<< 3 el.
RSMP 1998 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1998]
[5 el. RSMP 1998 - R.
Warszawski >>
[Rajd Polski 1998 - lista zgłoszeń]
[Rajd Polski 1998 - filmy]
Baza rajdu: Kraków
Dystans: 676,25 km, w tym 24 odcinki specjalne o
łącznej długości 296,58 km.
Odcinki specjalne:
- 11.06: OS 1 i 2: Kraków (5,00 km)
- 12.06: OS 3, 8 i 13: Dobranowice - Kunice (8,32); OS 4, 9 i 14:
Łapanów - Boczów (8,62); OS 5, 10 i 15: Łapanów - Czasław (17,47);
OS 6, 11 i 16: Dziekanowice - Gorzków (6,92); OS 7, 12 i 17:
Siepraw - Lusina (28,02)
- 13.06: OS 18: Brody - Budzów (15,47); OS 19: Zembrzyce -
Stryszów (7,75); OS 20: Dąbrówka - Mucharz (8,31); OS 21:
Brody - Budzów (15,47); OS 22: Zembrzyce - Stryszów (7,75); OS
23: Dąbrówka - Mucharz (8,31); OS 24: Brody - Budzów (15,47)
Nawierzchnia: asfalt
Klasyfikacja generalna: | ||||||||||
1. | (1.*) | Krzysztof Hołowczyc Maciej Wisławski |
PL PL |
Stomil Olsztyn / Mobil 1 Rally Team - A. Olsztyński | Subaru Impreza 555 WRC 97 | kl. A-8 | 2:37:39,0 | |||
2. | (2.*) | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
PL PL |
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Corolla WRC | kl. A-8 | 2:40:45,1 | |||
3. | Sergey Baldykov Anton Zinoviev |
RUS RUS |
Alexandrov Rally Team | Subaru Impreza 555 WRC 97 | (kl. A-8) | 2:43:38,8 | ||||
4. | Toni Gardemeister Paavo Lukander |
FIN FIN |
Astra SRL | Lancia Delta HF Integrale | (kl. A-8) | 2:43:41,4 | ||||
5. | Gianmarino Zenere Sauro Farnocchia |
I I |
Monaco | Subaru Impreza 555 | (kl. A-8) | 2:46:31,9 | ||||
6. | Aleksander Potapov Eugeny Jivoglazov |
RUS RUS |
Gazprom Rally Team | Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 2:46:42,4 | ||||
7. | (3.*) | Cezary Fuchs Robert Ziemski |
PL PL |
|
Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | 2:46:50,1 | |||
8. | (4.*) | Piotr Świeboda Artur Skorupa |
PL PL |
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 1. gr. N kl. N-4 |
2:47:11,8 | |||
9. | Jasen Popov Dilian Popov |
BG BG |
Kremikovtzky Rally Team | Ford Escort WRC | (kl. A-8) | 2:48:36,6 | ||||
10. | (5.*) | Leszek Kuzaj Jakub Mroczkowski |
PL PL |
Sony Power Horse Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer RS Evo V | 2. gr. N kl. N-4 |
2:49:53,4 | |||
11. | (6.*) | Wojciech Zaborowski Tomasz Malec |
PL PL |
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 3. gr. N kl. N-4 |
2:50:36,8 | |||
12. | Alex Fiorio Nadia Mazzon |
I I |
Jolly Club | Ford Escort RS Cosworth | (kl. A-8) | 2:51:53,8 | ||||
13. | (7.*) | Robert Herba Andrzej Górski |
PL PL |
|
Mitsubishi Carisma GT | 4. gr. N kl. N-4 |
2:52:02,2 | |||
14. | (8.*) | Paweł Dytko Tomasz Dytko |
PL PL |
Automobilklub
Opolski Automobilklub Śląski |
Ford Escort RS Cosworth | 5. gr. N kl. N-4 |
2:54:04,6 | |||
15. | (9.*) | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
PL PL |
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 6. gr. N kl. N-4 |
2:54:38,6 | |||
16. | Nejat Avci Ercan Bodur |
TR TR |
Renault Turkiye | Renault Maxi Megane | (kl. A-7) | 2:55:08,7 | ||||
17. | (10.*) | Wiesław Stec Stanisław Bazan |
PL PL |
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 7. gr. N kl. N-4 |
3:00:35,9 | |||
18. | (11.*) | Michał Bębenek Grzegorz Bębenek |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Renault Clio Williams | 8. gr. N 1. kl. N-3 1. F-2 |
3:01:36,1 | |||
19. | (12.*) | Tomasz Kuchar Maciej Szczepaniak |
PL PL |
|
Peugeot 306 S16 | 9. gr. N 2. kl. N-3 2. F-2 |
3:03:03,4 | |||
20. | (13.*) | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
PL PL |
Automobilklub Polski | Seat Ibiza GTi 16V | 10. gr. N 3. kl. N-3 3. F-2 |
3:05:39,0 | |||
21. | (14.*) | Waldemar Doskocz Wojciech Nosalik |
PL PL |
Alda - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 11. gr. N 1. kl. N-2 4. F-2 |
3:06:12,7 | |||
22. | (15.*) | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
PL PL |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski | Skoda Felicia Kit Car | 1. kl. A-5 5. F-2 |
3:06:50,1 | |||
23. | (16.*) | Krzysztof Koczur Ryszard Ciupka |
PL PL |
Peugeot Magurka - Automobilklub Śląski | Peugeot 106 Rallye | 12. gr. N 2. kl. N-2 6. F-2 |
3:09:04,8 | |||
24. | (17.*) | Marek Goczał Maciej Baran |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Skoda Felicia LX | 2. kl. A-5 7. F-2 |
3:09:59,3 | |||
25. | (18.*) | Marek Glier Magdalena Krząpa |
PL PL |
Automobilklub
Orski Automobilklub Częstochowski |
Opel Astra GSi 16V | 13. gr. N 4. kl. N-3 8. F-2 |
3:10:28,4 | |||
26. | (19.*) | Waldemar Malinowski Piotr Trzaskowski |
PL PL |
Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 14. gr. N 5. kl. N-3 9. F-2 |
3:11:03,4 | |||
27. | (20.*) | Tomasz Czopik Łukasz Wroński |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | 15. gr. N 3. kl. N-2 10. F-2 |
3:11:08,4 | |||
28. | (21.*) | Michał Uliarczyk Igor Tomasiak |
PL PL |
Automobilklub
Śląski Automobilklub Krakowski |
Peugeot 106 Rallye | 16. gr. N 4. kl. N-2 11. F-2 |
3:12:04,5 | |||
29. | (22.*) | Adam Wrocławski Wojciech Sikora |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | 17. gr. N 6. kl. N-3 12. F-2 |
3:12:55,3 | |||
30. | (23.*) | Marcin Opałka Krzysztof Dejewski |
PL PL |
Pro-Civili - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 18. gr. N 5. kl. N-2 13. F-2 |
3:13:15,7 | |||
31. | (24.*) | Damian Gielata Przemysław Bosek |
PL PL |
Almi-Kania - Automobilklub Krakowski | Peugeot 106 Rallye | 19. gr. N 6. kl. N-2 14. F-2 |
3:13:24,1 | |||
32. | (25.*) | Marcin Turski Dariusz Burkat |
PL PL |
|
Toyota Corolla G6 | 3. kl. A-5 15. F-2 |
3:16:30,6 | |||
33. | (26.*) | Krzysztof Wołkowyski Tomasz Twardowski |
PL PL |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Polski |
Honda Civic VTi | 20. gr. N 7. kl. N-2 16. F-2 |
3:16:47,1 | |||
34. | (27.*) | Sebastian Granica Jarosław Olak |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 21. gr. N 8. kl. N-2 17. F-2 |
3:17:57,6 | |||
35. | (28.*) | Czesław Zadygowicz Krzysztof Budryk |
PL PL |
Automobilklub Podlaski | Peugeot 106 Rallye | 22. gr. N 9. kl. N-2 18. F-2 |
3:21:59,6 | |||
36. | Vladimir Petrenko Igor Polutov |
UA UA |
Renault Clio Williams | (kl. N-3) | 3:22:31,1 | |||||
37. | (29.*) | Jacek Jerschina Andrzej Białowąs |
PL PL |
|
Peugeot 106 Kit Car | 1. kl. A-6 19. F-2 |
3:23:34,0 | |||
38. | (30.*) | Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
PL PL |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 23. gr. N 1. kl. N-PCS 20. F-2 |
3:24:16,3 | |||
39. | (31.*) | Damian Jurczak Marek Grabiec |
PL PL |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Śląski |
Fiat Cinquecento Sporting | 24. gr. N 2. kl. N-PCS 21. F-2 |
3:24:37,5 | |||
40. | (32.*) | Sebastian Lewandowski Mariusz Andruszko |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 25. gr. N 3. kl. N-PCS 22. F-2 |
3:26:21,0 | |||
41. | (33.*) | Andrzej Spława-Neyman Paweł Wieczorek |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 26. gr. N 4. kl. N-PCS 23. F-2 |
3:26:27,7 | |||
42. | (34.*) | Maciej Woda Wojciech Więcek |
PL PL |
Automobilklub
Polski Automobilklub Podkarpacki |
Fiat Cinquecento Sporting | 27. gr. N 5. kl. N-PCS 24. F-2 |
3:26:28,0 | |||
43. | (35.*) | Michał Nowosiadły Bartosz Gruszczyński |
PL PL |
|
Peugeot 106 Rallye | 28. gr. N 10. kl. N-2 25. F-2 |
3:26:41,6 | |||
44. | (36.*) | Aleksander Bubel Maciej Pasławski |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | 29. gr. N 6. kl. N-PCS 26. F-2 |
3:27:12,9 | |||
45. | (37.*) | Jerzy Dyszy Miłosz Majewski |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 30. gr. N 7. kl. N-PCS 27. F-2 |
3:29:05,4 | |||
46. | (38.*) | Krzysztof Dunat Damian Kagoń |
PL PL |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 31. gr. N 8. kl. N-PCS 28. F-2 |
3:29:10,8 | |||
47. | (39.*) | Marcin Keller Grzegorz Dobosz |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 32. gr. N 9. kl. N-PCS 29. F-2 |
3:29:12,4 | |||
48. | (40.*) | Grzegorz Kamiński Adrian Sipek |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 33. gr. N 10. kl. N-PCS 30. F-2 |
3:30:56,8 | |||
49. | (41.*) | Waldemar Wołowiec Jacek Zieliński |
PL PL |
Automobilklub
Krakowski KKS Elita |
Fiat Cinquecento Sporting | 34. gr. N 11. kl. N-PCS 31. F-2 |
3:31:00,7 | |||
50. | (42.*) | Juliusz Palonka Jacek Jaroszyński |
PL PL |
Automobilklub Lubelski | Fiat Cinquecento Sporting | 35. gr. N 12. kl. N-PCS 32. F-2 |
3:33:20,7 | |||
51. | (43.*) | Jan Chudzikiewicz Marek Haczyk |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 36. gr. N 13. kl. N-PCS 33. F-2 |
3:34:08,6 | |||
52. | (44.*) | Grzegorz Grzyb Bartłomiej Sitek |
PL PL |
Moto Hurt Ropczyce - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 37. gr. N 14. kl. N-PCS 34. F-2 |
3:34:12,8 | |||
53. | (45.*) | Jarosław Wal Wojciech Noga |
PL PL |
Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Sporting | 38. gr. N 15. kl. N-PCS 35. F-2 |
3:34:48,3 | |||
54. | (46.*) | Maksymilian Kilanowski Dariusz Krygier |
PL PL |
Automobilklub Olsztyński | Fiat Cinquecento Sporting | 39. gr. N 16. kl. N-PCS 36. F-2 |
3:35:33,2 | |||
55. | (47.*) | Marek Ryndak Tomasz Wachnicki |
PL PL |
Moto Car
93 Rzeszów Automobilklub Krakowski |
Fiat Cinquecento Sporting | 40. gr. N 17. kl. N-PCS 37. F-2 |
3:37:52,9 | |||
56. | (48.*) | Bartosz Koprzywa Damian Mojżyszek |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 41. gr. N 18. kl. N-PCS 38. F-2 |
3:42:21,7 | |||
57. | (49.*) | Adam Pol Jarosław Dragon |
PL PL |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 42. gr. N 19. kl. N-PCS 39. F-2 |
3:43:06,1 | |||
58. | (50.*) | Maciej Lubiak Tomasz Styp-Rekowski |
PL PL |
AST Colgate Mobil - Automobilklub Morski | Fiat Cinquecento Sporting | 43. gr. N 20. kl. N-PCS 40. F-2 |
3:43:14,7 | |||
59. | Gianni Martelucci Masella Alotsi |
I I |
Opel Astra GSi 16V | (kl. N-3) | 3:44:25,2 | |||||
60. | (51.*) | Tomasz Płaczek Adam Kamisiński |
PL PL |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 44. gr. N 21. kl. N-PCS 41. F-2 |
3:46:25,1 | |||
61. | (52.*) | Zbigniew Kotarba Krzysztof Schenk |
PL PL |
Automobilklub
Krakowski AMK Tarnów |
Fiat Cinquecento Sporting | 45. gr. N 22. kl. N-PCS 42. F-2 |
3:50:00,0 | |||
62. | (53.*) | Magdalena Cieślik Izabela Kamska |
PL PL |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 46. gr. N 23. kl. N-PCS 43. F-2 |
3:51:46,2 | |||
63. | (54.*) | Tomasz Gryc Filip Kołodziejczyk |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 47. gr. N 24. kl. N-PCS 44. F-2 |
3:53:55,3 | |||
64. | (55.*) | Mirosław Drożdż Dariusz Mikołajczyk |
PL PL |
Automobilklub Rzeszowski | Fiat Cinquecento Sporting | 48. gr. N 25. kl. N-PCS 45. F-2 |
3:54:05,9 | |||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski | ||||||||||
Odpadli m. in.: |
||||||||||
OS 19 | Włodzimierz Skrodzki Maria "Malina" Wiechowska |
PL PL |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic | kl. N-2 | (wypadek) | ||||
przed OS 18 |
Jan Kościuszko Janusz Bronikowski |
PL PL |
Chłopskie Jadło Racing Team - Automobilklub Krakowski | Renault Maxi Clio | kl. A-7 | (rozrusznik) | ||||
po OS 17 |
Janusz Kulig Jarosław Baran |
PL PL |
Renault Polska - Automobilklub Krakowski | Renault Maxi Megane | kl. A-7 | (układ zasilania) |
||||
OS 17 | Emil Triner Milos Hulka |
CZ CZ |
Skoda Motorsport - Czech National Team | Skoda Octavia Kit Car | kl. A-7 | (skrzynia biegów) |
||||
OS 13 | Bartłomiej Baniowski Piotr Wieczorek |
PL PL |
Fox Rally Team - Automobilklub Krakowski | Subaru Impreza | kl. N-4 | (wypadek) | ||||
OS 12 | Zbigniew Stec Robert Bromke |
PL PL |
Stec Motorsport - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | kl. N-4 | (wypadek) | ||||
OS 11 | Maciej Kalarus Marek Mateja |
PL PL |
Alko Volvo - Automobilklub Śląski | Volvo S 40 | kl. N-3 | (urwane koło) |
||||
OS 10 | Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (skrzynia biegów) |
||||
OS 10 | Dariusz Poletyło Jacek Sciciński |
PL PL |
Domex Prestige Rally Team - A. Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza | kl. N-4 | (skrzynia biegów) |
||||
OS 10 | Mariusz Ficoń Tomasz Ochman |
PL PL |
Polifarb Cieszyn-Wrocław - A. Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (pompa paliwa) |
||||
po OS 5 |
Marek Gieruszczak Maciej Maciejewski |
PL PL |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica Turbo 4WD | kl. A-8 | (skrzynia biegów) |
||||
OS 5 | Marcin Kasztelan ? |
PL ? |
Automobilklub Orski | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | (wypadek) | ||||
Enrico Bertone Massimo Chiapponi |
I I |
J. M. Engineering | Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 |
||||||
Tomasz Mikołajczyk Grzegorz Malm |
PL PL |
Automobilklub
Krakowski Automobilklub Polski |
Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 |
||||||
Krzysztof Tercjak Jacek Mikrut |
PL PL |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 |
||||||
Dominique Bruyneel Philippe Droeven |
B |
Dvindisteel | Peugeot 106 Maxi | kl. A-7 |
||||||
Marco Cavigioli Francesco Grossini |
I |
Jolly Club | Citroen Saxo Kit Car | kl. A-6 |
||||||
Jindrich Stolfa Miroslav Fanta |
CZ |
Citroen Kuroauto Sport-Solution F | Citroen Saxo Kit Car | kl. A-6 |
||||||
Saulius Girdauskas Zilvinas Sakalauskas |
LT |
Automobile Club Kastycio Girdausko | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | kl. N-4 |
||||||
Vasyl Rostotsky Victor Balin |
UA |
Ukrtatnafta Rally Team | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | kl. N-4 |
||||||
Łukasz Sztuka Jan Szymczak |
PL PL |
Automobilklub
Cieszyński Olsztyński Klub Motorowy |
Nissan Sunny GTi | kl. N-3 |
||||||
Wystartowało 97 załóg, sklasyfikowano 64 (w tym 55 w RSMP). | ||||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Hołowczyc - 14, Kulig - 7, Gryczyński - 2, Potapov - 1. |
||||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1-24: Hołowczyc |
<< 3 el.
RSMP 1998 - R. Elmot] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1998]
[5 el. RSMP 1998 - R.
Warszawski >>
[Rajd Polski 1998 - lista zgłoszeń]
[Rajd Polski 1998 - filmy]