<< 2
el. RSMP 1998 - R. Kormoran] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [4 el. RSMP 1998 - R. Polski
>>
[Rajd Elmot 1998 - lista startowa]
[Rajd Elmot 1998 - filmy]
Baza rajdu: Świdnica
Dystans: 514,27 km. Planowano rozegranie 22
odcinków specjalnych o łącznej długości 238,22 km. Po
odwołaniu OS 10, 14 (oba z powodu tragicznego wypadku samochodu
serwisowego Jerzego Wierzbołowskiego) i 17 (rozlany olej)
łączna długość OS-ów uległa skróceniu do 200,29 km.
Odcinki specjalne:
- 21.05: OS 1 i 2: Świdnica - Świdnica (2,25 km)
- 22.05: OS 3, 7 i 11: Witoszów st. poligon - Lubachów (8,54);
OS 4, 8 i 12: Michałkowa - Rościszów (12,73); OS 5, 9 i 13:
Kamionki - Rzeczka (13,86); OS 6, 10 (odwołany) i 14 (odwołany):
Grzmiąca - Wałbrzych (9,55)
- 23.05: OS 15 i 19: Witoszów Górny - Zagórze (16,73); OS 16 i
20: Zagórze - Jedlina Zdrój (9,62); OS 17 (odwołany) i 21:
Walim - Walim (18,83); OS 18 i 22: Zagórze - Lubachów (4,66)
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: przelotne opady deszczu
Klasyfikacja generalna: | ||||||||
1. | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Renault Polska - Automobilklub Krakowski | Renault Maxi Megane | kl. A-7 1. F-2 |
1:57:20,0 | |||
2. | Marek Gieruszczak Maciej Maciejewski |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica Turbo 4WD | kl. A-8 | 1:58:46,0 | |||
3. | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Corolla WRC | kl. A-8 | 1:58:49,7 | |||
4. | Piotr Świeboda Artur Skorupa |
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 1. gr. N kl. N-4 |
2:01:46,9 | |||
5. | Robert Herba Andrzej Górski |
|
Mitsubishi Carisma GT | 2. gr. N kl. N-4 |
2:02:04,7 | |||
6. | Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | 2:03:22,6 | |||
7. | Wojciech Zaborowski Tomasz Malec |
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 3. gr. N kl. N-4 |
2:03:23,8 | |||
8. | Dariusz Poletyło Jacek Sciciński |
Domex Prestige Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | 4. gr. N kl. N-4 |
2:05:39,6 | |||
9. | Zbigniew Stec Robert Bromke |
|
Mitsubishi Lancer RS Evo III | 5. gr. N kl. N-4 |
2:07:24,5 | |||
10. | Bartłomiej Baniowski Piotr Wieczorek |
Fox Rally Team - Automobilklub Krakowski | Subaru Impreza WRX | 6. gr. N kl. N-4 |
2:09:57,2 | |||
11. | Tomasz Kuchar Maciej Szczepaniak |
|
Peugeot 306 S16 | 7. gr. N 1. kl. N-3 2. F-2 |
2:11:35,5 | |||
12. | Lech Koraszewski Grzegorz Dudek |
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski | Audi S2 | kl. A-8 | 2:13:07,2 | |||
13. | Łukasz Sztuka Jan Szymczak |
Automobilklub Cieszyński | Nissan Sunny GTi 16V | 8. gr. N 2. kl. N-3 3. F-2 |
2:13:21,7 | |||
14. | Michał Bębenek Grzegorz Bębenek |
Automobilklub Krakowski | Renault Clio Williams | 9. gr. N 3. kl. N-3 4. F-2 |
2:14:43,7 | |||
15. | Mirosław Dudzik Jarosław Gieras |
Automobilklub
Polski Automobilklub Śląski |
Ford Escort RS Cosworth | 10. gr. N kl. N-4 |
2:15:22,4 | |||
16. | Krzysztof Tercjak Jacek Mikrut |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | 2:15:52,5 | |||
17. | Marek Goczał Maciej Baran |
Automobilklub Krakowski | Skoda Felicia LX | 1. kl. A-5 5. F-2 |
2:16:32,1 | |||
18. | Arunas Lekavicius (LT) Arvidas Vasiliauskas (LT) |
TSK Pilenai | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | (kl. N-4) | 2:16:55,2 | |||
19. | Marcin Turski Dariusz Burkat |
|
Toyota Corolla G6 | 2. kl. A-5 6. F-2 |
2:16:58,9 | |||
20. | Krzysztof Koczur Ryszard Ciupka |
Peugeot Magurka - Automobilklub Śląski | Peugeot 106 Rallye | 11. gr. N 1. kl. N-2 7. F-2 |
2:17:17,4 | |||
21. | Waldemar Doskocz Marek Dobrowolski |
Alda - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 12. gr. N 2. kl. N-2 8. F-2 |
2:18:23,8 | |||
22. | Damian Gielata Przemysław Bosek |
Automobilklub Krakowski | Peugeot 106 Rallye | 13. gr. N 3. kl. N-2 9. F-2 |
2:19:45,0 | |||
23. | Włodzimierz Skrodzki Maria "Malina" Wiechowska |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | 14. gr. N 4. kl. N-2 10. F-2 |
2:20:36,2 | |||
24. | Adam Szyma Piotr Fredyk |
Automobilklub Śląski | Peugeot 106 Rallye | 15. gr. N 5. kl. N-2 11. F-2 |
2:20:59,8 | |||
25. | Marcin Opałka Krzysztof Dejewski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 16. gr. N 6. kl. N-2 12. F-2 |
2:24:38,8 | |||
26. | Grzegorz Grzyb Bartłomiej Sitek |
Moto Hurt Ropczyce - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 17. gr. N 1. kl. N-PCS 13. F-2 |
2:26:38,8 | |||
27. | Czesław Zadygowicz Krzysztof Budryk |
Automobilklub Podlaski | Peugeot 106 Rallye | 18. gr. N 7. kl. N-2 14. F-2 |
2:26:44,4 | |||
28. | Adam Wrocławski Marcjanna Grenda |
Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | 19. gr. N 4. kl. N-3 15. F-2 |
2:26:58,1 | |||
29. | Aleksander Bubel Maciej Pasławski |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | 20. gr. N 2. kl. N-PCS 16. F-2 |
2:27:07,0 | |||
30. | Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 21. gr. N 3. kl. N-PCS 17. F-2 |
2:27:33,0 | |||
31. | Marcin Keller Grzegorz Dobosz |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 22. gr. N 4. kl. N-PCS 18. F-2 |
2:28:23,6 | |||
32. | Sebastian Lewandowski Mariusz Andruszko |
Autoklub Rzmieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 23. gr. N 5. kl. N-PCS 19. F-2 |
2:28:40,8 | |||
33. | Damian Jurczak Marek Grabiec |
Autoklub
Rzmieślnik Warszawa Automobilklub Śląski |
Fiat Cinquecento Sporting | 24. gr. N 6. kl. N-PCS 20. F-2 |
2:29:10,7 | |||
34. | Jacek Sokólski Michał Matuszyk |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 25. gr. N 7. kl. N-PCS 21. F-2 |
2:29:29,6 | |||
35. | Krzysztof Dunat Damian Kagoń |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 26. gr. N 8. kl. N-PCS 22. F-2 |
2:30:20,5 | |||
36. | Grzegorz Kamiński Adrian Sipek |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 27. gr. N 9. kl. N-PCS 23. F-2 |
2:30:39,8 | |||
37. | Maciej Lubiak Tomasz Styp-Rekowski |
AST Colgate Mobil - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento Sporting | 28. gr. N 10. kl. N-PCS 24. F-2 |
2:30:48,1 | |||
38. | Piotr Banachowicz Piotr Łopata |
Automobilklub Krakowski | Nissan Sunny GTi-R | 29. gr. N kl. N-4 |
2:31:01,1 | |||
39. | Juliusz Palonka Jacek Jaroszyński |
Automobilklub Lubelski | Fiat Cinquecento Sporting | 30. gr. N 11. kl. N-PCS 25. F-2 |
2:31:21,4 | |||
40. | Tomasz Paluch Rafał Wychowanek |
Automobilklub Karkonoski | Fiat Cinquecento Sporting | 31. gr. N 12. kl. N-PCS 26. F-2 |
2:31:25,8 | |||
41. | Maciej Woda Wojciech Więcek |
Automobilklub
Polski Automobilklub Podkarpacki |
Fiat Cinquecento Sporting | 32. gr. N 13. kl. N-PCS 27. F-2 |
2:31:56,1 | |||
42. | Jan Chudzikiewicz Rafał Chronowski |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 33. gr. N 14. kl. N-PCS 28. F-2 |
2:31:59,4 | |||
43. | Jerzy Dyszy Miłosz Majewski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 34. gr. N 15. kl. N-PCS 29. F-2 |
2:33:43,4 | |||
44. | Adam Pol Jarosław Dragon |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 35. gr. N 16. kl. N-PCS 30. F-2 |
2:34:09,0 | |||
45. | Tomasz Płaczek Adam Kamisiński |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 36. gr. N 17. kl. N-PCS 31. F-2 |
2:34:58,8 | |||
46. | Bartosz Koprzywa Damian Mojżyszek |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 37. gr. N 18. kl. N-PCS 32. F-2 |
2:35:06,3 | |||
47. | Adam Baczyński Krzysztof Barnat |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 38. gr. N 19. kl. N-PCS 33. F-2 |
2:35:22,4 | |||
48. | Michał Gołębiowski Artur Dwernicki |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 39. gr. N 20. kl. N-PCS 34. F-2 |
2:37:06,0 | |||
49. | Mirosław Drożdż Dariusz Mikołajczyk |
Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento Sporting | 40. gr. N 21. kl. N-PCS 35. F-2 |
2:38:33,6 | |||
50. | Jarosław Wal Stanisław Bernadzik |
Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | 41. gr. N 22. kl. N-PCS 36. F-2 |
2:40:06,8 | |||
51. | Dariusz Gałecki Krzysztof Wolarz |
Automobilklub Dolnośląski | Peugeot 106 XSi | 3. kl. A-5 37. F-2 |
2:42:59,2 | |||
52. | Krzysztof Górski Tomasz Grychtoł |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 42. gr. N 23. kl. N-PCS 38. F-2 |
2:43:02,0 | |||
53. | Jarosław Buczek Konrad Kwiatkowski |
Automobilklub Sudecki | Łada 2105 | 4. kl. A-5 39. F-2 |
2:44:42,4 | |||
54. | Maksymilian Kilanowski Dariusz Krygier |
Automobilklub Olsztyński | Fiat Cinquecento Sporting | 43. gr. N 24. kl. N-PCS 40. F-2 |
2:48:47,9 | |||
Wykluczony (przekroczenie limitu spóźnień): | ||||||||
po OS 11 |
Cezary Fuchs Robert Ziemski |
|
Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | ||||
Odpadli: | ||||||||
OS 19 | Stanisław Kołodziej Monika Dudek |
Automobilklub Krakowski | Toyota Celica 4WD | kl. A-8 | ||||
po OS 15 |
Andrzej Spława-Neyman Paweł Wieczorek |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | (uszkodzenia po wypadku) |
|||
OS 15 | Mariusz Ficoń Tomasz Ochman |
Polifarb Cieszyn-Wrocław - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (skrzynia biegów) |
|||
OS 15 | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Automobilklub Polski | Seat Ibiza GTi 16V | kl. N-3 | ||||
OS 15 | Jacek Bagniuk Krzysztof Andrzejewski |
Automobilklub Karkonoski | Renault Clio Williams | kl. N-3 | ||||
OS 13 | Paweł Mieszczański Paweł Żak |
Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | ||||
OS 12 | Marcin Ślązok Marek Boryczka |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | ||||
po OS 11 |
Wiesław Stec Stanisław Bazan |
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | kl. N-4 | (silnik) | |||
OS 11 | Waldemar Malinowski Andrzej Grigorjew |
Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | (pompa paliwa) |
|||
OS 11 | Tomasz Mikołajczyk Grzegorz Malm |
Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | ||||
OS 11 | Krzysztof Wołkowyski Tomasz Twardowski |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Polski |
Honda Civic VTi | kl. N-2 | ||||
OS 11 | Robert Nowosiad Iwona Biernacka |
Automobilklub Wałbrzyski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | ||||
OS 9 | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski | Skoda Felicia Kit Car | kl. A-5 | (skrzynia biegów) |
|||
OS 9 | Tomasz Czopik Łukasz Wroński |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | kl. N-2 | (skrzynia biegów) |
|||
po OS 8 |
Maciej Kalarus Igor Tomasiak |
Alko Volvo - Automobilklub Śląski | Volvo S 40 | kl. N-3 | (skrzynia biegów) |
|||
OS 8 | Jacek Jerschina Jacek Rathe |
Automobilklub
Polski Autoklub Rzemieślnik Warszawa |
Peugeot 106 Kit Car | kl. A-6 | (instalacja elektryczna) |
|||
OS 4 | Paweł Dytko Maciej Gleixner |
Automobilklub Opolski | Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | (wypadek) | |||
OS 3 | Robert Kabański Marcin Raszyński |
Automobilklub Olsztyński | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | ||||
OS 3 | Maciej Ławiński Adam Skowroński |
Jacky - Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | ||||
OS 2 | Tomasz Gryc Filip Kołodziejczyk |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | ||||
po OS 1 |
Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | kl. N-4 | (wypadek) | |||
OS 1 | Paweł Stefanicki Mirosław Gąsecki |
Automobilklub Orski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | ||||
Wystartowało 77 załóg, sklasyfikowano 54 | ||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Gryczyński - 10, Kulig - 7, Gieruszczak - 1, Fuchs - 1 | ||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1: Gieruszczak, OS 2: Fuchs, OS 3: Gieruszczak, OS 4-22: Kulig |
<< 2
el. RSMP 1998 - R. Kormoran] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [4 el. RSMP 1998 - R. Polski
>>
[Rajd Elmot 1998 - lista startowa]
[Rajd Elmot 1998 - filmy]