<< 4 el.
RSMP 1992 - R. Polski] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1992]
[6 el. RSMP 1992 - R.
Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1992 - lista startowa]
Baza rajdu: Szczyrk
Dystans: 566 km, w tym 26 odcinków specjalnych
o łącznej długości 188,4 km.
Odcinki specjalne:
- 18.09: OS 1: Straconka - Międzybrodzie (7,0 km); OS 2:
Porąbka - Wielka Puszcza (4,5); OS 3: Targanice - Kocierz (9,4);
OS 4: Tresna Mała - Zarzecze (5,0); OS 5: Straconka -
Międzybrodzie (7,0); OS 6: Porąbka - Wielka Puszcza (4,5); OS 7:
Targanice - Kocierz (9,4); OS 8: Międzybrodzie - Żar (5,1); OS
9: Żar - Międzybrodzie (5,1); OS 10: Tresna Mała - Zarzecze (5,0);
- 19.09: OS 11: Szczyrk Solisko - Wisła Malinka (9,3); OS 12:
Wisła Czarne - Wisła Głębce (7,4); OS 13: Cisownica - Leszna
Góra (6,6); OS 14: Łączka - Babilon (9,5); OS 15: Gołysz -
Kiczyce (8,0); OS 16: Jaworze Nałęże - Brenna (8,5); OS 17:
Wisła Czarne - Wisła Głębce (7,4); OS 18: Wisła Malinka -
Szczyrk Solisko (9,3); OS 19 (superoes): Szczyrk (2,6); OS 20:
Jaworze Nałęże - Brenna (8,5); OS 21: Cisownica - Leszna Góra
(6,6); OS 22: Łączka - Babilon (9,5); OS 23: Gołysz - Kiczyce
(8,0); OS 24: Jaworze Nałęże - Brenna (8,5); OS 25: Wisła
Czarne - Wisła Głębce (7,4); OS 26: Wisła Malinka - Szczyrk
Solisko (9,3)
Pogoda: słonecznie
Klasyfikacja generalna: | |||||||
1. | (1.*) | Robert Herba Jakub Mroczkowski |
PL PL |
Nissan Rally Team Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Nissan Sunny GTi-R | 1. gr. N 1. kl. N-5 |
1:53:07 |
2. | (2.*) | Wiesław Stec Artur Skorupa |
PL PL |
Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Galant VR-4 | 2. gr. N 2. kl. N-5 |
1:54:46 |
3. | (3.*) | Bogdan Herink Tomasz Szostak |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault 11 Turbo | 1. kl. A-9 | 1:56:24 |
4. | (4.*) | Lesław Orski Tomasz Chmiel |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Volkswagen Golf GTi 16V | 2. kl. A-9 | 1:56:37 |
5. | (5.*) | Krzysztof Hołowczyc Robert Ziemski |
PL PL |
Toyota Motor Poland - Automobilklub Morski | Toyota Celica Turbo 4WD | 3. gr. N 3. kl. N-5 |
1:57:59 |
6. | (6.*) | Maciej Kołomyjski Sławomir Łuba |
PL PL |
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Opel Kadett GSi 16V | 4. gr. N 1. kl. N-4 |
1:58:10 |
7. | (7.*) | Waldemar Doskocz Małgorzata Zemlińska |
PL PL |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Krakowski |
Volkswagen Golf GTi 16V | 5. gr. N 2. kl. N-4 |
1:58:26 |
8. | (8.*) | Grzegorz Malinowski Dariusz Dekuczyński |
PL PL |
AP Warszawa Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
Lancia Delta HF Integrale | 6. gr. N 4. kl. N-5 |
1:59:54 |
9. | (9.*) | Marek Kusiak Michał Sawka |
PL PL |
Automobilklub Częstochowski | Mazda 323 GTX | 7. gr. N 5. kl. N-5 |
2:00:01 |
10. | Vaclav Arazim Julius Gal |
CS CS |
Litvinov | Skoda 136L Favorit | 2:00:28 | ||
11. | (10.*) | Piotr Kufrej Jarosław Baran |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Toyota Corolla GT | 1. kl. A-7 | 2:00:41 |
12. | (11.*) | Dariusz Wirkijowski Piotr Gulbas |
PL PL |
Automobilklub Morski | Opel Kadett GSi 16V | 8. gr. N 3. kl. N-4 |
2:00:47 |
13. | (12.*) | Jerzy Dyszy Jerzy Substyk |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Opel Kadett GSi 16V | 9. gr. N 4. kl. N-4 |
2:00:55 |
14. | Paul Niemczyk Thomas Schuenemann |
D D |
BMW M3 | 2:01:07 | |||
15. | (13.*) | Paweł Noakowski Klaudia Gruene |
PL D |
Automobilklub
Śląski ADAC |
Opel Kadett GSi 16V | 10. gr. N 5. kl. N-4 |
2:02:39 |
16. | Gerhard Merz Reiner Seiter |
D |
Peugeot 205 GTi | 2:04:01 | |||
17. | Walter Jetter Doris Jetter |
D |
Lancia Delta Integrale | 2:05:57 | |||
18. |
Bernd Hackmann Mirosław Knapik |
D |
Mac Mettmann | Opel Astra | 2:06:32 |
||
19. | (14.*) |
Mariusz Ficoń Marek Drozd |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | 2. kl. A-7 | 2:06:42 |
20. |
Jean Debaude Yver Pizzagalli |
F |
Peugeot 205 GTi | 2:07:28 |
|||
21. | (15.*) |
Eugeniusz Prażmo Dariusz Palonka |
PL PL |
Automobilklub Lubelski | Renault 5 GT Turbo | 11. gr. N 6. kl. N-5 |
2:11:10 |
22. | (16.*) |
Jacek Jerschina Jacek Kossakowski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 205 | 12. gr. N 1. kl. N-2 |
2:12:29 |
23. | (17.*) |
Wojciech Nosalik Eryk Szafrański |
PL PL |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Śląski |
Volkswagen Golf GTi 16V | 13. gr. N 6. kl. N-4 |
2:13:50 |
24. | (18.*) |
Zenon Sawicki Grzegorz Smoleń |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Toyota Corolla GTI 16V | 14. gr. N 7. kl. N-4 |
2:14:03 |
25. | (19.*) |
Dariusz Marciniak Stefan Gramiak |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Mazda 323 | 15. gr. N 7. kl. N-5 |
2:14:12 |
26. |
Klaus Wagner Helmut Kruppert |
D |
Mazda 323 | 2:15:55 |
|||
27. | (20.*) |
Jan Hamera Adam Balawajder |
PL PL |
Automobilklub Sudecki | Łada | 3. kl. A-7 | 2:16:38 |
28. | (21.*) |
Oleg Rybak Jan Koniecki |
PL PL |
Automobilklub
Krakowski Automobilklub Śląski |
Łada 2108 Samara | 4. kl. A-7 | 2:17:59 |
29. | (22.*) | Arkadiusz Błaszczyk Krzysztof Wojtkowski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polonez | 5. kl. A-7 | 2:25:28 |
30. | (23.*) | Ryszard Plucha Jacek Sokólski |
PL PL |
AP Warszawa | Polonez 1600 | 6. kl. A-7 | 2:57:41 |
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski | |||||||
Zdyskwalifikowani (brak plomby na turbosprężarce): | |||||||
Jerzy Pajdak Witold Sadowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Ford Sierra Cosworth | kl. N-4 | |||
Odpadli: | |||||||
OS 15 | Dirk Lehmann Klaus-Peter Schorr |
D D |
Volkswagen Golf GTi 16V | (wahacz) | |||
OS 15 | Saulius Girdauskas Zilvinas Sakalauskas |
LT LT |
Banga Rallye Team | Łada 2108 Samara | (półoś) | ||
OS 15 | Dominique Craincourt Matthieu Koell |
F F |
Peugeot 205 GTi | ||||
OS 15 | Carsten Wiegant Thomas Windisch |
D D |
Opel Kadett GSi 16V | ||||
OS 13 | Dariusz Bieda Piotr Pikulicki |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | kl. A-5 | ||
po OS 12 | Włodzimierz Pawluczuk Marek Kaczmarek |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Maruti | kl. A-6 | (wycofali |
|
przed |
Paweł Przybylski Krzysztof Gęborys |
PL PL |
Toyota Motor Poland - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Toyota Celica GT4 | kl. A-9 | (silnik) |
|
przed II etapem |
Romuald Chałas Zbigniew Atłowski |
PL PL |
AP Warszawa | Mazda 323 4WD | kl. A-9 | (silnik) |
|
przed |
Marek Gieruszczak Marek Skrobot |
PL PL |
Toyota Motor Poland - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica GT4 | kl. A-9 | (silnik) |
|
OS 10 |
Robert Kępka Tomasz Ryborz |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Peugeot 309 GTI 16V | kl. A-9 | (miska |
|
OS 8 |
Ryszard Granica Piotr Granica |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | FSO 1500 | kl. A-6 | ||
po OS 3 |
Piotr Świeboda Maria "Malina" Wiechowska |
PL PL |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Krakowski |
Łada 2108 Samara | kl. A-7 | (układ |
|
OS 2 | Artur Orlikowski Marcin Wiertlewski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | kl. A-5 | ||
OS 2 |
Janusz Kulig Dariusz Burkat |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 126p | kl. A-5 | ||
OS 2 | Zbigniew Natkański Konrad Gausza |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | kl. N-1 | ||
po OS 1 | Andrzej Koper Maciej Wisławski |
PL PL |
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Volkswagen Golf GTi 16V | kl. A-9 | (choroba |
|
OS 1 | Jacek Sikora Jacek Sciciński |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | kl. N-1 | ||
Krzysztof Godwod Sławomir Kazimierczak |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | FSO 1600 | kl. A-7 | |||
Wystartowało 49 załóg, sklasyfikowano 30. | |||||||
Zwycięzcy OS-ów: Przybylski - 8 (2 ex aequo), Stec - 7 (1), Herba - 5, Gieruszczak - 4 (2), Lehmann - 2, Orski - 1, Herink - 1 (1), Kołomyjski - 1, Niemczyk - 1 (1) | |||||||
Klasyfikacja zespołowa: | |||||||
1. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 24 pkt. | |||||
2. | Automobilklub Morski | 17 pkt. | |||||
3. | Automobilklub Krakowski | 12 pkt. |
<< 4 el.
RSMP 1992 - R. Polski] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1992]
[6 el. RSMP 1992 - R.
Karkonoski >>
[Rajd Wisły 1992 - lista startowa]