<< 2 el. RSMP 1967 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1967] [4 el. RSMP 1967 - R. Wisły >> |
|
[Rajd Polski 1968 -
RSMP >> [Rajd Polski 1968 - MEC >> |
|
* Do RSMP zaliczany był tylko I etap rajdu.
Baza rajdu: Kraków.
I etap rajdu stanowiący eliminację RSMP miał 1235 km, w tym 9
odcinków specjalnych, 1 próba szybkości płaskiej i 1 próba
szybkości górskiej
Próby sportowe:
- I etap (3.08): SP: Kraków - lotnisko (17 km); OS 1: Gródek
nad Dunajcem - Dąbrowa (11); OS 2: Wola Justowska - Bielanay (7)
- I etap (4.08): OS 3: Żegocina - Młynne (7); OS 4: Berest -
Żebraczka (6); OS 5: Wierch Poroniec - Jaszczurówka (13); OS 6:
Międzybrodzie - Straconka (6,5); OS 7: skrzyżowanie do
Zwardonia - Koniaków (5,5); OS 8: Bielsko - Straconka (6,5); OS
9: skrzyżowanie do Zwardonia - Koniaków (5,5); SG: Równica (dół)
- Równica (szczyt) (5,5)
Nawierzchnia: asfalt + szuter
----------------------------
OS - odcinek specjalny
SG - próba szybkosci górskiej
SP - próba szybkości płaskiej
Klasyfikacja generalna: | |||||||
1. | Sobiesław Zasada Ewa Zasada |
Automobilklub Krakowski | Porsche 912 | 1.kl. B 3 | 1094,913 pkt. (0:18:14,913) |
||
2. | Andrzej Nytko Edmund Oprocha |
Automobilklub Krakowski | Fiat 1300 | 1.kl. B 2 | 1139,676 pkt. (0:18:59,676) |
||
3. |
Krzysztof Komornicki Marek Wachowski |
BMW 1600 | 1182,186
pkt. |
||||
4. |
Adam Smorawiński Adam Wędrychowski |
Automobilklub Wielkopolski Automobilklub Warszawski |
BMW 1600 | 1227,118
pkt. |
|||
5. | Włodzimierz Markowski Marian Wangrat |
Porsche 912 | 1245,953 pkt. (0:20:45,953) |
||||
6. | Edward Lisowski Wiesław Mrówczyński |
Mercedes-Benz 220 SE | 1271,752 pkt. (0:21:11,752) |
||||
7. | Stanisław Dalka Jerzy Wilbik |
Automobilklub Warszawski | NSU Prinz 1000 | 1275,022 pkt. (0:21:15,022) |
|||
8. | Zbigniew Gawryłkiewicz Ryszard Siadkowski |
Automobilklub Bydgoski | NSU Prinz 1000 | 1306,083 pkt. (0:21:46,083) |
|||
9. | Ryszard Nowicki Marian Skiendzielewski |
Automobilklub Krakowski | Zastava 750 | 1.kl. A 2 | 1337,294 pkt. (0:22:17,294) |
||
10. | Mieczysław Urtnowski Jerzy Sypniewski |
Automobilklub Bydgoski | Fiat 850 | 1345,886 pkt. (0:22:25,886) |
|||
11. | Kazimierz Jaromin Janusz Zemła |
Automobilklub Krakowski | Skoda 1000 MB | 2.kl. B 2 | 1353,028 pkt. (0:22:33,028) |
||
12. | Jerzy Borowicz Jan Wojczaczek |
Steyr Puch 650 TR | 1367,872 pkt. (0:22:47,872) |
||||
13. | Julian Robak Henryk Krakowczyk |
Automobilklub Krakowski | Wartburg 1000 | 1.kl. A 3 | 1500,983 pkt. (0:25:00,983) |
||
14. | Krzysztof Bross Grażyna Robliczek-Paduch |
Volkswagen Kafer Typ 122 1200 | 1604,442 pkt. (0:26:44,442) |
||||
15. | Marek Varisella Zygmunt Wiśniowski |
Automobilklub Warszawski | Syrena 104 | 1631,669 pkt. (0:27:11,669) |
|||
16. | Aleksander Oczkowski Jan Drożdż |
Trabant 601 | 1833,065 pkt. (0:30:33,065) |
||||
17. | Henryk Mandera Piotr Dobija |
Wartburg 312 | 1833,707 pkt. (0:30:33,707) |
||||
18. | Jan Apathy Andrzej Popowicz |
Automobilklub Śląski | Trabant 601 | 1999,264 pkt. (0:33:19,264) |
|||
19. | Janusz Bronikowski Andrzej Kopestyński |
Automobilklub Warszawski | Renault Dauphine | 2158,172 pkt. (0:35:58,172) |
|||
20. | Maciej Jasiński Joanna Jasińska |
Automobilklub Warszawski | Zastava 750 | 2394,436 pkt. (0:39:54,436) |
|||
21. | Marek Borowicz Ryszard Scharf |
Automobilklub Wielkopolski | Wartburg 1000 | 3291,497 pkt. (0:54:51,497) |
|||
22. | Jerzy Ujczak Andrzej Żurawski |
Automobilklub Warszawski | Trabant 601 | 3733,787 pkt. (1:02:13,787) |
|||
Odpadli: | |||||||
po |
Jan Chudziak ? |
Automobilklub Warszawski | Volvo 544 | ||||
po |
Karol Neuberg Jerzy Mleczko |
Syrena 103 | |||||
po |
Benedykt Kowner Andrzej Sikorski |
Syrena 104 | |||||
po |
Otto Bartkowiak ? |
Automobilklub Śląski | Volkswagen Kafer Typ 122 1200 | ||||
po |
Jerzy Bachtin Tomasz Połczyński |
Automobilklub Warszawski | Trabant 601 | ||||
po |
Mieczysław Sochacki Marian Bień |
Automobilklub Krakowski | Volkswagen | ||||
po SP 1 |
Czesław Murawski Jerzy Dobrzański |
Automobilklub Krakowski | Fiat 1500 | ||||
SP 1 | Ryszard Grychtoł Wojciech Ondraczek |
Automobilklub Śląski | Styer Puch 650 TR | (silnik) | |||
SP 1 | Antoni Weiner Jan Karel |
Automobilklub Śląski | Steyr Puch 650 TR | ||||
SP 1 |
Marian Rogoziński Aleksander Bobrowski |
Volkswagen 1500 | |||||
SP 1 | Andrzej Aleksandrowicz Mieczysław Biliński |
Automobilklub Wielkopolski | Skoda 1000 MB | kl. A 3 | |||
W klasyfikacji RSMP wystartowały 33 załogi, sklasyfikowano 22. |
<< 2 el. RSMP 1967 - R. Dolnośląski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1967] [4 el. RSMP 1967 - R. Wisły >> |
|
[Rajd Polski 1968 -
RSMP >> [Rajd Polski 1968 - MEC >> |
|