<< 8
el. RSMP 1997 - R. Karkonoski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [2 el. RSMP 1998 - R. Kormoran
>>
[Zimowy Rajd
Dolnośląski 1998 - filmy]
Baza rajdu: Kłodzko
Dystans: 527,75 km, w tym 23 odcinki specjalne o
łącznej długości 224,28 km
Odcinki specjalne:
- 20.02: OS 1, 6 i 11: Nowa Bystrzyca - Spalona Dolna (8,57 km);
OS 2, 7 i 12: Młoty - Spalona (13,95); OS 3, 8 i 13: Niemojów -
Nagodzice (11,75); OS 4, 9 i 14: Goworów - Domaszków (7,50); OS
5, 10 i 15: Gniewoszów - Poręba (9,75)
- 21.02: OS 16: Wolany - Ścinawka Dolna (13,30); OS 17: Młynów
- Opolnica (8,40); OS 18: Kłodzko - Kłodzko (2,31); OS 19:
Wolany - Ścinawka Dolna (13,30); OS 20: Młynów - Opolnica (8,40);
OS 21: Kłodzko - Kłodzko (2,31); OS 22: Wolany - Ścinawka
Dolna (13,30); OS 23: Młynów - Opolnica (8,40)
Nawierzchnia: asfalt, w niektórych miejscach
płaty lodu
Pogoda: słonecznie, sucho
Klasyfikacja generalna: | |||||||||
1. | (1.*) | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | 2:05:55,1 | |||
2. | (2.*) | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Renault Polska - Automobilklub Krakowski | Renault Maxi Megane | kl. A-7 1. F-2 |
2:07:41,7 | |||
3. | Bedrich Habermann (SK) Emil Horniacek (SK) |
Styllex Tuning | Toyota Celica Turbo 4WD | (kl. A-8) | 2:10:41,8 | ||||
4. | (3.*) | Piotr Świeboda Artur Skorupa |
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 1. gr. N kl. N-4 |
2:12:21,2 | |||
5. | (4.*) | Robert Herba Andrzej Górski |
|
Mitsubishi Carisma GT | 2. gr. N kl. N-4 |
2:13:33,1 | |||
6. | (5.*) | Wiesław Stec Stanisław Bazan |
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 3. gr. N kl. N-4 |
2:14:56,5 | |||
7. | (6.*) | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 4. gr. N kl. N-4 |
2:15:27,4 | |||
8. | (7.*) | Zbigniew Stec Robert Bromke |
|
Mitsubishi Lancer RS Evo III | 5. gr. N kl. N-4 |
2:16:17,3 | |||
9. | (8.*) | Wojciech Zaborowski Tomasz Malec |
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 6. gr. N kl. N-4 |
2:17:42,5 | |||
10. | Stepan Ladik (CZ) Jiri Hradil (CZ) |
Skoda Felicia Kit Car | (kl. A-6) | 2:18:11,5 | |||||
11. | (9.*) | Bartłomiej Baniowski Piotr Wieczorek |
Fox Rally Team - Automobilklub Krakowski | Subaru Impreza WRX | 7. gr. N kl. N-4 |
2:21:11,3 | |||
12. | (10.*) | Mariusz Ficoń Tomasz Ochman |
Polifarb Cieszyn-Wrocław - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | 8. gr. N 1. kl. N-3 2. F-2 |
2:21:11,7 | |||
13. | Roman Kresta (CZ) Jan Tomanek (CZ) |
Skoda Felicia | (kl. A-5) | 2:23:46,6 | |||||
14. | (11.*) | Krzysztof Tercjak Jacek Mikrut |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | 2:24:08,6 | |||
15. | (12.*) | Tomasz Kuchar Maciej Szczepaniak |
|
Opel Astra GSi 16V | 9. gr. N 2. kl. N-3 3. F-2 |
2:24:31,0 | |||
16. | Igor Suska (SK) Ivan Hadzia (SK) |
Ford Escort RS Cosworth | (kl. N-4) | 2:24:55,1 | |||||
17. | (13.*) | Waldemar Malinowski Piotr Trzaskowski |
Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 10. gr. N 3. kl. N-3 4. F-2 |
2:27:14,2 | |||
18. | (14.*) | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski | Skoda Favorit 136 L | 1. kl. A-5 5. F-2 |
2:28:03,4 | |||
19. | (15.*) | Michał Bębenek Grzegorz Bębenek |
Automobilklub Krakowski | Renault Clio Williams | 11. gr. N 4. kl. N-3 6. F-2 |
2:29:55,2 | |||
20. | (16.*) | Tomasz Czopik Łukasz Wroński |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | 12. gr. N 5. kl. N-3 7. F-2 |
2:31:45,2 | |||
21. | (17.*) | Wojciech Musiał Tomasz Twardowski |
Hołowczyc Management - Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 2. kl. A-5 8. F-2 |
2:31:50,4 | |||
22. | (18.*) | Marek Glier Leszek Gontarz |
Automobilklub Orski | Opel Astra GSi 16V | 13. gr. N 6. kl. N-3 9. F-2 |
2:32:12,7 | |||
23. | (19.*) | Aleksander Kopestyński Marcin Kacprzycki |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Toyota Starlet XL | 3. kl. A-5 10. F-2 |
2:34:42,1 | |||
24. | (20.*) | Marcin Turski Maciej Baran |
|
Toyota Corolla G6 | 4. kl. A-5 11. F-2 |
2:34:45,3 | |||
25. | (21.*) | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Automobilklub Polski | Volkswagen Golf GTi 16V | 14. gr. N 7. kl. N-3 12. F-2 |
2:35:58,8 | |||
26. | (22.*) | Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
Automobilklub
Polski Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
Fiat Cinquecento Sporting | 15. gr. N 1. kl. N-1 13. F-2 |
2:39:25,7 | |||
27. | (23.*) | Marek Goczał Bartosz Salwa |
Automobilklub Krakowski | Skoda Felicia LX | 5. kl. A-5 14. F-2 |
2:39:52,0 | |||
28. | (24.*) | Grzegorz Grzyb Bartłomiej Sitek |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 16. gr. N 2. kl. N-1 15. F-2 |
2:40:22,7 | |||
29. | (25.*) | Damian Jurczak Piotr Bożek |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Śląski |
Fiat Cinquecento Sporting | 17. gr. N 3. kl. N-1 16. F-2 |
2:41:53,4 | |||
30. | (26.*) | Krzysztof Wołkowyski Igor Tomasiak |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Krakowski |
Honda Civic VTi | 18. gr. N 8. kl. N-3 17. F-2 |
2:42:03,7 | |||
31. | (27.*) | Włodzimierz Pawluczuk Marek Bała |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 19. gr. N 4. kl. N-1 18. F-2 |
2:43:03,1 | |||
32. | (28.*) | Maciej Ławiński Adam Skowroński |
Jacky - Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 20. gr. N 9. kl. N-3 19. F-2 |
2:43:54,9 | |||
33. | (29.*) | Michał Uliarczyk Michał Strawa |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 21. gr. N 5. kl. N-1 20. F-2 |
2:44:17,5 | |||
34. | (30.*) | Krzysztof Dunat Damian Kagoń |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 22. gr. N 6. kl. N-1 21. F-2 |
2:50:19,9 | |||
35. | (31.*) | Dariusz Goczał Marek Wicher |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 6. kl. A-5 22. F-2 |
2:54:04,7 | |||
36. | (32.*) | Dariusz Gałecki Marcin Leśnik |
Automobilklub Dolnośląski | Peugeot 106 | 23. gr. N 7. kl. N-1 23. F-2 |
3:06:19,7 | |||
37. | (33.*) | Paweł Bojarski Rafał Wójtowicz |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | 24. gr. N 8. kl. N-1 24. F-2 |
3:09:42,1 | |||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski | |||||||||
Wykluczeni (ominięcie PKC): | |||||||||
po OS 13 | Cezary Fuchs Marek Skrobot |
Sprandi Poland Rally Team - Automobilklub Dolnośląski | Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | |||||
Odpadli m. in.: | |||||||||
po OS 12 | Marek Gieruszczak Maciej Maciejewski |
Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica Turbo 4WD | kl. A-8 | (turbo) | ||||
OS 12 | Paweł Dytko Tomasz Dytko |
Automobilklub
Opolski Automobilklub Śląski |
Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | (pompa paliwa) |
||||
OS 7 | Tomasz Mikołajczyk ? |
Automobilklub Polski | (silnik) | ||||||
OS 6 | Dariusz Poletyło Jacek Sciciński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | kl. N-4 | (silnik) | ||||
OS 5 | Bogdan Jankowski ? |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | (wypadek) | ||||||
po OS 4 | Mirosław Dudzik ? |
Automobilklub Polski | (silnik) | ||||||
OS 3 | Jozef Beres (SK) Henrich Kurus (SK) |
Mazda 323 GT-R | kl. A-8 | (wypadek) | |||||
po OS 2 | Adam Wrocławski ? |
Automobilklub Śląski | (skrzynia |
||||||
OS 1 | Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (silnik) | ||||
OS 1 | Andrej Pinter (SK) Erika Saladova (SK) |
Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | (wypadek) | |||||
Andrzej Spława-Neyman ? |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-1 | ||||||
Wystartowało 56 załóg, sklasyfikowano 37 (w tym 33 w RSMP) | |||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Gryczyński - 15, Kulig - 8 | |||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1-23: Gryczyński |
<< 8
el. RSMP 1997 - R. Karkonoski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [2 el. RSMP 1998 - R. Kormoran
>>
[Zimowy Rajd
Dolnośląski 1998 - filmy]