 8 | (wał napędowy) |
|||
OS 7 | Yakov Agishev Mikhail Titov |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. II kl. 8 | ||||
OS 6 | Anatoliy Kozyrchikov Galina Kozyrchikova |
SU SU |
Łada 1600 | gr. II kl. 8 | ||||
OS 6 | Vaclav Blahna Lubislav Hlavka |
CS CS |
Skoda | Skoda 120 S | gr. II kl. 7 | (skrzynia biegów) |
||
OS 6 | Andrzej Kaczmarek Andrzej Woźniak |
PL PL |
Automobilklub Wielkopolski | Zastava 1100 | gr. I kl. 5-6 | |||
OS 2 | Andrey Shishkov Nikolay Gubachev |
SU SU |
Moskwicz 412 | gr. II kl. 8 | ||||
Wystartowało 43 załóg, ukończyło rajd 25. |
||||||||
Klsyfikacja zespołów narodowych PPiP: | ||||||||
1. |
Czechosłowacja (Pavlik, Sedivy, Mahr) | 32976 |
||||||
2. |
Bułgaria (Iliev, Petkov, Velev) | 35102 |
||||||
Klsyfikacja zespołów fabrycznych PPiP: | ||||||||
1. |
FSO (Komornicki, Ciecierzyński, Bień) | 31205 |
||||||
2. |
Skoda (Pavlik, Sedivy, Mahr) | 32976 |
||||||
Klsyfikacja zespołów klubowych PPiP: | ||||||||
1. |
Automobilklub Warszawski (Jaroszewicz, Ciecierzyński, Bień) | 30457 |
||||||
2. |
SBA (Iliev, Petkov, Velev) | 35102 |
[Strona główna] [Rajdy] | ||
[Rajd Polski 1977 - ERC
>> [Rajd Polski 1977 - PPiP >> |
||
[Rajd Polski 1976 - lista startowa] |