<< 3 el. RSMP 1990 - R. Elmot] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1990] [5 el. RSMP 1990 - R. Wisły >>
Baza rajdu: Olsztyn
Dystans: 334 km, w tym 16 odcinków specjalnych
o łącznej długości 124 km.
Nawierzchnia: OS 1 i 2: asfalt; pozostałe OS-y:
szuter
Odcinki specjalne:
- 16.06: OS 1 i 2: Olsztyn - stadion "Stomilu" (wyścig
każdorazowo po 4 okr. = 1,6 km)
- 17.06: OS 3, 10: Wadag - Kaplityny (6,3 km); OS 4, 11: Kronowo
- Wipsowo (5,4); OS 5, 12: Ramsówko - Wilimy (6,9); OS 6, 13:
Wipsowo - Czerwony Bór (8,3); OS 7, 14: Leszno - Nerwik (6,8);
OS 8, 15: Małszewko - Jęczniki (11,5); OS 9, 16: Marcinkowo -
Groszkowo (15,2)
Klasyfikacja generalna: | |||||
1. | Marian Bublewicz Ryszard Żyszkowski |
OKS Stomil Olsztyn AP Warszawa |
Mazda 323 4WD | 1. kl. A-13 | 1:18:08 |
2. | Andrzej Koper Maciej Wisławski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf GTI 16V | 2. kl. A-13 | 1:24:42 |
3. | Lesław Orski Tomasz Chmiel |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf GTI 16V | 3. kl. A-13 | 1:25:49 |
4. | Vitautas Sabataitis Arunas Bukmanas |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | 1. kl. A-12 | 1:26:45 |
5. | Krzysztof Hołowczyc Robert Burchard |
FSO Sport | Polonez 1500 Turbo | 4. kl. A-13 | 1:27:38 |
6. | Modestas Jakas Audrus Mockus |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | 2. kl. A-12 | 1:28:49 |
7. | Sławomir Szaflicki Sławomir Chmielewski |
OKS Stomil Olsztyn | Mazda 323 4WD | 5. kl. A-13 | 1:28:50 |
8. | Wiesław Stec Cezary Klaczyński |
Automobilklub Lubelski | Opel Manta 2000 | 6. kl. A-13 | 1:29:13 |
9. | Piotr Świeboda Wojciech Nosalik |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polonez 1600 | 1. kl. A-14 | 1:29:24 |
10. | Romuald Chałas Janusz Siniarski |
AP Warszawa | Polonez 1600 | 2. kl. A-14 | 1:29:42 |
11. |
Marek Gieruszczak Maciej Maciejewski |
Automobilklub Karkonoski | 3. kl. A-12 | ||
12. |
Bogdan Herink Barbara Stępkowska |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault 11 Turbo | 7. kl. A-13 | |
13. |
Dariusz Poletyło Tomasz Szostak |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Toyota Corolla | 4. kl. A-12 | |
14. |
Piotr Kufrej Maria "Malina" Wiechowska |
Automobilklub Krakowski | 3. kl. A-14 | ||
15. |
Robert Gryczyński Klaudiusz Rak |
Automobilklub Śląski | Polonez 1600 | 4. kl. A-14 | |
16. |
Waldemar Doskocz Andrzej Górski |
OKS Stomil Olsztyn | 5. kl. A-14 | ||
17. | Arunas Petrovas Gintras Stasiulevicius |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | 1. kl. A-11 | 1:34:15 |
18. |
Algis Poteliunas Jozuas Pukenas |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 2. kl. A-11 | ||
19. |
Czesław Zadygowicz Mirosław Andrzejczak |
Automobilklub Podlaski | |||
20. |
Paulus Jankavicius Donatas Drabavicius |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 5. kl. A-12 | ||
21. |
Zenonas Balciunas Vladas Vaitkus |
Automobilklub Podlaski | 3. kl. A-11 | ||
22. | Ryszard Granica Mieczysław Sieczkowski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | FSO 1500 | 1. kl. N-02 | 1:36:07 |
23. |
Jerzy Dyszy Jerzy Substyk |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 7. kl. A-14 | ||
24. |
Krzysztof Geritz Marek Łasiewicki |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 1. kl. A-10 | |
25. | Dariusz Wirkijowski Jarosław Klęka |
Automobilklub Morski | Polski Fiat 126p | 1. kl. N-01 | 1:45:41 |
26. |
Jacek Sikora Jacek Sciciński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 2. kl. N-01 | |
27. |
Jan Kornecki Jacek Jerschina |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 2. kl. N-02 | ||
28. |
Krzysztof Żelechowski Sławomir Łuba |
Automobilklub Morski | Polski Fiat 126p | 3. kl. N-01 | |
29. |
Paweł Zawadziński Marek Kaliński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 4. kl. N-01 | |
Odpadli m. in.: | |||||
OS 15 |
Marek Sadowski Grzegorz Gac |
FSO Sport | Polonez 1500 Turbo | kl. A-13 | (zawieszenie) |
OS 14 |
Paweł Przybylski Krzysztof Gęborys |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Audi Coupe Quattro | kl. A-13 | (skrzynia |
po |
Robert Kępka M. Loboza |
Automobilklub Śląski | Peugeot 205 GTI | (wypadek) |
|
OS 9 |
Saulius Girdauskas Kastytis Girdauskas |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | (silnik) |
|
Wystartowało 49 załóg, sklasyfikowano 29. | |||||
Zwycięzcy OS-ów: Bublewicz - 14, Herink - 1, Przybylski - 1 |
|||||
Klasyfikacja zespołowa: | |||||
1. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
2. | Automobilklub Podlaski | ||||
3. | OKS Stomil Olsztyn |
<< 3 el. RSMP 1990 - R. Elmot] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1990] [5 el. RSMP 1990 - R. Wisły >>