<< 4
el. RSMP 1991 - R. Festiwalowy] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1991] [6 el. RSMP 1991 - R.
Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1991 - lista startowa]
Baza rajdu: Szczyrk
Dystans: 579 km, w tym 28 odcinków specjalnych
o łącznej długości 181,3 km
Odcinki specjalne:
- 20.09: OS 1: Straconka - Międzybrodzie (7,0 km); OS 2:
Porąbka - Wielka Puszcza (4,5); OS 3: Targanice - Kocierz (9,4);
OS 4: Tresna Mała - Zarzecze (4,0); OS 5: super OS w Szczyrku (2,6);
OS 6: Straconka - Międzybrodzie (7,0 km); OS 7: Porąbka -
Wielka Puszcza (4,5); OS 8: Targanice - Kocierz (9,4); OS 9:
Międzybrodzie - Żar (5,1); OS 10: Żar - Międzybrodzie (5,1);
OS 11: Tresna Mała - Zarzecze (4,0)
- 21.09: OS 12: Szczyrk Górny - Wisła Malinka (9,3); OS 13:
Wisła - Wisła Głębce (7,4); OS 14: Górki Wielkie - Brenna (4,5);
OS 15: Łączka - Kostkowice (4,0); OS 16: Gołysz - Kiczyce (8,0);
OS 17: Górki Wielkie - Brenna (4,5); OS 18: Łączka -
Kostkowice (4,0); OS 19: Gołysz - Kiczyce (8,0); OS 20:
Cisownica - Leszna Góra (6,6); OS 21: Zamarski - Kostkowice (10,2);
OS 22: Ochaby Wielkie - Kiczyce (7,1); OS 23: Cisownica - Leszna
Góra (6,6); OS 24: Zamarski - Kostkowice (10,2); OS 25: Ochaby
Wielkie - Kiczyce (7,1); OS 26: Górki Wielkie - Brenna (4,5); OS
27: Wisła - Wisła Głębce (7,4); OS 28: Wisła Malinka -
Szczyrk Górny (9,3)
Nawierzchnia: OS-y 1-19 i 26-28: asfalt; OS-y 20-25:
asfalt + szuter
Pogoda: deszcz w końcówce pierwszego etapu.
Klasyfikacja generalna: | |||||||||
1. | (1.*) | Marian Bublewicz Ryszard Żyszkowski |
|
Ford Sierra RS Cosworth | 1. kl. A-13 | 1:46:41 | |||
2. | (2.*) | Paweł Przybylski Krzysztof Gęborys |
Texas Racing Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Audi Coupe Quattro | 2. kl. A-13 | 1:51:22 | |||
3. | (3.*) | Romuald Chałas Janusz Siniarski |
Universal - AP Warszawa | Mazda 323 4WD | 3. kl. A-13 | 1:52:09 | |||
4. | (4.*) | Saulius Girdauskas Zilvinas Sakalauskas |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | 1. kl. A-12 | 1:56:54 | |||
5. | (5.*) | Robert Herba Jakub Mroczkowski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Kadett GSi 16V | 1. kl. N-03 | 1:58:01 | |||
6. | (6.*) | Vitautas Sabataitis Arunas Bukmanas |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | 2. kl. A-12 | 1:58:03 | |||
7. | (7.*) | Wiesław Stec Artur Skorupa |
Automobilklub Lubelski Automobilklub Krakowski |
Opel Manta GTE | 4. kl. A-13 | 1:59:02 | |||
8. | Paweł Noakowski (D) Horst Muller (D) |
Mantzel Opel | Opel Corsa GSi | 1:59:28 | |||||
9. | (8.*) | Krzysztof Hołowczyc Robert Ziemski |
OKS Stomil Olsztyn | Mazda 323 4WD | 1. kl. N-04 | 2:00:09 | |||
10. | (9.*) | Mirosław Krachulec Marek Kusiak |
Automobilklub
Częstochowski Automobilklub Śląski |
Mazda 323 4WD | 2. kl. N-04 | 2:01:36 | |||
11. | (10.*) | Sławomir Szaflicki Andrzej Górski |
OKS Stomil Olsztyn | Mazda 323 4WD | 5. kl. A-13 | 2:03:36 | |||
12. | (11.*) | Piotr Kufrej Jarosław Baran |
Automobilklub Krakowski | Toyota Corolla GTi | 3. kl. A-12 | 2:04:07 | |||
13. | (12.*) | Piotr Świeboda Maria "Malina" Wiechowska |
Autoklub Rzemieślnik
Warszawa Automobilklub Krakowski |
Polonez 1600 | 1. kl. A-14 | 2:04:26 |
|||
14. | (13.*) | Rolandas Mackavicius Juozas Leonavicius |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | 4. kl. A-12 | 2:05:39 | |||
15. | (14.*) | Andrzej Białowąs Albert Luda |
Automobilklub Śląski | Volkswagen Golf GTi | 2. kl. N-03 | 2:05:48 | |||
16. | (15.*) | Waldemar Doskocz Małgorzata Zemlińska |
OKS Stomil Olsztyn Automobilklub Krakowski |
Opel Kadett GSi | 3. kl. N-03 | 2:06:30 | |||
17. | (16.*) | Bogdan Rogóż Marek Szmidt |
Automobilklub Dolnośląski | Toyota Corolla | 4. kl. N-03 | 2:08:26 | |||
18. | Bernd Hackmann (D) Mirosław Knapik |
Metmanner | Suzuki Swift GTi | 2:13:32 | |||||
19. | (17.*) | Ryszard Granica Maciej Hołuj |
Autoklub Rzemieślnik
Warszawa Automobilklub Krakowski |
Renault 5 GT Turbo | 3. kl. N-04 | 2:15:02 | |||
20. | (18.*) | Krzysztof Godwod Sławomir Kazimierczak |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | FSO 1600 | 2. kl. A-14 | 2:16:50 | |||
21. | (19.*) | Mariusz Ficoń Andrzej Witek |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 1. kl. A-10 | 2:18:15 |
|||
22. | Boris Donskoy (UA) Oleg Rybak (UA) |
DOSAAF Lwów | Łada 2108 Samara | 2:22:01 | |||||
23. | (20.*) | Jacek Sikora Jacek Sciciński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 1. kl. N-01 | 2:28:27 | |||
24. | (21.*) | Jan Hamera Adam Balawajder |
Automobilklub Sudecki | Polski Fiat 126p | 2. kl. N-01 | 2:30:58 | |||
25. | (22.*) | Maciej Maleszko Mariusz Sobczak |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | 2. kl. A-10 | 2:33:10 | |||
26. | (23.*) | Jacek Sokólski Jerzy Jędrzejek |
Automobilklub Sudecki | Polski Fiat 126p | 3. kl. A-10 | 2:33:13 | |||
27. | (24.*) | Polikarp Kopiec Juliusz Biliński |
Automobilklub Śląski Automobilklub Zabrzański |
Polski Fiat 126p | 3. kl. N-01 | 2:33:36 | |||
28. | (25.*) | Zbigniew Kotarba Marcin Hoim |
AMK Tarnów | Polski Fiat 126p | 4. kl. N-01 | 2:37:07 | |||
29. | (26.*) | Artur Orlikowski Marcin Wiertlewski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 5. kl. N-01 | 2:39:03 | |||
30. | (27.*) | Bogdan Jankowski Maciej Siejewicz |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 6. kl. N-01 | 2:42:04 | |||
31. | (28.*) | Robert Bałtyn Sławomir Mieszkowski |
Automobilklub Karkonoski | Polski Fiat 126p | 4. kl. A-10 | 2:58:25 | |||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski |
|||||||||
Odpadli: |
|||||||||
OS 22 | Marek Sadowski Grzegorz Gac |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mazda 323 4WD | kl. N-04 | (skrzynia |
||||
OS 21 |
Jerzy Dyszy Zbigniew Atłowski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Kadett GSi | kl. N-03 | (półoś) | ||||
OS 21 |
Jan Kościuszko Janusz Bronikowski |
Automobilklub Krakowski | Lancia Delta HF Integrale 16V | kl. N-04 | (wypadek) |
||||
OS 19 |
Adolf Gantner (D) Christoph Biegesch (D) |
ADAC Wurttenberg | Toyota Corolla | (wypadek) |
|||||
OS 19 |
Piotr Granica Marek Kaczmarek |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | FSO 1500 | kl. N-02 | |||||
OS 18 | Robert Strobl (A) Karin Strobl (A) |
MSC Gamma Racing | Toyota Corolla | (silnik) |
|||||
OS 14 | Andrzej Koper Maciej Wisławski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf GTi 16V | kl. A-13 | (półoś) | ||||
OS 14 | Marek Gieruszczak Marek Skrobot |
Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica GT4 | kl. A-13 | (półoś) | ||||
OS 14 |
Jurij Zacharow (SU) Nikołaj Wiespałow (SU) |
FAS Leningrad | Łada 2108 Samara | ||||||
OS 13 |
Sergiej Merkuszew (SU) Aleksandr Karnicziew (SU) |
FAS Leningrad | Łada 2108 Samara | ||||||
OS 12 |
Piotr Wróbel Andrzej Ślimak |
Automobilklub Krakowski | Polonez 1600 | kl. A-14 | |||||
OS 11 |
Włodzimierz Skrodzki Piotr Kunicki |
AP Warszawa | Volkswagen Golf GTi | kl. A-13 | |||||
OS 11 |
Krzysztof Koczur Ryszard Ciupka |
Automobilklub Śląski Automobilklub Beskidzki |
Polski Fiat 126p | kl. A-10 | |||||
OS 7 | Bogdan Herink Barbara Stępkowska |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault 11 Turbo | kl. A-13 | (skrzynia biegów) |
||||
OS 7 | Robert Gryczyński Klaudiusz Rak |
Automobilklub Śląski | Mazda 323 4WD | kl. N-04 | (skrzynia biegów) |
||||
OS 5 |
Claudia Grune (D) Axel Speck (D) |
A-sport GMBH | Peugeot 205 GTi | ||||||
OS 2 |
Robert Zaremba Karol Chwaleba |
Automobilklub Dolnośląski | Lancia Delta HF Integrale | kl. N-04 | |||||
OS 2 |
Kestutis Svedas Kastylis Svedas |
Automobilklub Podlaski | Łada 2108 Samara | kl. A-12 | |||||
OS 1 |
Lesław Orski Tomasz Chmiel |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf GTi 16V | kl. A-13 | |||||
OS 1 |
Zbigniew Łacisz Tadeusz Burkacki |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault 5 GT Turbo | kl. N-04 | |||||
OS 1 |
Adam Ziąber Edmund Olczak |
Automobilklub Krakowski | Polonez 1600 | kl. A-14 | |||||
OS 1 |
Krzysztof Winkowski Robert Moritz |
Autoklub Rzemieślnik
Warszawa AP Warszawa |
Volkswagen Golf | ||||||
Wystartowały 53 załogi (w tym 45 w klasyfikacji RSMP), sklasyfikowano 31 (28). | |||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Bublewicz - 27; Przybylski - 1 | |||||||||
Klasyfikacja zespołowa: | |||||||||
1. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 24 pkt. | |||||||
2. | OKS Stomil Olsztyn | 22 pkt. |
<< 4
el. RSMP 1991 - R. Festiwalowy] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1991] [6 el. RSMP 1991 - R.
Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1991 - lista startowa]