<< 3 el.
RSMP 1993 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1993]
[5 el. RSMP 1993 - R.
Festiwalu Polskiej Piosenki >>
[Rajd Polski 1993 - lista startowa]
[Rajd Polski 1993 - filmy]
Baza rajdu: Wrocław
Dystans: 985,56 km, w tym 21 odcinków
specjalnych o łącznej długości 379,51 km.
Odcinki specjalne:
- 10.06: OS 1 (Prolog): Wrocław (Wzgórze Andersa) (1,30 km);
- 11.06: OS 2: Sobótka - Sulistrowiczki (17,67); OS 3:
Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 4: Żdanów - Młynów (13,60);
OS 5: Nowa Bystrzyca - Mostowice (20,62); OS 6: Jeleniów -
Radków (22,09); OS 7: Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 8:
Rościszów - Lubachów (23,03); OS 9: Jodłownik - Srebrna Góra
(20,06); OS 10: Żdanów - Młynów (13,60); OS 11: Nowa
Bystrzyca - Mostowice (20,62); OS 12: Jeleniów - Radków (22,09);
OS 13: Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 14: Rościszów -
Lubachów (23,03);
- 12.06: OS 15: Sobótka - Sulistrowiczki (17,67); OS 16:
Jodłownik - Srebrna Góra (20,06); OS 17: Żdanów - Młynów (13,60);
OS 18: Nowa Bystrzyca - Mostowice (20,62); OS 19: Jeleniów -
Radków (22,09); OS 20: Ludwikowice - Kamionki (14,89); OS 21:
Rościszów - Lubachów (23,03)
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: przelotny deszcz
Klasyfikacja generalna: | ||||||||||
1. | Robert Droogmans Ronny Joosten |
B B |
Gordon Spooner Engineering | Ford Escort RS Cosworth | 3:36:33 | |||||
2. | Pierre-Cesar Baroni Denis Giraudet |
F F |
Astra SRL | Lancia HF Integrale 16V | 3:39:17 | |||||
3. | (1.*) | Paweł Przybylski Krzysztof Gęborys |
PL PL |
Toyota Motor Poland - A. Rzemieślnik Warszawa | Toyota Celica GT4 | 1. kl. A-10 | 3:45:37 | |||
4. | (2.*) | Marek Gieruszczak Marek Skrobot |
PL PL |
Toyota Motor Poland - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica GT4 | 2. kl. A-10 | 3:48:42 | |||
5. | Nicolas Min Joseph Lambert |
B B |
Baudoin Visetoise | Mitsubishi Galant VR-4 Evo 2 | 3:57:06 | |||||
6. | (3.*) | Wiesław Stec Maciej Maciejewski |
PL PL |
|
Mitsubishi Galant VR-4 Evo 2 | 1. gr. N 1. kl. N-5 |
3:59:31 | |||
7. | Evgeni Vasin Evgeni Kalatchev |
RUS RUS |
See-Us Rally Team | Opel Corsa GSi | 4:02:52 | |||||
8. | Kurt Goettlicher Werner Jahrbacher |
A A |
Ford Sierra Cosworth 4x4 | 4:03:11 | ||||||
9. | (4.*) | Saulius Girdauskas Zilvinas Sakalauskas |
PL PL |
Automobilklub Polski | Łada 2108 Samara | 1. kl. A-8 1. F2 gr. A |
4:06:25 | |||
10. | Aurelijus Simaska Raimondas Bachiliunas |
LT LT |
Nissan Sunny GTi-R | 4:07:24 | ||||||
11. | (5.*) | Krzysztof Hołowczyc Robert Burchard |
PL PL |
Toyota Motor Poland - Automobilklub Polski | Toyota Celica GT4 | 2. gr. N 2. kl. N-5 |
4:10:24 | |||
12. | Vladimir Berger Martin Hruska |
CZ CZ |
Skoda Motorsport | Skoda 136 L Favorit | 4:10:42 | |||||
13. | Peter H. Rumpfkeil Gunter Jarecki |
D D |
AMC Diepholz | Mercedes 190 E 2.3-16 | 4:11:52 | |||||
14. | Tim Svanholt Knud Hansen |
DK DK |
Danish National Rallye Team | Peugeot 309 GTi 16V | 4:12:46 | |||||
15. | (6.*) | Dariusz Wirkijowski Marcin Augustyn |
PL PL |
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Opel Kadett GSi 16V | 3. gr. N 3. kl. N-5 1. F2 gr. N |
4:13:52 | |||
16. | (7.*) | Robert Herba Artur Skorupa |
PL PL |
Nissan Tedex - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Nissan Sunny GTi-R | 4. gr. N 4. kl. N-5 |
4:14:18 | |||
17. | (8.*) | Waldemar Doskocz Jarosław Baran |
PL PL |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Krakowski |
Peugeot 309 GTi 16V | 3. kl. A-10 2. F2 gr. A |
4:14:43 | |||
18. | (9.*) | Zenon Sawicki Dariusz Dekuczyński |
PL PL |
Automobilklub Lubelski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 5. gr. N 5. kl. N-5 |
4:15:01 | |||
19. | (10.*) | Grzegorz Skiba Igor Bielecki |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Lancia Delta HF Integrale 16V | 6. gr. N 6. kl. N-5 |
4:21:56 | |||
20. | (11.*) | Lesław Orski Tomasz Chmiel |
PL PL |
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Volkswagen Golf GTi 16V | 4. kl. A-10 3. F2 gr. A |
4:27:35 | |||
21. | Hans Britth Magnus Olsson |
S S |
Nissan Sunny GTi-R | 4:30:18 | ||||||
22. | (12.*) | Piotr Cekiera Tadeusz Betlej |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic | 7. gr. N 1. kl. N-3 2. F2 gr. N |
4:30:22 | |||
23. | (13.*) | Janusz Kulig Dariusz Burkat |
PL PL |
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski | Toyota Corolla 16V | 2. kl. A-8 4. F2 gr. A |
4:34:39 | |||
24. | (14.*) | Jacek Jerschina Artur Orlikowski |
PL |
Automobilklub Polski | Peugeot 205 GTi | 3. kl. A-8 5. F2 gr. A |
4:39:53 | |||
25. | (15.*) | Jerzy Wierzbołowski Maciej Pasławski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf GTi 16V | 5. kl. A-10 6. F2 gr. A |
4:41:26 | |||
26. | Ernst Sommerbauer Peter Stark |
A A |
Renault Clio 16S | 4:41:59 | ||||||
27. | (16.*) | Janusz Damentko Piotr Gulbas |
PL |
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Toyota Corolla GTi 16V | 8. gr. N 2. kl. N-3 3. F2 gr. N |
4:46:50 | |||
28. | (17.*) | Jan Hamera Adam Balawajder |
PL |
Automobilklub Dolnośląski | Łada 2105 | 4. kl. A-8 |
4:46:59 |
|||
29. | (18.*) | Andrzej Chojnacki Piotr Namysłowski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Ford Escort RS Cosworth | 9. gr. N 7. kl. N-5 |
4:47:57 | |||
30. | (19.*) | Jerzy Skadorwa Ryszard Hupajło |
PL PL |
Automobilklub Karkonoski | Renault 19 16V | 10. gr. N 8. kl. N-5 4. F2 gr. N |
4:49:58 | |||
31. | (20.*) | Boris Donskoy Oleg Rybak |
PL PL |
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski | Łada 2108 Samara | 5. kl. A-8 8. F2 gr. A |
4:50:03 | |||
32. | (21.*) | Robert Skadorwa Marek Andrysz |
PL PL |
Automobilklub Karkonoski | Toyota Corolla GTi 16V | 11. gr. N 3. kl. N-3 5. F2 gr. N |
4:53:19 | |||
33. | (22.*) | Jarosław Misiewicz Andrzej Wroński |
PL PL |
Automobilklub Lubelski | Opel Corsa GSi | 12. gr. N 4. kl. N-3 6. F2 gr. N |
4:53:31 | |||
34. | (23.*) | Bogusław Bach Krzysztof Watała |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Suzuki Swift GTi | 13. gr. N 5. kl. N-3 7. F2 gr. N |
4:57:49 | |||
35. | Werner Rottenberg Volker Monch |
D D |
VCB Berlin | Suzuki Swift GTi | 5:00:21 | |||||
36. | (24.*) | Andrzej Dudkowiak Dariusz Dudkowiak |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort 2000 RS | 14. gr. N 9. kl. N-5 8. F2 gr. N |
5:03:18 | |||
37. | (25.*) | Ryszard Plucha Tomasz Jendrysik |
PL PL |
Automobilklub
Polski Automobilklub Karkonoski |
Polonez 1600 | 6. kl. A-8 9. F2 gr. A |
5:03:22 | |||
38. | (26.*) | Marek Ryndak Stanisław Bazan |
PL PL |
Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento | 15. gr. N 6. kl. N-3 9. F2 gr. N |
5:07:33 | |||
39. | (27.*) | Dariusz Marciniak Mariusz Sobczak |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Mazda 323 4WD | 16. gr. N 10. kl. N-5 |
5:21:27 | |||
40. | (28.*) | Krzysztof Górski Tomasz Grychtoł |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento | 17. gr. N 7. kl. N-3 10. F2 gr. N |
5:29:32 | |||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski |
||||||||||
Odpadli: | ||||||||||
OS 19 | Kurt Victor Geert Derammelaere |
B B |
Gordon Spooner Engineering | Ford Sierra Cosworth 4x4 | (wahacz) |
|||||
OS 18 | Peter Castellitz Andreas Steuer |
A A |
Mazda 323 4WD | |||||||
OS 18 | Eugeniusz Prażmo Dariusz Palonka |
PL PL |
Automobilklub Lubelski | Toyota Corolla GTi 16V | kl. N-3 | |||||
OS 16 | Erwin Doctor Theo Badenberg |
NL NL |
Opel Dealer Team Holland | Opel Calibra Turbo 4x4 | (sprzęgło) |
|||||
OS 16 | Małgorzata Zemlińska Małgorzata Kobos |
PL PL |
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski | Mazda 323 4WD | kl. N-5 | (silnik) |
||||
OS 15 | Piotr Świeboda Maria "Malina" Wiechowska |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Łada 2108 Samara | kl. A-8 | (wycofali |
||||
przed |
Marek Sadowski Jakub Mroczkowski |
PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Lancia Delta HF Integrale 16V | kl. N-5 | (limit spóźnień) |
||||
OS 14 | Robert Masłowski Robert Gniot |
PL PL |
Automomobliklub Sudecki | Peugeot 205 GTi | ||||||
OS 13 | Maciej Kołomyjski Sławomir Łuba |
PL PL |
Rafineria Gdańska - Automobilklub Morski | Lancia Delta HF Integrale | kl. N-5 | (skrzynia |
||||
OS 12 | Jerzy Pajdak Witold Sadowski |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Renault Clio 16V | ||||||
OS 11 | Bogdan Herink Barbara Stępkowska |
PL PL |
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio 16V | kl. A-10 | (silnik) |
||||
OS 11 |
Vladimir Mikheev Sergey Safronenkov |
RUS RUS |
See-Us Rally Team | Opel Corsa GSi | ||||||
OS 10 | Mariusz Ficoń Andrzej Witek |
PL PL |
Rafineria Czechowice - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento | (skrzynia |
|||||
OS 9 |
Patrick Snijers Dany Colebunders |
B |
Bastos Ford Credit Racing Team | Ford Escort RS Cosworth | (układ |
|||||
OS 9 | Juliusz Palonka Zdzisław Hilmantel |
PL PL |
Automobilklub Lubelski | Renault 5 GT Turbo | ||||||
OS 9 | Piotr Kufrej Maciej Hołuj |
PL |
Rafineria Trzebinia - Automobilklub Krakowski | Nissan Sunny GTi-R | kl. N-5 | (przewód |
||||
OS 7 |
Libor Sliva Petr Hronek |
CZ CZ |
Skoda 130 L | (wycofali |
||||||
OS 7 |
Krzysztof Lemański Sławomir Mieszkowski |
PL PL |
Automobilklub Karkonoski | Suzuki Swift GTi | kl. A-8 | |||||
OS 7 |
Stoyan Kolev Roumen Manolov |
BG |
Inco Rally Team | Ford Escort RS Cosworth | (pompa |
|||||
OS 5 |
Klaus Jurgen Faust Katharina Schreck |
D D |
Lancia Delta Integrale 16V | |||||||
OS 5 |
Tadeusz Majcher Bogdan Brzeziński |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | FSO | ||||||
OS 3 | Sergey Kuzmichev Aleksandr Miasnikov |
RUS RUS |
CAMK-AVT | Łada 2108 Samara | ||||||
OS 2 | Cezary Fuchs Mirosław Skrobotowicz |
PL |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | kl. N-5 | (wypadek) |
||||
OS 2 | Ari Moekkonen Risto Mannisenmaki |
FIN FIN |
Audi Coupe S2 | (wypadek) |
||||||
OS 2 | Piotr Kuprewicz Paweł Kobylański |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Toyota Corolla | kl. A-8 | |||||
OS 2 | Marcin Osiowski Jerzy Marcinek |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Lancia Delta HF Integrale | kl. N-5 | (zawieszenie) |
||||
Wystartowało 67 załóg (w tym 44 w RSMP), sklasyfikowano 40 (28). | ||||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Droogmans - 13 (1 ex aequo), Snijers - 5 (1), Baroni - 3, Przybylski - 1 (1), Victor - 1 (1) |
||||||||||
Klasyfikacja klubowa (RSMP): | ||||||||||
1. | Automobilklub Polski | |||||||||
2. | Automobilklub Krakowski | |||||||||
3. | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | |||||||||
4. | Automobilklub Lubelski | |||||||||
5. | Automobilklub Morski | |||||||||
6. | Automobilklub Karkonoski | |||||||||
7. | Automobilklub Dolnośląski | |||||||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich (RSMP): | ||||||||||
1. | Toyota Motor Poland | |||||||||
2. | Rafineria Gdańska | |||||||||
3. | Rafineria Trzebinia |
<< 3 el.
RSMP 1993 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1993]
[5 el. RSMP 1993 - R.
Festiwalu Polskiej Piosenki >>
[Rajd Polski 1993 - lista startowa]
[Rajd Polski 1993 - filmy]