<< 5 i 6 el. WSMP 1995 (formuły) - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1996] [2 el. WSMP 1996 - Poznań >>
Pogoda: deszcz w sobotę
Wyniki wyścigów: | ||||||
Klasa E-2000 + E-1600: | ||||||
Trening: 1. K. Woźniak - 1:32,822; 2. Kostelecky - 1:33,490; 3. Luciński - 1:36,091; 4. Szczęsny - 1:39,614; 5. Gasenko - 1:40,319; 6. Seidenfaden - 1:41,936; 7. Rafał Podolski - 1:42,332; 8. Strausz - 1:44,361; 9. M. Krachulec - 1:44,492; 10. Gutmacher - 1:45,564; 11. H. Kochański - 1:47,228 | ||||||
Wyścig (15 okr.): | ||||||
1. | (1.*) | Krzysztof Woźniak | GPF Motorsport - Automobilklub Wielkopolski | Dallara F 393 | 23:35,662 (155,6 km/h) | |
2. | Jaroslav Kostelecky | (CZ) | Dallara F 394 | 23:36,811 | ||
3. | (2.*) | Ryszard Luciński | Castrol - Automobilklub Wielkopolski | Reynard 913-VW | 25:05,524 | |
4. | (3.*) | Tomasz Szczęsny | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Reynard 883-VW | 1. kl. E-1600 | 25:07,550 (146,1 km/h) |
5. | (4.*) | Wiktor Gasenko | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25-Łada | 2. kl. E-1600 | 25:53,192 |
6. | (5.*) | Rafał Podolski | Automobilklub Kielecki | Estonia 25-Łada | 3. kl. E-1600 | 25:53,542 |
7. | Bela Strausz | (H) | Van Diemen-Ford | - 1 okr. | ||
8. | (6.*) | Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Eufra 391-Mugen | - 1 okr. | |
9. | (7.*) | Józef Gutmacher | Automobilklub Szczeciński | Estonia 25 | 4. kl. E-1600 | - 1 okr. |
10. | (8.*) | Hieronim Kochański | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25-Łada | 5. kl. E-1600 | - 1 okr. |
11. | (9.*) | Artur Skwarzyński | Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25-Łada | 6. kl. E-1600 | - 2 okr. |
* - miejsca w klasyfikacji WSMP kl. E-2000 | ||||||
Klasa E-1300: | ||||||
Trening: 1. Godula - 1:48,405; 2. Leśniak - 1:48,405; 3. Gajór - 1:49,703; 4. Robert Podolski - 1:50,050; 5. Nowak - 1:50,607; 6. Marek - 1:52,290; ... 22. Banaszak | ||||||
Wyścig (10 okr.): | ||||||
1. | Krzysztof Wodziński | Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 84-Łada | 19:02,288 (128,6 km/h) | ||
2. | Bohdan Leśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21-Łada | 19:04,092 | ||
3. | Andrzej Godula | Automobilklub Polski | Estonia 25 | 19:04,602 | ||
4. | Robert Podolski | Automobilklub Kielecki | Estonia 21 | 19:16,426 | ||
5. | Marek Nowak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21-Łada | 19:16,426 | ||
6. | Kazimierz Sołtowski | Automobilklub Szczeciński | Promot 85 | 19:37,856 | ||
7. | Andrzej Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
8. | Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | ||||
9. | Grzegorz Latos | Automobilklub Śląski | ||||
10. | Tadeusz Kłosowski | Automobilklub Szczeciński | ||||
... | ||||||
14. | Marcin Banaszak | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Promot 83-Łada | |||
Klasa H: | ||||||
Trening: 1. Mozart - 1:45,287; 2. Dziurka - 1:46,739; 3. Tadeusz Myszkier - 1:48,143; 4. Malcharek - 1:49,711; 5. A. Polak - 1:49,943; 6. Bednarek - 1:50,835; 7. Gałecki - 1:53,628; 8. Gaspar - 1:54,174; 9. M. Kusiak - 1:54,749; 10. Kleina - 1:55,508 | ||||||
Wyścig (15 okr.): | ||||||
1. |
Peter Mozart | (H) Mozart Motorsport | Mercedes 190 Evo | 27:04,467 (135,6 km/h) | ||
2. | (1.*) | Andrzej Dziurka | ALDA Motorsport - Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 27:09,827 | |
3. | Jiri Malcharek | (SK) | BMW M3 E36 | 28:15,607 | ||
4. | (2.*) | Piotr Bednarek | Automobilklub Wielkopolski | BMW M3 E30 | 28:36,334 | |
5. | Istvan Gaspar | (H) | Ford Escort RS Cosworth | 28:36,803 | ||
6. | (3.*) | Marek Kusiak | Automobilklub Częstochowski | Ford Escort RS Cosworth | 28:47,914 | |
7. | (4.*) | Krzysztof Gałecki | Automobilklub Wielkopolski | BMW M3 E30 | 28:50,689 | |
8. | Vladimir Stankovic | (SLO) | Opel Astra GSi 16V | - 1 okr. | ||
9. | (5.*) | Xawery Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | - 1 okr. | |
10. | (6.*) | Maciej Zatcher | Chomag Racing Team - Automobilklub Śląski | Honda Civic VTi | - 1 okr. | |
(7.*) |
Grzegorz Baran | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
* - miejsca w klasyfikacji WSMP | ||||||
Odpadli m. in.: | ||||||
8 okr. | Tadeusz Myszkier | Automobilklub Wielkopolski | Ford Escort RS Cosworth | (przewód wody) | ||
5 okr. | Andrzej Kleina | Automobilklub Wielkopolski | ||||
3 okr. | Krzysztof Federowicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Sierra RS 500 | (skrzynia biegów) | ||
1 okr. | Adam Polak | Automobilklub Polski | Toyota Celica | (opona) | ||
Klasa A-1000: | ||||||
Trening: 1. Oczkowski - 2:09,606; 2. Gawroński - 2:16,398; 3. Kaczmarek - 2:20,370; 4. Pietruszyński - 2:20,391; 5. Litwinowicz - 2:21,531; 6. Kujawa - 2:22,433 | ||||||
Wyścig (10 okr.): | ||||||
1. | Marek Oczkowski | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 22:48,360 (107,3 km/h) | ||
2. | Krzysztof Gawroński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 23:24,712 | ||
3. | Jakub Pietruszyński | PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - A. Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 23:28,308 | ||
4. | Marcin Kaczmarek | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 23:28,722 | ||
5. | Piotr Litwinowicz | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 23:47,066 | ||
6. | Michał Pelec-Alexandrowicz | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 23:56,897 | ||
7. | Marek Kujawa | Automobilklub Wielkopolski | ||||
8. | Tomasz Myszkier | Automobilklub Wielkopolski | ||||
9. | Dariusz Komaracki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||||
10. | Ryszard Borowski | Automobilklub Śląski | ||||
Puchar Cinquecento Sporting: | ||||||
Trening: 1. Golec - 2:11,387; 2. Szwagierczak - 2:11,515; 3. S. Mielcarek - 2:11,542; 4. A. Tuszyński - 2:12,186; 5. Cołoszyński - 2:12,467; 6. Kałuża - 2:12,780; 7. Płaczek - 2:12,815; 8. Federowicz - 2:13,234; 9. Burkacki - 2:13,276; 10. Bednarek - 2:13,362 | ||||||
Wyścig (9 okr.): | ||||||
1. | Jakub Golec | PPH Kaczmarek / ACM Mari Car - A. Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 21:12,909 | ||
2. | Wojciech Cołoszyński | Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 21:17,278 | ||
3. | Sebastian Mielcarek | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 21:18,962 | ||
4. | Zbigniew Szwagierczak | Pol Car - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 21:22,489 | ||
5. | Tomasz Krukowski | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento Sporting | 21:24,235 | ||
6. | Tomasz Płaczek | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 21:24,368 | ||
7. | Krzysztof Federowicz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 21:31,162 | ||
8. | Andrzej Węglarz | Automobilklub Tarnobrzeski | Fiat Cinquecento Sporting | 21:34,366 | ||
9. | Karol Buks | ACM Mari Car - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 21:34,523 | ||
10. | Michał Pinis | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 21:37,243 | ||
... |
||||||
13. |
Sebastian Lewandowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
Odpadli m. in.: | ||||||
4 okr. |
Jacek Sciciński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | |||
Puchar Cinquecento: | ||||||
Trening: 1. Pietruszyński - 2:18,722; 2. H. Pinis - 2:18,808; 3. Nowicki - 2:18,971; 4. J. Chojnacki - 2:19,393; 5. Herbeć - 2:19,442; 6. Jeromin - 2:19,598; 7. Karczewski - 2:19,835; 8. Bubel - 2:19,967; 9. Turkiewicz - 2:20,010; 10. P. Woźniak - 2:20,138 | ||||||
Finał A (10 okr.): | ||||||
1. | Jakub Pietruszyński | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 34:44,848 | ||
2. | Maciej Bekas | Pol Car - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 34:48,177 | ||
3. | Arkadiusz Nowicki | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 34:48,552 | ||
4. | Maciej Ptak | Automobilklub Radomski | Fiat Cinquecento 900 | 34:53,493 | ||
5. | Wiktor Turkiewicz | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 34:54,018 | ||
6. | Grzegorz Karczewski | AW Ciech Petrol - Automobilklub Kaliski | Fiat Cinquecento 900 | 34:54,250 | ||
7. | Jan Herbeć | Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski | Fiat Cinquecento 900 | 34:56,768 | ||
8. | Jacek Chojnacki | Castrol / Autorex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 35:01,827 | ||
9. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 35:04,111 | ||
10. | Paweł Woźniak | Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 35:04,351 | ||
11. |
? | Fiat Cinquecento 900 | ||||
12. |
Małgorzata Serbin | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | |||
... |
||||||
15. |
Grzegorz Grzyb | Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento 900 | |||
Wykluczeni m. in. (niewłączenie świateł): | ||||||
4 okr. |
Jerzy Kusiak | Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento 900 | |||
Wystartowało 68 zawodników. |
<< 5 i 6 el. WSMP 1995 (formuły) - Poznań] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1996] [2 el. WSMP 1996 - Poznań >>