<< 4 el. RSMP 1998 - R. Polski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [6 el. RSMP 1998 - R. Wisły >>
Dystans: 676,6 km. Planowano rozegranie 22
odcinków specjalnych o łącznej długości 165,5 km.
Ostatecznie po odwołaniu OS 19 rozegrano 21 OS-ów o łącznej
długości: 149,7 km.
Odcinki specjalne:
- 28.08: OS 1: Janowo - Nowy Modlin (7,6 km); OS 2: Kosewko -
Brody Parcele (11,6); OS 3: Białobrzegi - Beniaminów (6,3); OS
4: Rembelszczyzna - Józefów (5,4); OS 5: Janowo - Nowy Modlin (7,6);
OS 6: Kosewko - Brody Parcele (11,6); OS 7: Białobrzegi -
Beniaminów (6,3); OS 8: Rembelszczyzna - Józefów (5,4); OS 9:
Bemowo (2,2)
- 29.08: OS 10: Otwock Wielki - Kępa Pijarska (5,5); OS 11:
Porzecze - Porzecze (15,8); OS 12: Nowa Kościeliska - Osieck (5,8);
OS 13: Osieck - Ponurzyca (6,0); OS 14: Otwock Wielki - Kępa
Pijarska (5,5); OS 15: Porzecze - Porzecze (15,8); OS 16: Nowa
Kościeliska - Osieck (5,8); OS 17: Osieck - Ponurzyca (6,0); OS
18: Otwock Wielki - Kępa Pijarska (5,5); OS 19 (odwołany):
Porzecze - Porzecze (15,8); OS 20: Nowa Kościeliska - Osieck (5,8);
OS 21: Osieck - Ponurzyca (6,0); OS 22: Bemowo (2,2)
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: przelotne opady deszczu
Klasyfikacja generalna: | ||||||||
1. | Marek Gieruszczak Marek Skrobot |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica Turbo 4WD | kl. A-8 | 1:18:30,6 | |||
2. | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
Toyota-Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Corolla WRC | kl. A-8 | 1:18:48,1 | |||
3. | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Renault Polska - Automobilklub Krakowski | Renault Maxi Megane | kl. A-7 1. F-2 |
1:19:09,3 | |||
4. | Cezary Fuchs Robert Ziemski |
|
Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | 1:19:31,0 | |||
5. | Robert Herba Jacek Rathe |
|
Mitsubishi Lancer RS Evo V | 1. gr. N kl. N-4 |
1:21:05,2 | |||
6. | Piotr Świeboda Artur Skorupa |
Tedex Oil Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 2. gr. N kl. N-4 |
1:21:15,7 | |||
7. | Wojciech Zaborowski Tomasz Malec |
Hołowczyc Management - Automobilklub Olsztyński | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 3. gr. N kl. N-4 |
1:22:05,1 | |||
8. | Paweł Dytko Tomasz Dytko |
Automobilklub
Opolski Automobilklub Śląski |
Ford Escort RS Cosworth | 4. gr. N kl. N-4 |
1:22:58,1 | |||
9. | Dariusz Poletyło Jacek Sciciński |
Domex Prestige Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRX | 5. gr. N kl. N-4 |
1:23:11,0 | |||
10. | Wiesław Stec Stanisław Bazan |
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 6. gr. N kl. N-4 |
1:23:26,2 | |||
11. | Mariusz Ficoń Tomasz Ochman |
Polifarb Cieszyn-Wrocław - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Citroen Saxo Kit Car | 1. kl. A-6 2. F-2 |
1:26:01,1 | |||
12. | Lech Koraszewski Grzegorz Dudek |
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski | Audi S2 | kl. A-8 | 1:26:40,3 | |||
13. | Jacek Jerschina Andrzej Białowąs |
|
Peugeot 106 Kit Car | 2. kl. A-6 3. F-2 |
1:27:07,1 | |||
14. | Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Polski | Skoda Felicia Kit Car | 3. kl. A-6 4. F-2 |
1:27:14,4 | |||
15. | Tomasz Kuchar Maciej Szczepaniak |
|
Peugeot 306 S16 | 7. gr. N 1. kl. N-3 5. F-2 |
1:28:01,7 | |||
16. | Michał Bębenek Grzegorz Bębenek |
Automobilklub Krakowski | Renault Clio Williams | 8. gr. N 2. kl. N-3 6. F-2 |
1:28:56,3 | |||
17. | Waldemar Malinowski Piotr Trzaskowski |
Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 9. gr. N 3. kl. N-3 7. F-2 |
1:29:55,2 | |||
18. | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Automobilklub Polski | Seat Ibiza Cupra | 10. gr. N 4. kl. N-3 8. F-2 |
1:30:25,0 | |||
19. | Waldemar Doskocz Magdalena Krząpa |
|
Peugeot 106 Rallye | 11. gr. N 1. kl. N-2 9. F-2 |
1:30:42,0 | |||
20. | Tomasz Czopik Łukasz Wroński |
Automobilklub Krakowski | Honda Civic VTi | 12. gr. N 2. kl. N-2 10. F-2 |
1:31:16,6 | |||
21. | Michał Uliarczyk Igor Tomasiak |
Automobilklub
Śląski Automobilklub Krakowski |
Peugeot 106 Rallye | 13. gr. N 3. kl. N-2 11. F-2 |
1:31:22,2 | |||
22. | Damian Gielata Przemysław Bosek |
Almi Kania - Automobilklub Krakowski | Peugeot 106 Rallye | 14. gr. N 4. kl. N-2 12. F-2 |
1:32:22,8 | |||
23. | Robert Kabański Marcin Raszyński |
Olsztyński Klub Motorowy | Opel Astra GSi 16V | 15. gr. N 5. kl. N-3 13. F-2 |
1:32:45,7 | |||
24. | Sebastian Granica Michał Litwiński |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 16. gr. N 5. kl. N-2 14. F-2 |
1:32:48,6 | |||
25. | Adam Wrocławski Wojciech Sikora |
Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | 17. gr. N 6. kl. N-3 15. F-2 |
1:33:22,9 | |||
26. |
Włodzimierz Skrodzki Maria "Malina" Wiechowska |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | 18. gr. N 6. kl. N-2 16. F-2 |
1:33:43,5 | |||
27. | Marcin Opałka Krzysztof Dejewski |
Pro-Civili - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 19. gr. N 7. kl. N-2 17. F-2 |
1:34:41,0 | |||
28. | Czesław Zadygowicz Krzysztof Budryk |
Automobilklub Podlaski | Peugeot 106 Rallye | 20. gr. N 8. kl. N-2 18. F-2 |
1:34:59,6 | |||
29. |
Marcin Turski Dariusz Burkat |
|
Toyota Corolla G6 | 4. kl. A-6 19. F-2 |
1:35:08,0 | |||
30. | Artur Radecki Jarosław Kazberuk |
Automobilklub Podlaski | Peugeot 106 Rallye | 21. gr. N 9. kl. N-2 20. F-2 |
1:36:25,7 | |||
31. | Michał Nowosiadły Bartosz Gruszczyński |
|
Peugeot 106 Rallye | 22. gr. N 10. kl. N-2 21. F-2 |
1:36:46,7 | |||
32. | Robert Charyło Adam Sadowski |
Automobilklub Podlaski | Peugeot 106 Rallye | 23. gr. N 11. kl. N-2 22. F-2 |
1:37:29,6 | |||
33. | Sebastian Lewandowski Mariusz Andruszko |
Autorex PPI ETC - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 24. gr. N 1. kl. N-PCS 23. F-2 |
1:38:51,2 | |||
34. | Krzysztof Koczur Ryszard Ciupka |
Peugeot Magurka - Automobilklub Śląski | Peugeot 106 Rallye | 25. gr. N 12. kl. N-2 24. F-2 |
1:39:11,0 | |||
35. | Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 26. gr. N 2. kl. N-PCS 25. F-2 |
1:39:11,3 | |||
36. | Grzegorz Grzyb Bartłomiej Sitek |
Moto Hurt Ropczyce - Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 27. gr. N 3. kl. N-PCS 26. F-2 |
1:39:13,8 | |||
37. | Tomasz Płaczek Dariusz Brodnicki |
M plus M - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | 28. gr. N 4. kl. N-PCS 27. F-2 |
1:40:05,3 | |||
38. | Marcin Keller Grzegorz Dobosz |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | 29. gr. N 5. kl. N-PCS 28. F-2 |
1:40:11,9 | |||
39. | Jerzy Dyszy Miłosz Majewski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | 30. gr. N 6. kl. N-PCS 29. F-2 |
1:40:13,1 | |||
40. | Damian Jurczak Marek Grabiec |
|
Fiat Cinquecento Sporting | 31. gr. N 7. kl. N-PCS 30. F-2 |
1:41:40,2 | |||
41. | Grzegorz Kamiński Wojciech Więcek |
Automobilklub
Krakowski Automobilklub Podkarpacki |
Fiat Cinquecento Sporting | 32. gr. N 8. kl. N-PCS 31. F-2 |
1:42:08,6 | |||
42. | Jan Chudzikiewicz Marek Haczyk |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 33. gr. N 9. kl. N-PCS 32. F-2 |
1:42:37,9 | |||
43. | Maksymilian Kilanowski Andrzej Szarama |
Automobilklub
Olsztyński Olsztyński KM |
Fiat Cinquecento Sporting | 34. gr. N 10. kl. N-PCS 33. F-2 |
1:43:05,0 | |||
44. | Magdalena Cieślik Izabela Kamska |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 35. gr. N 11. kl. N-PCS 34. F-2 |
1:43:23,8 | |||
45. | Jarosław Bakuła Łukasz Nasuta |
Olsztyński KM | Fiat Cinquecento Sporting | 36. gr. N 12. kl. N-PCS 35. F-2 |
1:44:08,4 | |||
46. | Paweł Stefanicki Dariusz Kwiatkowski |
Automobilklub Orski | Fiat Cinquecento Sporting | 37. gr. N 13. kl. N-PCS 36. F-2 |
1:44:08,9 | |||
47. | Rafał Kaczmarczyk Marek Kuśmierczyk |
Olsztyński KM | Fiat Cinquecento Sporting | 38. gr. N 14. kl. N-PCS 37. F-2 |
1:46:35,5 | |||
48. | Michał Gołębiowski Marek Leśniak |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 39. gr. N 15. kl. N-PCS 38. F-2 |
1:46:45,8 | |||
49. | Marek Ryndak Andrzej Maciejewski |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 40. gr. N 16. kl. N-PCS 39. F-2 |
1:46:58,6 | |||
50. | Paweł Mieszczański Paweł Żak |
Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento Sporting | 41. gr. N 17. kl. N-PCS 40. F-2 |
1:47:41,4 | |||
Wykluczeni: | ||||||||
Maciej Lubiak ? |
AST Colgate Mobil - Automobilklub Morski | (ominięcie szykany) |
||||||
Odpadli: | ||||||||
OS 18 | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | kl. N-4 | (wypadek) | |||
po OS 15 |
Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (silnik) | |||
OS 14 | Maciej Kalarus Ireneusz Żórawik |
Alko Volvo - Automobilklub Śląski | Volvo S 40 | kl. N-3 | (wypadek) | |||
OS 14 | Andrzej Spława-Neyman Paweł Wieczorek |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | (wypadek) | |||
po OS 11 |
Zbigniew Stec Robert Bromke |
|
Mitsubishi Lancer RS Evo III | kl. N-4 | (turbo) | |||
OS 10 | Dariusz Goczał Marek Wicher |
Automobilklub Krakowski | Peugeot 306 | kl. N-3 | (wypadek) | |||
OS 7 | Bartłomiej Baniowski Piotr Wieczorek |
Fox Rally Team - Automobilklub Krakowski | Subaru Impreza WRX | kl. N-4 | (skrzynia biegów) |
|||
OS 3 | Andrzej Wojtyna Janusz Wojtyna |
Automobilklub Łódzki | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | (wyłącznik prądu) |
|||
Krzysztof Tercjak Jacek Mikrut |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | |||||
Aleksander Kopestyński Marcin Kacprzycki |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Toyota Starlet XL | kl. A-6 | |||||
Zbigniew Kopycki Adam Skowroński |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | |||||
Krzysztof Wołkowyski Waldemar Woszczyk |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | kl. N-2 | |||||
Juliusz Palonka Jacek Jaroszyński |
Automobilklub Lubelski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | |||||
Krzysztof Dunat Damian Kagoń |
Pestanpol / Vienna Leas Int. - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | |||||
Waldemar Wołowiec Tomasz Skarżyński |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | |||||
Tomasz Gutkowski Marek Bała |
Automobilklub Olsztyński | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | |||||
Aleksander Bubel Maciej Pasławski |
Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | |||||
Bartosz Koprzywa Damian Mojżyszek |
Automobilklub Śląski | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | |||||
Włodzimierz Pawluczuk Emilian Radziejewicz |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | kl. N-PCS | |||||
Wystartowało 70 załóg, sklasyfikowano 50. |
||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Gryczyński - 13 (1 ex aequo), Fuchs - 4 (1), Kulig - 2 (1), Gieruszczak - 2 (1), Zaborowski - 1 | ||||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1-19: Gryczyński, OS 20-22: Gieruszczak |
<< 4 el. RSMP 1998 - R. Polski] [Strona główna] [Rajdy] [RSMP 1998] [6 el. RSMP 1998 - R. Wisły >>