<< 1 el. RSMP 1992 - Dolnośląski R. Zimowy] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1992] [3 el. RSMP 1992 - R. Elmot >>
Baza rajdu: Kraków
Planowany dystans: 528,25 km, w tym 20 odcinków
specjalnych o łącznej długości 221,60 km.
Odcinki specjalne:
- I etap (dzienny): OS 1 i 6: Gaj - Konary (8,85 km); OS 2 i 7: Olszowice - Siepraw (14,70); OS 3 i 8: Dziekanowice - Sieraków (8,25); OS 4 i 9: Brzezowa - Droginia (6,85); OS 5 i 10: Trzemeśnia - Łęki (6,70)
- II etap (nocny): OS 11 i 16: Głogoczów
(Żary) - Siepraw (26,00); OS 12 i 17:
Diekanowice - Winiary (12,15); OS 13 i 18
Kunice - Kunice (7,10); OS 14 i 19:
Zagórzany - Komorniki (13,40); OS 15 i 20
Brzezowa - Droginia (6,85)
Rajd został przerwany po 9 OS z powodu tragicznego
wypadku na OS 5. Załoga Marek Sadowski / Maciej Hołuj wypadła
z drogi, raniąc grupę kibiców, w tym dwoje śmiertelnie.
Przebyty dystans: 239 km, w tym 9
odcinków specjalnych o łącznej długości 84 km
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: sucho, słonecznie
Klasyfikacja generalna: | ||||||||||
1. |
(1.*) |
Marian Bublewicz Ryszard Żyszkowski |
|
Ford Sierra Cosworth 4x4 | 1. kl. A-9 | 0:39:06 |
||||
2. |
(2.*) |
Andrzej Koper Maciej Wisławski |
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Volkswagen Golf GTi 16V | 2. kl. A-9 | 0:41:40 |
||||
3. |
(3.*) |
Romuald Chałas Zbigniew Atłowski |
AP Warszawa | Mazda 323 4WD | 3. kl. A-9 | 0:42:03 |
||||
4. |
(4.*) |
Marek Gieruszczak Maciej Maciejewski |
Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica GT4 | 4. kl. A-9 | 0:42:21 |
||||
5. |
Saulius Girdauskas (LT) Zilvinas Sakalauskas (LT) |
Banga Rallye Team | Łada 2108 Samara | (kl. A-7) | 0:43:27 |
|||||
6. |
(5.*) |
Robert Herba Jakub Mroczkowski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Nissan Sunny GTi-R | 1. gr. N 1. kl. N-5 |
0:44:02 |
||||
7. |
(6.*) |
Wiesław Stec Artur Skorupa |
Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Galant VR-4 | 2. gr. N 2. kl. N-5 |
0:44:18 |
||||
8. |
Vitautas Sabataitis (LT) Sarunas Liesis (LT) |
Banga Rallye Team | Łada 2108 Samara | (kl. A-7) | 0:44:24 |
|||||
9. |
(7.*) |
Maciej Kołomyjski Sławomir Łuba |
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Opel Kadett GSi 16V | 3. gr. N 1. kl. N-4 |
0:44:43 |
||||
10. |
(8.*) |
Jerzy Dyszy Jerzy Substyk |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Kadett GSi 16V | 4. gr. N 2. kl. N-4 |
0:44:44 |
||||
11. |
Jerzy Pajdak (GB) Witold Sadowski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Sierra RS Cosworth | (kl. N-5) | 0:44:48 |
|||||
12. |
(9.*) |
Piotr Kufrej Jarosław Baran |
Automobilklub Krakowski | Toyota Corolla GT | 1. kl. A-7 | 0:45:07 |
||||
13. |
(10.*) |
Waldemar Doskocz Bogusław Wierzbiński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf GTi 16V | 5. gr. N 3. kl. N-4 |
0:45:09 |
||||
14. |
(11.*) |
Jan Kościuszko Janusz Bronikowski |
Wamex Rally Team - Automobilklub Krakowski | Volkswagen Golf GTi 16V | 6. gr. N 4. kl. N-4 |
0:45:30 |
||||
15. |
(12.*) |
Marek Kusiak Michał Sawka |
Automobilklub Częstochowski | Mazda 323 4WD | 7. gr. N 3. kl. N-5 |
0:45:54 |
||||
16. |
(13.*) |
Modestas Jakas Antonius Zilinskas |
Automobilklub Dolnośląski | Łada 2108 Samara | 2. kl. A-7 | 0:46:25 |
||||
17. |
(14.*) |
Mariusz Ficoń Ryszard Ciupka |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 8. gr. N 5. kl. N-4 |
0:46:27 |
||||
18. |
(15.*) |
Paweł Noakowski Horst Muller |
Automobilklub Śląski | Opel Kadett GSi 16V | 9. gr. N 6. kl. N-4 |
0:47:34 |
||||
19. |
(16.*) |
Piotr Świeboda Maria "Malina" Wiechowska |
Autoklub Rzemieślnik
Warszawa Automobilklub Krakowski |
Łada 2108 Samara | 3. kl. A-7 | 0:48:19 |
||||
20. |
(17.*) |
Artur Orlikowski Marcin Wiertlewski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 1. kl. A-6 | 0:53:22 |
||||
21. |
Boris Donskoy (UA) Oleg Rybak (UA) |
KST Lwów | Łada 2108 Samara | (kl. A-7) | 0:53:35 |
|||||
22. |
(18.*) |
Marek Leśniak Mirosław Kowalówka |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 126p | 2. kl. A-6 | 0:54:35 |
||||
23. |
(19.*) |
Jacek Miller Jarosław Kośmider |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | 3. kl. A-6 | 0:56:27 |
||||
24. |
(20.*) |
Piotr Gadomski Romuald Porębski |
Automobilklub Śląski | Fiat Ritmo 130 TC | 10. gr. N 7. kl. N-4 |
0:58:30 |
||||
25. |
(21.*) |
Ryszard Plucha Jarosław Kamola |
AP Warszawa | Polonez 1600 | 4. kl. A-7 | 0:59:08 |
||||
26. |
(22.*) |
Zbigniew Kotarba Marcin Hoim |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 126p | 11. gr. N 1. kl. N-1 |
0:59:32 |
||||
27. |
(23.*) |
Janusz Kulig Dariusz Burkat |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 126p | 4. kl. A-6 | 1:00:29 |
||||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski |
||||||||||
Odpadli : |
||||||||||
po OS 9 |
Włodzimierz Pawluczuk Dariusz Kuczyński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Maruti | kl. A-6 | ||||||
po OS 9 |
Piotr Kaźmierczak Janusz Trzop |
Automobilklub Kielecki Automobilklub Krakowski |
Polski Fiat 126p | kl. A-6 | ||||||
OS 9 |
Sławomir Szaflicki Andrzej Górski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mazda 323 GTX | kl. A-9 | (skrzynia biegów) |
|||||
OS 9 |
Piotr Granica Marek Kaczmarek |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | FSO 1500 | kl. A-7 | ||||||
OS 7 |
Bogdan Herink Barbara Stępkowska |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault 11 Turbo | kl. A-9 | (defekt) | |||||
OS 7 |
Lech Koraszewski Antoni Bonczek |
Automobilklub Śląski Automobilklub Opolski |
Mazda 323 4WD | kl. N-5 | (skrzynia
biegów, wypadek) |
|||||
OS 6 |
Dariusz Wirkijowski Jarosław Klęka |
Automobilklub Morski | Opel Kadett GSi 16V | kl. N-4 | (przekładnia) | |||||
OS 5 |
Marek Sadowski Maciej Hołuj |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mazda 323 GTX | kl. N-5 | (wypadek) |
|||||
OS 4 |
Andrzej Białowąs Krzysztof Dubiecki |
Automobilklub Śląski | Ford Sierra | kl. A-9 | (dmuchawa) | |||||
OS 2 |
Krzysztof Hołowczyc Robert Ziemski |
OKS Stomil Olsztyn | Mazda 323 4WD | kl. N-5 | (silnik) | |||||
OS 2 |
Willy Duvel (D) Mirosław Skrobotowicz |
MSC Automobilklub Dolnośląski |
Mazda 323 4WD | kl. N-5 | (silnik) | |||||
OS 2 |
Robert Kępka Tomasz Ryborz |
Automobilklub Śląski | Peugeot 309 GTi 16V | kl. A-9 | (półoś) | |||||
OS 1 |
Marek Ryndak Stanisław Bazan |
Automobilklub Rzeszowski | Fiat Ritmo | kl. A-7 | ||||||
OS 1 | Włodzimierz Skrodzki Zbigniew Bieniewski |
AP Warszawa | Volkswagen Golf GTi 16V | kl. A-9 | ||||||
OS 1 | Vasyl Rostotsky (UA) Vasyl Kmit (UA) |
LSTK Lwów | Łada 2108 Samara | kl. A-7 | (wypadek) | |||||
OS 1 | Jacek Sikora Jacek Sciciński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | kl. A-6 | ||||||
Wystartowały 43 załogi (w tym 37 w klasyfikacji RSMP), sklasyfikowano 27 | ||||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Bublewicz - 9 | ||||||||||
Klasyfikacja zespołowa: | ||||||||||
1. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
24 pkt. | ||||||||
2. | Automobilklub Krakowski |
18 pkt. |
<< 1 el. RSMP 1992 - Dolnośląski R. Zimowy] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1992] [3 el. RSMP 1992 - R. Elmot >>