<< 6 el.
RSMP 1997 - R. Tatry] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1997]
[8 el. RSMP 1997 - R.
Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1997 - filmy]
Dystans: 425 km, w tym 24 odcinki specjalne o
łącznej długości 184,55 km
Odcinki specjalne:
- 19.09: OS 1: Kubalonka - Wisła Czarne Wylęgarnia (4,75 km);
OS 2: Wisła Malinka - Szczyrk Solisko (9,35); OS 3: Straconka -
Międzybrodzie Bialskie (6,75); OS 4: Porąbka DWD - Kocierz
Moszczanicka (17,65); OS 5: Łękawica - Moszczanica (5,50); OS 6:
Międzybrodzie Żywieckie - Żar (5,00); OS 7: Żar -
Międzybrodzie Żywieckie (5,00); OS 8: Porąbka DWD - Kocierz
Moszczanicka (17,65); OS 9: Łękawica - Moszczanica (5,50); OS
10: Tresna Mała - Zarzecze (5,10); OS 11: Szczyrk Solisko -
Wisła Malinka (9,35); OS 12: Wisła Czarne Wylęgarnia -
Kubalonka (4,75)
- 20.09: OS 13 i 19: Cisownica Centrum - Leszna Górna (7,50); OS
14 i 20: Goleszów Opaty - Ogrodzona (6,80); OS 15 i 21: Gumna
Remiza - Hażlach Czarne Doły (9,40); OS 16 i 22: Kończyce
Babilon - Łączka (10,00); OS 17 i 23: Górki Małe - Brenna
Skrzyżowanie (6,00); OS 18 i 24: Brenna Skrzyżowanie - Górki
Wielkie (4,40)
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: początek pierwszego dnia - słonecznie,
od OS 7 - opady deszczu i mgła, drugi dzień - słonecznie i
sucho
Klasyfikacja generalna: | ||||||||
1. | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
Toyota / Castrol - Automobilklub Śląski | Toyota Celica Turbo 4WD | 1. kl. A-8 | 1:38:47 | |||
2. | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Renault / PBI Bank - Automobilklub Krakowski | Renault Maxi Megane | 2. kl. A-8 1. F-2 |
1:39:15 | |||
3. | Leszek Kuzaj Artur Skorupa |
Exol - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 1. gr. N 1. kl. N-4 |
1:44:44 | |||
4. | Robert Herba Dariusz Burkat |
Automobilklub Polski Automobilklub Krakowski |
Mitsubishi Lancer RS Evo III | 2. gr. N 2. kl. N-4 |
1:44:49 | |||
5. | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
Automobilklub Śląski Automobilklub Krakowski |
Mitsubishi Lancer RS Evo III | 3. gr. N 3. kl. N-4 |
1:46:44 | |||
6. | Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | 3. kl. A-8 | 1:47:13 | |||
7. | Wojciech Zaborowski Jan Szymczak |
Automobilklub Olsztyński | Opel Astra GSi 16V | 4. gr. N 1. kl. N-3 2. F-2 |
1:50:24 | |||
8. | Łukasz Sztuka Zbigniew Cieślar |
Automobilklub Cieszyński | Nissan Sunny GTi 16V | 5. gr. N 2. kl. N-3 3. F-2 |
1:50:53 | |||
9. | Wiesław Stec Jakub Mroczkowski |
|
Mitsubishi Lancer RS Evo III | 6. gr. N 4. kl. N-4 |
1:51:26 | |||
10. | Jan Kościuszko Janusz Bronikowski |
Chłopskie Jadło - Automobilklub Krakowski | Renault Maxi Clio | 4. kl. A-8 4. F-2 |
1:52:04 | |||
11. | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf GTi 16V | 7. gr. N 3. kl. N-3 5. F-2 |
1:52:22 | |||
12. | Jacek Jerschina Artur Orlikowski |
|
Peugeot 106 Kit Car | 1. kl. A-6 6. F-2 |
1:53:21 | |||
13. | Tomasz Kuchar Igor Tomasiak |
|
Opel Astra GSi 16V | 8. gr. N 4. kl. N-3 7. F-2 |
1:56:54 | |||
14. | Marek Glier Tomasz Malec |
Automobilklub Morski Automobilklub Dolnośląski |
Opel Astra GSi 16V | 9. gr. N 5. kl. N-3 8. F-2 |
1:57:14 | |||
15. | Wojciech Nosalik Stanisław Bazan |
|
Subaru Legacy RS 4WD | 5. kl. A-8 | 1:57:35 | |||
16. | Paweł Dytko Tomasz Dytko |
Automobilklub Opolski | Ford Escort RS Cosworth | 10. gr. N 5. kl. N-4 |
1:57:49 | |||
17. | Adam Wrocławski Wojciech Sikora |
Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | 11. gr. N 6. kl. N-3 9. F-2 |
1:58:20 | |||
18. | Waldemar Malinowski Andrzej Grigorjew |
Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 12. gr. N 7. kl. N-3 10. F-2 |
1:58:30 | |||
19. | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
Automobilklub Polski | Skoda Favorit 136 L | 2. kl. A-6 11. F-2 |
1:58:35 | |||
20. | Damian Gielata Maciej Baran |
Automobilklub Krakowski | Skoda Felicia LX | 3. kl. A-6 12. F-2 |
1:58:52 | |||
21. | Mariusz Ficoń Sławomir Mieszkowski |
|
Fiat Cinquecento Abarth | 1. kl. A-0 13. F-2 |
2:01:25 | |||
22. | Mirosław Dudzik Jarosław Gieras |
Automobilklub
Dolnośląski Automobilklub Śląski |
Ford Escort RS Cosworth | 13. gr. N 6. kl. N-4 |
2:02:58 | |||
23. | Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 14. gr. N 1. kl. N-PCS 14. F-2 |
2:03:17 | |||
24. | Marcin Turski Jacek Sciciński |
Castrol / Dominet - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 15. gr. N 2. kl. N-PCS 15. F-2 |
2:03:21 | |||
25. | Jan Chudzikiewicz Erwin Meisel |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 2. kl. A-0 16. F-2 |
2:06:12 | |||
26. | Aleksander Bubel Grzegorz Osiński |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | 16. gr. N 3. kl. N-PCS 17. F-2 |
2:06:36 | |||
27. | Wojciech Musiał Łukasz Godula |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 17. gr. N 4. kl. N-PCS 18. F-2 |
2:06:52 | |||
28. | Tomasz Czopik Łukasz Wroński |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | 4. kl. A-6 19. F-2 |
2:07:46 | |||
29. | Marcin Keller Przemysław Matulka |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 18. gr. N 5. kl. N-PCS 20. F-2 |
2:08:16 | |||
30. | Krzysztof Dunat Damian Kagoń |
Autoklub Rzemieślnik
Warszawa Automobilklub Śląski |
Fiat Cinquecento Sporting | 19. gr. N 6. kl. N-PCS 21. F-2 |
2:08:20 | |||
31. | Bartosz Koprzywa Damian Mojżyszek |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 20. gr. N 7. kl. N-PCS 22. F-2 |
2:08:58 | |||
32. | Andrzej Spława-Neyman Paweł Wieczorek |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 21. gr. N 8. kl. N-PCS 23. F-2 |
2:09:46 | |||
33. | Marek Ryndak Rafał Rzemień |
Auto Res - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 22. gr. N 9. kl. N-PCS 24. F-2 |
2:11:03 | |||
34. | Robert Kabański Marcin Raszyński |
Motoklub Olsztyn | Opel Astra GSi | 23. gr. N 8. kl. N-3 25. F-2 |
2:11:07 | |||
35. | Maciej Ławiński Adam Skowroński |
Automobilklub Dolnośląski | Łada 2105 | 5. kl. A-6 26. F-2 |
2:12:53 | |||
36. | Tomasz Płaczek Dariusz Brodnicki |
PPH Kaczmarek / Grisbi Tre - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 24. gr. N 10. kl. N-PCS 27. F-2 |
2:13:49 | |||
37. | Maciej Woda Wojciech Więcek |
Automobilklub Polski KKS Elita Kraków |
Fiat Cinquecento Sporting | 25. gr. N 11. kl. N-PCS 28. F-2 |
2:13:51 | |||
38. | Grzegorz Kamiński Edmund Olczak |
Automobilklub Krakowski KKS Elita Kraków |
Fiat Cinquecento Sporting | 26. gr. N 12. kl. N-PCS 29. F-2 |
2:14:29 | |||
39. | Damian Jurczak Magdalena Krząpa |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 27. gr. N 13. kl. N-PCS 30. F-2 |
2:15:41 | |||
40. | Michał Uliarczyk Michał Strawa |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 28. gr. N 14. kl. N-PCS 31. F-2 |
2:15:48 | |||
41. | Bogdan Jankowski Grzegorz Rochna |
Activa Multisystem Plus - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 29. gr. N 15. kl. N-PCS 32. F-2 |
2:16:38 | |||
42. | Dariusz Smoliński Ryszard Ciupka |
Promex - Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 30. gr. N 16. kl. N-PCS 33. F-2 |
2:16:46 | |||
43. | Mirosław Drożdż Mariusz Bzowy |
Auto Res - Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento Sporting | 31. gr. N 17. kl. N-PCS 34. F-2 |
2:17:41 | |||
44. | Stanisław Kołodziej Monika Dudek |
Automobilklub Krakowski | Toyota Celica Turbo 4WD | 32. gr. N 7. kl. N-4 |
2:18:10 | |||
45. | Piotr Grabek Grzegorz Dobosz |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 33. gr. N 18. kl. N-PCS 35. F-2 |
2:18:44 | |||
46. | Paweł Bojarski Rafał Wojtowicz |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | 34. gr. N 19. kl. N-PCS 36. F-2 |
2:19:06 | |||
47. | Zbigniew Kotarba Krzysztof Schenk |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 35. gr. N 20. kl. N-PCS 37. F-2 |
2:22:16 | |||
48. | Jarosław Buczek Maciej Schayer |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | 36. gr. N 21. kl. N-PCS 38. F-2 |
2:22:19 | |||
Wykluczony: | ||||||||
po |
Michał Nowosiadły ? |
|||||||
Odpadli m. in.: | ||||||||
po OS 19 |
Zbigniew Stec Robert Bromke |
Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo | kl. N-4 | (skrzynia biegów) |
|||
OS 16 |
Rafał Kwiatkowski Jacek Zieliński |
KKS Elita Kraków | (wypadek) | |||||
OS 13 | Dalibor Slivka (CZ) ? |
(skrzynia biegów) |
||||||
OS 13 | Ryszard Borowski Robert Borowski |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | ||||
OS 11 | Waldemar Wołowiec ? |
Automobilklub Krakowski | (wypadek) | |||||
OS 9 | Bartłomiej Baniowski Piotr Wieczorek |
Aquila / FOX - Automobilklub Krakowski | Subaru Impreza WRX | kl. N-4 | (skrzynia biegów) |
|||
OS 8 | Włodzimierz Skrodzki Jacek Rathe |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | kl. N-3 | (wypadek) | ||||
po OS 7 |
Piotr Świeboda Andrzej Górski |
Tedex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer RS Evo III | kl. N-4 | (tylny most) |
|||
OS 7 | Grzegorz Grzyb Bartłomiej Sitek |
Auto Res - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | (wypadek) | |||
po OS 4 |
Dariusz Poletyło Maciej Maciejewski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | kl. N-4 | (przewód intercoolera) |
|||
OS 4 | Lech Koraszewski Grzegorz Dudek |
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski | Audi Coupe S2 | kl. A-8 | (silnik) | |||
OS 4 | Andrzej Dudkowiak Dariusz Dudkowiak |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | ||||
OS 2 | Adam Magaczewski Andrzej Białowąs |
Texaco / Promex - Automobilklub Śląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (półoś) | |||
OS 1 |
Paweł Serafin Dominik Nawa |
Skoda Favorit | kl. N-1 | |||||
OS 1 |
Marek Boryczka Adam Wyszkowski |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | ||||
Wystartowało 69 załóg, sklasyfikowano 48. | ||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Gryczyński - 14 (2 ex aequo), Kulig - 10 (2), Świeboda - 1 (1) | ||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1-8: Kulig, OS 9: Kulig i Gryczyński, OS 10-24: Gryczyński |
<< 6 el.
RSMP 1997 - R. Tatry] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1997]
[8 el. RSMP 1997 - R.
Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1997 - filmy]