<< 3 el.
RSMP 1992 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1992]
[5 el. RSMP 1992 - R. Wisły
>>
[Rajd
Polski 1992 - lista zgłoszeń] [Rajd Polski
1992 - filmy]
Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 980 km, w tym 24 odcinki specjalne o
łącznej długości 403,27 km.
Odcinki specjalne:
- 5.06: OS 1 (Superoes): Sobótka - Księżnice Małe (4,0 km);
OS 2: Księżnice Małe - Sulistrowiczki (11,04); OS 3:
Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 4: Żdanów - Młynów (13,60);
OS 5: Nowa Bystrzyca - Mostowice (20,62); OS 6: Jeleniów -
Radków (22,59); OS 7: Włodowice - Świerki (8,73); OS 8:
Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 9: Rościszów - Lubachów (23,03);
OS 10: Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 11: Żdanów -
Młynów (13,60); OS 12: Nowa Bystrzyca - Mostowice (20,62); OS
13: Jeleniów - Radków (22,59); OS 14: Włodowice - Świerki (8,73);
OS 15: Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 16: Rościszów -
Lubachów (23,03);
- 6.06: OS 17: Sobótka - Sulistrowiczki (17,67); OS 18:
Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 19: Żdanów - Młynów (13,60);
OS 20: Nowa Bystrzyca - Mostowice (20,62); OS 21: Jeleniów -
Radków (22,59); OS 22: Włodowice - Świerki (8,73); OS 23:
Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 24: Rościszów - Lubachów (23,03).
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: ciepło; deszcz w trakcie II etapu.
Klasyfikacja generalna: | ||||||||||
1. | Erwin Weber Manfred Hiemer |
D D |
Mitsubishi Ralliart Deutschland | Mitsubishi Galant VR-4 Evo | 3:39:08 | |||||
2. | Robert Droogmans Ronny Joosten |
B B |
Gordon Spooner Engineering | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 3:42:42 | |||||
3. | (1.*) | Marian Bublewicz Ryszard Żyszkowski |
PL PL |
|
Ford Sierra Cosworth 4x4 | 1. kl. A-9 | 3:50:49 | |||
4. | Jens Mulvad Freddy Pedersen |
DK DK |
Danish National Rally Team | Toyota Celica Turbo 4WD | 4:02:54 | |||||
5. | Kurt Goettlicher Werner Jahrbacher |
A A |
Ford Sierra RS Cosworth | 4:05:35 | ||||||
6. | Hermann Gassner Harald Brock |
D D |
Kathrein Renn und Rallye Team | Mitsubishi Galant VR-4 | 4:07:29 | |||||
7. | Kurt Victor Geert Derammelaere |
B B |
Autoclub Atlantic | BMW M3 | 4:08:46 | |||||
8. | (2.*) | Andrzej Koper Maciej Wisławski |
PL PL |
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Volkswagen Golf GTi 16V | 2. kl. A-9 | 4:11:09 | |||
9. | (3.*) | Wiesław Stec Artur Skorupa |
PL PL |
MDB Rally Team - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Galant VR-4 | 1. gr. N 1. kl. N-5 |
4:13:32 | |||
10. | Vital Budo Andre Malais |
B B |
Ecurie Hesbaye | Renault Clio 16V | 4:14:03 | |||||
11. | Saulius Girdauskas Zilvinas Sakalauskas |
LT LT |
Banga Rallye Team | Łada 2108 Samara | 4:19:52 | |||||
12. | Willy Duvel Mirosław Skrobotowicz |
D PL |
Mazda Ossenschmidt Racing Team | Mazda 323 GTX | 4:23:19 | |||||
13. | Peter H. Rumpfkeil Gunter Jarecki |
D D |
AMC Diepholz | Mercedes-Benz 190E 2.3-16 | 4:34:55 | |||||
14. | Jan Raichl Sarka Necadova |
CS CS |
Autoklub Skoda | Skoda 136L Favorit | 4:37:37 | |||||
15. | (4.*) | Waldemar Doskocz Małgorzata Zemlińska |
PL PL |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Krakowski |
Volkswagen Golf GTi 16V | 2. gr. N 2. kl. N-5 |
4:41:55 | |||
16. | Per-Anders Waerme Thomas Hakansson |
S S |
Suzuki Swift GTi | 4:42:11 | ||||||
17. | (5.*) | Jerzy Panicz Mieczysław Flisowski |
PL PL |
Automobilklub Sudecki | Toyota Corolla | 1. kl. A-7 | 4:42:43 | |||
18. | (6.*) | Piotr Kufrej Jarosław Baran |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Toyota Corolla GT | 2. kl. A-7 | 4:42:46 | |||
19. | (7.*) | Cezary Fuchs Mikołaj Madej |
PL PL |
Automobilklub
Dolnośląski Rainbow Łódź |
Opel Kadett GSi 16V | 3. gr. N 3. kl. N-5 |
4:42:49 | |||
20. | Hans Britth Bjorn Adler |
S S |
Nissan Sunny GTi-R | 4:44:57 | ||||||
21. | Gerhard Lauscher Roland R. Firtinger |
A A |
Ford Sierra RS Cosworth | 4:46:15 | ||||||
22. | (8.*) | Piotr Cekiera Tadeusz Betlej |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic | 4. gr. N 1. kl. N-3 |
4:50:57 | |||
23. | Holger Pesler Peter Peters |
D D |
VCB Berlin | Toyota Corolla 16V | 4:54:20 | |||||
24. | (9.*) | Oleg Rybak Jan Koniecki |
PL PL |
Automobilklub
Krakowski Automobilklub Śląski |
Łada 2108 Samara | 3. kl. A-7 | 5:06:36 | |||
25. |
(10.*) |
Dariusz Marciniak Stefan Gramiak |
PL |
Automobilklub Dolnośląski | Mazda 323 4WD | 5. gr. N 4. kl. N-5 |
5:09:34 |
|||
26. |
(11.*) |
Krzysztof Godwod Sławomir Kazimierczak |
PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | FSO 1600 | 4. kl. A-7 | 5:12:42 | |||
27. | Werner Rottenberg Burkhard Heidemann |
D |
VCB Berlin | Toyota Corolla Coupe GT | 5:19:36 | |||||
28. | (12.*) | Vladimir Kostenko Boris Donskoy |
PL |
Automobilklub Krakowski | Łada Samara 1500 | 5. kl. A-7 | 5:21:28 | |||
29. | Emil Gernand Zbigniew Sternal |
S |
Suzuki Swift | 5:21:46 | ||||||
30. |
(13.*) |
Włodzimierz Pawluczuk Marek Kaczmarek |
PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Maruti | 1. kl. A-6 | 5:29:43 | |||
31. |
(14.*) |
Ryszard Plucha Jacek Sokólski |
PL |
AP Warszawa | Polonez 1600 | 6. kl. A-7 | 5:38:04 |
|||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski |
||||||||||
Odpadli: | ||||||||||
OS 24 | Robert Herba Jakub Mroczkowski |
PL PL |
Nissan Rally Team Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Nissan Sunny GTi-R | kl. N-5 | (skrzynia |
||||
OS 20 | Patrick Snijers Dany Colebunders |
B B |
Bastos Ford Rally Team | Ford Sierra Cosworth 4x4 | (wypadek) |
|||||
OS 16 | Romuald Chałas Zbigniew Atłowski |
PL |
AP Warszawa | Mazda 323 4WD | kl. A-9 | (wypadek) | ||||
OS 13 | Juha Hedman Kari Kajula |
SF |
Mazda 323 4WD | (wypadek) | ||||||
OS 11 | Marek Gieruszczak Marek Skrobot |
PL PL |
Toyota Motor Poland - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica GT4 | kl. A-9 | (wypadek) |
||||
OS 11 | Eugeniusz Prażmo Dariusz Palonka |
PL |
Automobilklub Lubelski | Renault 5 GT Turbo | kl. N-5 | |||||
OS 10 |
Vitautas Sabataitis Sarunas Liesis |
LT |
Banga Rallye Team | Łada 2108 Samara | ||||||
OS 8 | Jerzy Wierzbołowski Maciej Pasławski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf GTi 16V | kl. N-4 | (wypadek) |
||||
OS 8 |
Bogdan Herink Barbara Stępkowska |
PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault 11 Turbo | kl. A-9 | |||||
OS 8 |
Piotr Kuprewicz Paweł Kobylański |
PL |
Automobilklub Dolnośląski | Toyota Corolla GT | kl. N-3 | |||||
OS 7 | Włodzimierz Skrodzki Piotr Perłowski |
PL |
AP Warszawa | Volkswagen Golf GTi 16V | kl. A-9 | |||||
OS 5 | Roland Vanderheijden Eric Claessen |
B |
Ecurie des Ardennes | Opel Kadett GSi 16V | ||||||
OS 5 |
Dariusz Wirkijowski Piotr Gulbas |
PL |
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Opel Kadett GSi 16V | kl. N-4 | |||||
OS 4 |
Piero Longhi Maurizio Imerito |
I |
Scuderia del Grifone | Lancia Delta HF Integrale 16V | (wypadek) |
|||||
OS 4 |
Jacek Lisicki Dariusz Dekuczyński |
PL |
AP Warszawa | Ford Sierra RS Cosworth | kl. A-9 | |||||
OS 4 | Piotr Świeboda Maria "Malina" Wiechowska |
PL |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Krakowski |
Łada 2108 Samara | kl. A-7 | (wycofali się) |
||||
OS 3 |
Jerzy Pajdak Witold Sadowski |
PL |
Automobilklub Krakowski | Ford Sierra Cosworth | kl. N-5 | |||||
OS 3 |
Jorgen Pilgaard Henrik Vestergaard |
DK DK |
Peugeot Sport Danmark | Peugeot 309 16V | (wypadek) |
|||||
OS 3 |
Maciej Kołomyjski Sławomir Łuba |
PL |
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Opel Kadett GSi 16V | kl. N-4 | |||||
OS 2 | Zenon Sawicki Grzegorz Smoleń |
PL |
Automobilklub Dolnośląski | Toyota Corolla GTI 16V | kl. N-4 | |||||
OS 1 |
Lesław Orski Tomasz Chmiel |
PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf GTi 16V | kl. A-9 | (półoś) |
||||
OS 1 | Marek Kusiak Michał Sawka |
PL |
Automobilklub Częstochowski | Mazda 323 4WD | kl. N-5 | (turbo) | ||||
Wystartowały 53 załogi, sklasyfikowano 31. |
||||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Weber - 17 (4 ex aequo), Snijers - 7 (3), Droogmans - 5 (1) | ||||||||||
Klasyfikacja zespołowa (RSMP): | ||||||||||
1. | Automobilklub Krakowski | |||||||||
2. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||||||||
3. | Automobilklub Dolnośląski |
<< 3 el.
RSMP 1992 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1992]
[5 el. RSMP 1992 - R. Wisły
>>
[Rajd
Polski 1992 - lista zgłoszeń] [Rajd Polski
1992 - filmy]