<< 3 el. RSMP 1989 - R. Krakowski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1989] [5 el. RSMP 1989 - R. Wisły >>
Baza rajdu: Olsztyn
Dystans: 389 km, w tym 23 odcinki specjalne (1
został odwołany) o łącznej długości 156,2 km
Nawierzchnia: OS-y 1 i 2: asfalt, pozostałe OS-y:
szuter.
Odcinki specjalne:
- 8.09: OS 1 i 2: Olsztyn (wyścig każdorazowo po 4 okrążenia
stadionu "Stomilu")
- 9.09: OS 3: Wadag - Kaplityny, OS 4: Ruszajny - Czerwony Bór,
OS 5: Dobrąg - Wróblewo, OS 6: Ramsówko - Wilimy, OS 7:
Wipsowo - Kronowo, OS 8: Leszno - Nerwik, OS 9: Groszkowo -
Marcinkowo, OS 10: Kortowo - Kudypy, OS 11: Dobrotowo - Wymój,
OS 12: Wymój - Mańki, OS 13: lotnisko w Gryźlinach (wyścig, 4
okr. x 2 km), OS 14: Kortowo - Kudypy, OS 15: Dobrotowo - Wymój,
OS 16: Wymój - Mańki, OS 17: Wadag - Kaplityny, OS 18: Ruszajny
- Czerwony Bór, OS 19: Dobrąg - Wróblewo, OS 20: Ramsówko -
Wilimy, OS 21: Wipsowo - Kronowo, OS 22: Leszno - Nerwik, OS 23:
Groszkowo - Marcinkowo.
Pogoda: ciepło, słonecznie
Klasyfikacja generalna: | ||||||||
1. | Marian Bublewicz Ryszard Żyszkowski |
OKS Stomil Olsztyn AP Warszawa |
Mazda 323 4WD | 1. kl. A-13 | 1:40:49 | |||
2. | Andrzej Koper Jakub Mroczkowski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault 11 Turbo | 2. kl. A-13 | 1:44:50 | |||
3. | Mirosław Krachulec Marek Kusiak |
Automobilklub
Częstochowski Automobilklub Śląski |
Mazda 323 4WD | 3. kl. A-13 | 1:45:03 | |||
4. | Krzysztof Hołowczyc Robert Burchard |
OKS Stomil Olsztyn Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
Polonez 1600 | 1. kl. A-14 | 1:51:37 | |||
5. | Paweł Przybylski Maciej Wisławski |
|
Polonez 1500 Turbo | 4. kl. A-13 | 1:52:28 | |||
6. | Ryszard Adamek Janusz Bronikowski |
Automobilklub Krakowski | Polonez 1600 | 2. kl. A-14 | 1:54:18 | |||
7. | Adam Gajek Sławomir Kazimierczak |
OKS Stomil Olsztyn | Polski Fiat 125p | 1. kl. N-02 | 1:54:56 | |||
8. | Andrzej Chojnacki Jolanta Cieślak |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p | 2. kl. N-02 | 1:55:22 | |||
9. | Robert Kępka Wojciech Kruzel |
Automobilklub Śląski | Peugeot 205 GTi | 1. gr. B | 1:56:06 | |||
10. | Waldemar Doskocz Andrzej Górski |
Automobilklub Śląski | Polonez 1600 | 3. kl. A-14 | 1:56:10 | |||
Marek Sadowski Grzegorz Gac |
FSO - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polonez 1500 Turbo | 2. gr. B | |||||
Bogdan Krachulec Zbigniew Świtek |
Automobilklub Opolski Automobilklub Częstochowski |
4. kl. A-14 | ||||||
Piotr Świeboda Wojciech Nosalik |
Automobilklub Śląski | 5. kl. A-14 | ||||||
Krzysztof Godwod Marek Kaźmierczak |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 6. kl. A-14 | ||||||
Piotr Kozłowiecki Marek Skrobot |
Automobilklub Karkonoski | 1. kl. A-12 | ||||||
Zbigniew Łacisz Tadeusz Burkacki |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 2. kl. A-12 | ||||||
Michał Kulikowski Zbigniew Kowalski |
Automobilklub Morski | 3. kl. A-12 | ||||||
Krzysztof Koczur Andrzej Witek |
BKM Bielsko-Biała | 4. kl. A-12 | ||||||
Mariusz Ficoń Piotr Goworowski |
BKM Bielsko-Biała | Polski Fiat 126p | 1. kl. A-10 | |||||
Marek Gieruszczak ? |
Automobilklub Karkonoski | Polski Fiat 126p | 2. kl. A-10 | |||||
Krzysztof Geritz Marek Łasiewicki |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 3. kl. A-10 | |||||
Piotr Stankiewicz Mikołaj Madej |
Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 4. kl. A-10 | |||||
Ryszard Granica Mieczysław Sieczkowski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 3. kl. N-02 | ||||||
Dariusz Wirkijowski Jarosław Klęka |
Automobilklub Morski | Polski Fiat 126p | 1. kl. N-01 | |||||
Krzysztof Wołkowyski Jarosław Nowak |
AP Warszawa | Polski Fiat 126p | 2. kl. N-01 | |||||
Henryk Rejza Zdzisław Rejza |
Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 3. kl. N-01 | |||||
Odpadli m. in.: | ||||||||
OS 22 |
Ryszard Trzciński ? |
Automobilklub Krakowski | Polonez 1600 | kl. A-14 | (skrzynia |
|||
OS 17 |
Piotr Kufrej Maria "Malina" Wiechowska |
Automobilklub Krakowski | FSO 1600 | kl. A-14 | (półoś) |
|||
OS 17 |
Romuald Chałas ? |
AP Warszawa | Polonez 1600 | kl. A-14 | (wahacz) |
|||
OS 13 |
Jerzy Dyszy ? |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | FSO 1600 | kl. A-14 | (uszczelka |
|||
Paweł Petrys ? |
Automobilklub Krakowski | (wypadek) |
||||||
Włodzimierz Skrodzki ? |
AP Warszawa | (wypadek) |
||||||
Bohdan Ludwiczak ? |
||||||||
Grzegorz Malinowski ? |
LKS Iglopol Dębica | |||||||
Jacek Lisicki ? |
AP Warszawa | |||||||
Wystartowało 48 załóg, sklasyfikowano 26. |
||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Bublewicz - 20 (2 ex aequo), Krachulec - 1, Koper - 1, Herink - 1 (1), Kozłowiecki - 1 (1) |
<< 3 el. RSMP 1989 - R. Krakowski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1989] [5 el. RSMP 1989 - R. Wisły >>