<< 5 el. WSMP 1990 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [1 el. WSMP 1991 - Poznań >>
Wyniki wyścigów: | |||||
Klasa A1: | |||||
Trening: 1. Krukowski - 2:17,484; 2. Mrówczyński - 2:18,347; 3. Cołoszyński - 2:18,586 | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km): | |||||
1. | Wojciech Cołoszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 28:12,236 (105,83 km/h) | |
2. | Adam Tuszyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 28:13,384 | |
3. | Zbigniew Czarnocki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 28:13,680 | |
4. | Andrzej Węglarz | Automobilklub Stalowa Wola | Polski Fiat 126p | 28:16,382 | |
5. | Tomasz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | 28:16,390 | |
6. | Mariusz Stelmach | Automobilklub Stalowa Wola | Polski Fiat 126p | ||
7. | Antoni Skudło | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | ||
8. | Wojciech Jankowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
9. | Piotr Bednarek | Automobilklub Piotrkowski | Polski Fiat 126p | ||
10. | Tomasz Kraussyk | KAM Łódź | Polski Fiat 126p | ||
11. | Grzegorz Tyras | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | ||
12. | Andrzej Kopczyński | KAM Łódź | Polski Fiat 126p | ||
13. | Jarosław Hercog | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | ||
14. | Tomasz Dąbrowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
15. | Piotr Nartowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | ||
Odpadli: | |||||
Krzysztof Gawroński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |||
Michał Gil | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | |||
Dariusz Stróżyk | Automobilklub Kielecki | Polski Fiat 126p | |||
Klasa A2: | |||||
Trening: 1. Taraile - 2:03,475; 2. Yudeiks - 2:03,612; 3. Mandera - 2:06,481 | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km): | |||||
1. | (1.*) | Henryk Mandera | Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTI | 20:46,685 (117,96 km/h) |
2. | Vitautas Taraile | (LT) | Łada 2108 Samara | 20:57,597 | |
3. | Guntars Yudeiks | (LV) | Łada 2108 Samara | 20:59,422 | |
4. | (2.*) | Tomasz Jaskłowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTI | 22:00,818 |
5. | Klaus Herig | (D) | Fiat 127 | 22:14,167 | |
(3.*) | Grzegorz Baran | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Łada 2105 MTX | ||
(4.*) | Andrzej Ptak | Automobilklub Szczeciński | Łada 2105 MTX | ||
(5.*) | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Łada 2105 MTX | ||
(6.*) | Zygmunt Stanek | AP Warszawa | |||
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski | |||||
Klasa C3: | |||||
Trening: 1. Szwagierczak - 2:09,732; 2. Grynhoff - 2:10,863; 3. Piotrowski - 2:15,569 | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km): | |||||
1. | Zbigniew Szwagierczak | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 22:12,384 (110,38 km/h) | |
2. | Leszek Grynhoff | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 22:26,737 | |
3. | Paweł Piotrowski | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p-Honda | 22:57,602 | |
4. | Wojciech Urbański | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 23:15,351 | |
5. | Jacek Chojnacki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 23:33,873 | |
6. |
Waldemar Perczyński | Automobilklub Wielkopolski | |||
Odpadli: | |||||
Marek Zawadzki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p-Honda | |||
Roman Mokiejewski | Automobilklub Dolnośląski | ||||
Klasa C4: | |||||
Trening: 1. Kudłaty - 1:58,375; 2. Ostrovskij - 2:00,502; 3. Alliks - 2:01,219 | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km): | |||||
1. | Vladimir Ostrovskij | (SU) MADI | Łada 2108 Samara | 20:05,339 (122,01 km/h) | |
2. | (1.*) | Tadeusz Kudłaty | Automobilklub Dolnośląski | Alfa Romeo 75 Turbo | 20:15,100 |
3. | Janis Alliks | (LV) | Łada 2105 | 20:27,108 | |
4. | (2.*) | Jerzy Wierzbołowski | Automobilklub Dolnośląski | Lancia Delta HF Integrale | 20:38,255 |
5. | Egils Matiass | (LV) | Łada 2105 | 20:41,820 | |
(3.*) | Mirosław Świejkowski | Automobilklub Toruński | Łada 2105 | ||
(4.*) | Zygmunt Konieczek | Automobilklub Morski | |||
(5.*) | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Renault 5 Alpine | ||
(6.*) | Tadeusz Myszkier | Automobilklub Morski | |||
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski | |||||
Klasa E5: | |||||
Trening: 1. Szmidt - 1:50,808; 2. Lingren - 1:50,860; 3. Andriejev - 1:51,262 | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,085 km = 40,850 km): | |||||
1. | Edgar Lingren | (SU) MADI | Estonia 21 | 18:31,071 (132,36 km/h) | |
2. | (1.*) | Jacek Szmidt | Automobilklub Toruński | MTX 1-06 | 18:38,977 |
3. | (2.*) | Krzysztof Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 85 | 18:48,421 |
4. | (3.*) | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | Promot 85 | 18:56,092 |
5. | Valdemaras Butkevicius | (LT) | Estonia 21 | 19:15,177 | |
(4.*) | Jarosław Podsiadło | Automobilklub Kielecki | |||
(5.*) | Janusz Sączyński | Automobilklub Morski | |||
(6.*) | Kazimierz Brach | Automobilklub Morski | |||
(7.*) | Andrzej Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
(8.*) | Marek Kusiak | Automobilklub Śląski | Estonia 21 | ||
(9.*) | Marek Nowak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
(10.*) | Wojciech Długołęcki | AP Warszawa | |||
(11.*) | Andrzej Grabowski | Automobilklub Morski | |||
(12.*) | Władysław Starkowski | Automobilklub Dolnośląski | |||
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski | |||||
Odpadli: | |||||
Tomasz Jeromin | Automobilklub Świętokrzyski | ||||
Witold Witkowski | Automobilklub Szczeciński | ||||
Nie wystartował: | |||||
Kazimierz Sołtowski | Automobilklub Szczeciński | (tłok) | |||
Klasa E6: | |||||
Trening: 1. Potekhin - 1:39,787; 2. V. Jonusis - 1:40,901; 3. D. Jonusis | |||||
Wyścig (15 okr. x 4,085 km = 61,275 km): | |||||
1. | Aleksandr Potekhin | (SU) MADI | Estonia 21 | 25:42,281 (143,08 km/h) | |
2. | Valdas Jonusis | (LT) | Estonia Elfa | 26:02,628 | |
3. | Wiktor Gasenko | (UA) | Estonia 21 | 26:06,816 | |
4. | Andris Kalkis | (LV) | Estonia 21 | 26:07,166 | |
5. | Indukis Rukuts | (LV) | Estonia 25 | 26:56,789 | |
(1.*) | Bogdan Pawlak | AP Warszawa | |||
(2.*) | Jacek Szmidt | Automobilklub Toruński | |||
(3.*) | Adam Sowa | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
(4.*) | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | |||
(5.*) | Janusz Sączyński | Automobilklub Morski | |||
(6.*) | Kazimierz Brach | Automobilklub Morski | |||
(7.*) | Witold Witkowski | Automobilklub Szczeciński | |||
(8.*) | Andrzej Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
(9.*) | Marek Nowak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||
* - miejsca w klasyfikacji Mistrzostw Polski | |||||
Odpadli: | |||||
12 okr. |
Darius Jonusis | (LT) | Estonia | (silnik) | |
Artur Skwarzyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21 | |||
Krzysztof Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 85 | |||
Bohdan Leśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 83 | |||
Józef Gutmacher | Automobilklub Szczeciński | ||||
Jarosław Podsiadło | Automobilklub Kielecki | ||||
Andrzej Grabowski | Automobilklub Morski | ||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-15 okr.: Potekhin | |||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | |||||
1. |
Texas Racing Team | 74 pkt. |
|||
Klasyfikacja klubowa: | |||||
1. | Automobilklub Wielkopolski | 70 pkt. |
|||
2. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 65 pkt. |
|||
3. | Automobilklub Toruński | 62 pkt. |
|||
4. | Automobilklub Szczeciński | 47 pkt. |
|||
5. | AP Warszawa | 42 pkt. |
|||
6. | Automobilklub Śląski | 32 pkt. |
|||
7. | Automobilklub Stalowa Wola | 26 pkt. |
<< 5 el. WSMP 1990 - Kielce] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1990] [1 el. WSMP 1991 - Poznań >>