[Strona główna] [Rajdy] | ||
[Rajd Polski 1979 - ERC
>> [Rajd Polski 1979 - PPiP >> |
||
[Rajd Polski 1978 - lista startowa] |
6-8.07.1978 - 38. Rajd Polski - 4 eliminacja PPiP *
* - do klasyfikacji Pucharu Pokoju i Przyjaźni zaliczany był tylko I etap rajdu. W klasyfikacji PPiP (CoPaF) uwzględniani byli tylko zawodnicy z KDL i startujący na KDL-wskim sprzęcie.
Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 1061 km
Próby sportowe:
- I etap (6.07): OS 1: Oleszna - Księginice (6,2 km); OS 2:
Modliszów - Złoty Las (4,6); OS 3: Zagórze Śląskie -
Dziećmorowice (4,4); OS 4: Michałkowa - Walim (6,5); OS 5:
Jaworniki - Dołki - Głuszyca (10,0); OS 6: Sokolec - Kamionki (9,4);
OS 7: Jodłownik - Wolibórz (8,5); OS 8: Radków - Kudowa Zdrój
(18,1); OS 9: Kozia Hala - Zieleniec - Duszniki (16,1); OS 10:
Borowniki Nowe - Lasówka (11,2); OS 11: Lasówka WOP - Huta -
Pokrzywno (19,6)
- I etap (7.07): OS 12: Młoty - Mostowice - Nowa Bystrzyca (19,5);
OS 13: Idzików - Sienna (8,8); OS 14: Lądek Zdrój - Złoty
Stok (16,2); OS 15: Jodłownik - Wolibórz (8,5); OS 16: Walim -
Michałkowa (6,5); OS 17: Złoty Las - Modliszów (4,6); OS 18:
Dziećmorowice - Zagórze (4,4); OS 19: Głuszyca - Jaworniki -
Dołki (10,0); OS 20: Walim - Rościszów (8,7); OS 21: Kamionki
- Sokolec (9,4); OS 22: Wolibórz - Jodłownik (8,5); OS 23:
Złoty Stok - Lądek Zdrój (16,2); OS 24: Sienna - Idzików (8,8);
OS 25: Nowa Bystrzyca - Młoty (19,5); OS 26: Sokołówka -
Bobrowniki (12,2); OS 27: Kozia Hala - Zieleniec - Duszniki (16,1);
OS 28: Wolibórz - Jodłownik (8,5); OS 29: Rościszów - Walim (8,7);
OS 30: Jaworniki - Dołki - Głuszyca (10,0); OS 31: Sokolec -
Kamionki (9,4); OS 32: Tąpadła - Sulistrowiczki (4,0); OS 33:
Księginice - Oleszna (6,2); SW: Sobótka (5 x 3,0 km) = 15,0 km
Nawierzchnia: asfalt + szuter
--------------------------
OS - odcinek specjalny
SW - próba szybkości płaskiej
Klasyfikacja generalna: |
||||||
1. | Vaclav Blahna Lubislav Hlavka |
CS CS |
Skoda 130 RS | gr. II kl. 7 | 14076,7 pkt. (3:54:36,7) |
|
2. | Svatopluk Kvaizar Jiri Kotek |
CS CS |
Skoda 130 RS | gr. II kl. 7 | 14420,0 pkt. (4:00:20,0) |
|
3. | Bogdan Wozowicz Witold Wozowicz |
PL PL |
Automobilklub Stomil Dębica | Łada 21011 1600 | gr. II kl. 8 | 14469,1 pkt. (4:01:09,1) |
4. | Jiri Sedivy Jiri Janecek |
CS CS |
Skoda 130 RS | gr. II kl. 7 | 14660,3 pkt. (4:04:40,3) |
|
5. | Antonin Císar Jan Soukup |
CS CS |
Skoda 130 RS | gr. II kl. 7 | 14939,2 pkt. (4:08:59,2) |
|
6. | Jaroslav Mahr Frantisek Mahr |
CS CS |
Skoda 130 RS | gr. II kl. 7 | 15366,5 pkt. (4:16:06,5) |
|
7. | Heiki Ohu Toomas Diener |
SU SU |
Łada 21011 1600 | gr. II kl. 8 | 15597,6 pkt. (4:19:57,6) |
|
8. | Dieter Heimburger Roland Weitz |
DDR DDR |
Wartburg 353 W | gr. II kl. 3-6 | 15826,8 pkt. (4:23:46,8) |
|
9. | Bogdan Drągowski Stanisław Brzozowski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | 15986,9 pkt. (4:26:26,9) |
10. | Adam Masłowiec Andrzej Białowąs |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I kl. 7 | 16103,0 pkt. (4:28:23,0) |
11. | Andrzej Radecki Waldemar Bidziński |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | 16172,5 pkt. (4:29:32,5) |
12. | Vello Grunberg Aarne Timusk |
SU SU |
Łada 21011 1600 | gr. II kl. 8 | 16182,9 pkt. (4:29:42,9) |
|
13. | Georgi Petrov Ivan Gospodinov |
BG BG |
Łada 21011 1600 | gr. II kl. 8 | 16209,0 pkt. (4:30:09,0) |
|
14. | I. Galat "Baba" Tibor Dekany |
H H |
Łada 21011 1600 | gr. II kl. 8 | 16227,5 pkt. (4:30:27,5) |
|
15. | Erwin Hartwich Armin Wilss |
DDR DDR |
Wartburg 353 W | gr. II kl. 3-6 | 16327,2 pkt. (4:32:07,2) |
|
16. | Vitold Sprukt Andris Kalnais |
SU SU |
Łada 21011 1600 | gr. II kl. 8 | 16470,1 pkt. (4:34:30,1) |
|
17. | Heinz Galle Thomas Schroter |
DDR DDR |
Trabant 601 | gr. II kl. 3-6 | 16668,1 pkt. (4:37:48,1) |
|
18. | Jerzy Kobyliński Marcin Osiowski |
PL PL |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | 16772,4 pkt. (4:39:32,4) |
19. | Kornel Karpati Istvan Csabai |
H H |
Łada 1300 | gr. II kl. 7 | 16883,1 pkt. (4:41:23,1) |
|
20. | Ilie Olteanu Ovidiu Scobai |
R R |
Dacia 1300 | gr. I kl. 7 | 17261,5 pkt. (4:47:41,5) |
|
21. | Christian Meischner Rainer Leonhardt |
DDR DDR |
Trabant 601 | gr. II kl. 3-6 | 17341,4 pkt. (4:49:01,4) |
|
22. | Stanisław Wyka Karol Piekarski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | 17377,6 pkt. (4:49:37,6) |
23. | Andrzej Witkowicz Marek Rompel |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat 128 Coupe 3 porte | gr. I kl. 7 | 17534,1 pkt. (4:52:14,1) |
24. | Thomas Fischer Jochen Wolf |
DDR DDR |
Trabant 601 | gr. II kl. 3-6 | 17707,1
pkt. (4:55:07,1) |
|
25. | Andrzej Lubiak Maciej Wisławski |
PL PL |
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p 650 | gr. II kl. 3-6 | 17736,9 pkt. (4:55:36,9) |
26. | Eugeniu Ionescu Cristea Cristea Tutunaru |
R R |
Dacia 1300 | gr. I kl. 7 | 17901,0 pkt. (4:58:21,0) |
|
27. | Laszlo Kovacs Antal Bobor |
H H |
Łada 21011 1600 | gr. II kl. 8 | 18030,8 pkt. (5:00:30,8) |
|
28. | Ehrenfried Seltmann Heinz Hoffmann |
DDR DDR |
Trabant 601 | gr. II kl. 3-6 | 18172,8 pkt. (5:02:52,8) |
|
29. | Janusz Szerla Jerzy Stopa |
PL PL |
OBR FSM - Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p 650 | gr. II kl. 3-6 | 18383,0 pkt. (5:06:23,0) |
30. | Andrzej Wodziński Jan Wojciechowski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | 18481,8 pkt. (5:08:01,8) |
31. | Todor Poptoschev Ludmil Georgiev |
BG BG |
Łada 21011 1600 | gr. II kl. 8 | 19162,5 pkt. (5:19:22,5) |
|
32. | Doru Gandu Vionel Iordanescu |
R R |
Dacia 1300 | gr. I kl. 7 | 19442,4 pkt. (5:24:02,4) |
|
33. | Zoltan Garay Endre Barabas |
H H |
Łada 21011 1600 | gr. II kl. 8 | 20130,0 pkt. (5:35:30,0) |
|
34. | Marek Ryndak Maria Bator |
PL PL |
Automobilklub Stomil Dębica | Polski Fiat 126p 650 | gr. II kl. 3-6 | 20252,2 pkt. (5:37:32,2) |
35. | Waldemar Ogrodniczak Jerzy Jasinowski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. II kl. 7 | 20557,0 pkt. (5:42:37,0) |
36. | Józef Makowiecki Zbigniew Aulicki |
PL PL |
Polski Fiat 126p 650 | gr. II kl. 3-6 | 22449,3 pkt. (6:14:09,3) |
|
Odpadli: |
||||||
OS 31 | Wiesław Cygan Romuald Zbigniew Kabulski |
PL PL |
OBR FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | |
OS 28 | Kastytis Girdauskas Arvydas Girdauskas |
SU SU |
Łada 21011 | gr. II kl. 8 | ||
OS 25 | Ryszard Plucha Włodzimierz Abramowicz |
PL PL |
OBR FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | (silnik) |
OS 19 | Laszlo Franczel Laszlo Kardos |
H H |
Łada 1300 | gr. II kl. 7 | ||
OS 19 | Jeremi Doria-Dernałowicz Jacek Lisicki |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p 1500 | gr. I kl. 8 | |
OS 18 | Ryszard Nowak Paweł Stojanowski |
PL PL |
Polski Fiat 125p 1300 | gr. I kl. 7 | ||
OS 15 | Tadeusz Maftyjewicz Janusz Błaszkiewicz |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I kl. 7 | |
OS 13 | Józef Ważny Kazimierz Brzozowski |
PL PL |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | |
OS 11 | Winfried Heitzmann Bernd Fromman |
DDR DDR |
Wartburg 353 | gr. II kl. 3-6 | ||
OS 10 | Georgi Karamatov Ivan Budinov |
BG BG |
Łada 1600 | gr. II kl. 8 | ||
OS 9 | Radoslav Petkov Kostadin Gurlev |
BG BG |
Łada 21011 | gr. II kl. 8 | ||
OS 8 | Stefan Saliński Michał Chroniowski |
PL PL |
Polski Fiat 125p 1300 | gr. I kl. 7 | ||
OS 6 | Ivan Trendafilov Petar Bochkov |
BG BG |
Łada 1300 | gr. II kl. 7 | ||
OS 5 | Stefan Vasile Matei Simonescu |
R R |
Dacia 1300 | gr. I kl. 7 | ||
OS 4 | Jerzy Wierzbołowski Zbigniew Kopycki |
PL PL |
Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | ||
OS 4 | Tadeusz Kudłaty Julian Obrocki |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1500 | gr. II kl. 8 | |
OS 4 | Lech Radkiewicz Waldemar Grim |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1300 | gr. I kl. 7 | |
OS 2 | Vallo Soots Toomas Putmaker |
SU SU |
Łada 21011 | gr. II kl. 8 | ||
Wystartowały 54 załogi, ukończyło rajd 36. | ||||||
Klsyfikacja zespołów narodowych PPiP: | ||||||
1. |
Czechosłowacja | 43175 | ||||
2. |
Polska | 46610 | ||||
3. |
ZSRR | 48250 | ||||
Klsyfikacja zespołów fabrycznych: | ||||||
1. |
Skoda |
[Strona główna] [Rajdy] | ||
[Rajd Polski 1979 - ERC
>> [Rajd Polski 1979 - PPiP >> |
||
[Rajd Polski 1978 - lista startowa] |