<< 6 el.
RSMP 1999 - R. Wisły] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1999]
[1 el. RSMP 2000 - Zimowy R.
Dolnośląski >>
[Rajd Karkonoski 1999
- filmy]
Baza rajdu: Jelenia Góra
Dystans: 477,50 km. Planowano rozegranie 21
odcinków specjalnych o łącznej długości 239,00 km.
Ostatecznie, po odwołaniu OS 4, odbyło się 20 OS-ów o
łącznej długości 225,75 km.
Odcinki specjalne:
- 2.10: OS 1 i 7: Piechowice - Mała Kamienica (14,50 km); OS 2 i
8: Maciejowiec - Łupki (11,20); OS 3 i 9: Pławna Dolna -
skrzyżowanie na Galejów (4,90); OS 4 (odwołany) i 10:
Nielestno - Płoszczyna (13,25); OS 5 i 11: Wojanów - Kowary (23,80);
OS 6 i 12: Sosnówka - Podzamcze (17,20)
- 3.10: OS 13: Łomnica - skrzyżowanie na Mysłakowice (5,40);
OS 14: Paulinum (5,70); OS 15: Jasiowa Dolina - Janowice Wielkie
(10,45); OS 16: Karpniki - Łomnica (10,25); OS 17: Łomnica -
skrzyżowanie na Mysłakowice (5,40); OS 18: Paulinum (5,70); OS
19: Jasiowa Dolina - Janowice Wielkie (10,45); OS 20: Karpniki -
Łomnica (10,25); OS 21: Paulinum (5,70)
Nawierzcnia: I etap - asfalt, II etap - szuter.
Klasyfikacja generalna: | ||||||
1. | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Marlboro / Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Krakowski | Ford Escort WRC | kl. A-8 | 2:21:27,9 | |
2. | Leszek Kuzaj Andrzej Górski |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Subaru Impreza WRC 98 | kl. A-8 | 2:23:46,2 | |
3. | Tomasz Kuchar Maciej Szczepaniak |
Polsat Dialog Rally Team - Automobilklub Śląski | Volkswagen Golf Kit Car | kl. A-8 1. F-2 |
2:30:53,1 | |
4. | Jarosław Pineles Jarosław Dragon |
Mobil 1 / Eurostal Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 1. gr. N kl. N-4 |
2:34:46,6 | |
5. | Tomasz Czopik Dariusz Burkat [1] |
Pennzoil / Excellent Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 2. gr. N kl. N-4 |
2:37:46,1 | |
6. | Wiesław Stec Maciej Maciejewski |
Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer RS Evo III | 3. gr. N kl. N-4 |
2:37:55,2 | |
7. | Paweł Dytko [1] Tomasz Dytko [2] |
Automobilklub Opolski | Mitsubishi Lancer RS Evo IV | 4. gr. N kl. N-4 |
2:38:23,0 | |
8. | Lech Koraszewski Grzegorz Dudek [3] |
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski | Audi S2 | kl. A-8 | 2:42:58,1 | |
9. | Piotr Starczukowski [2] Bartosz Siodła [4] |
Nissan Mazur Motorsport - Automobilklub Sudecki | Nissan Micra | 1. kl. A-5 2. F-2 |
2:49:38,3 | |
10. | Krzysztof Koczur Ryszard Ciupka |
Automobilklub Polski | Peugeot 106 Rallye | 5. gr. N 1. kl. N-PP 3. F-2 |
2:50:00,9 | |
11. | Adam Szyma Jarosław Gieras [5] |
Automobilklub
Śląski AMK Gliwice |
Peugeot 106 Rallye | 6. gr. N 2. kl. N-PP 4. F-2 |
2:50:55,3 | |
12. | Marcin Opałka Krzysztof Ruciński [6] |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | 7. gr. N 3. kl. N-PP 5. F-2 |
2:51:42,7 | |
13. | Adam Wrocławski [3] Wojciech Sikora [7] |
Automobilklub Śląski | Peugeot 106 Rallye | 8. gr. N 4. kl. N-PP 6. F-2 |
2:52:01,4 | |
14. | Adam Piskozub Robert Nowosiad [8] |
Automobilklub Sudecki | Nissan Micra | 2. kl. A-5 7. F-2 |
2:53:02,5 | |
15. | Marek Glier Tomasz Chmiel |
Automobilklub Orski | Opel Astra GSi 16V | 9. gr. N 1. kl. N-3 8. F-2 |
2:53:26,1 | |
16. | Michał Nowosiadły [4] Marek Bała [9] |
Automobilklub Polski | Peugeot 106 Rallye | 10. gr. N 5. kl. N-PP 9. F-2 |
2:53:42,7 | |
17. | Jerzy Mazur Jacek Storm |
Nissan Mazur Motorsport - Automobilklub Sudecki | Nissan Micra | 3. kl. A-5 10. F-2 |
2:54:40,9 | |
18. | Jacek Sikora Marcjanna Grenda |
Automobilklub Polski | Peugeot 106 Rallye | 11. gr. N 6. kl. N-PP 11. F-2 |
2:55:03,3 | |
19. | Janusz Stachowski Remigiusz Kasprzak |
Automobilklub Sudecki | Subaru Impreza WRX | 12. gr. N kl. N-4 |
2:56:59,8 | |
20. | Marcin Turski Przemysław Bosek [10] |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Krakowski |
Peugeot 106 Rallye | 13. gr. N 7. kl. N-PP 12. F-2 |
2:57:43,1 | |
21. | Maciej Lubiak Michał Kozłowski |
Automobilklub Morski | Peugeot 106 Rallye | 14. gr. N 8. kl. N-PP 13. F-2 |
2:57:57,0 | |
22. | Aleksander Raczyński Łukasz Godula |
Automobilklub Polski | Fiat Seicento Sporting | 15. gr. N 1. kl. N-PSS 14. F-2 |
2:59:04,6 | |
23. | Krzysztof Dunat [5] Damian Kagoń [11] |
Autoklub
Rzemieślnik Warszawa Automobilklub Śląski |
Fiat Seicento Sporting | 16. gr. N 2. kl. N-PSS 15. F-2 |
2:59:29,1 | |
24. | Grzegorz Grzyb [6] Jacek Sciciński |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Seicento Sporting | 17. gr. N 3. kl. N-PSS 16. F-2 |
2:59:49,0 | |
25. | Maciej Woda [7] Bartłomiej Sitek [12] |
Automobilklub Polski | Fiat Seicento Sporting | 18. gr. N 4. kl. N-PSS 17. F-2 |
2:59:52,5 | |
26. | Grzegorz Skiba Piotr Marx |
Automobilklub Ziemi Kłodzkiej | Peugeot 106 Rallye | 19. gr. N 2. kl. N-3 18. F-2 |
3:00:36,4 | |
27. | Damian Jurczak Marek Grabiec |
Automobilklub Polski | Fiat Seicento Sporting | 20. gr. N 5. kl. N-PSS 19. F-2 |
3:01:19,4 | |
28. | Marcin Majcher Daniel Leśniak [13] |
Automobilklub Sudecki | Fiat Cinquecento Sporting | 21. gr. N 1. kl. N-1 20. F-2 |
3:01:26,2 | |
29. | Łukasz Szterleja Mariusz Matys [14] |
Automobilklub Karkonoski | Fiat Cinquecento Sporting | 22. gr. N 2. kl. N-1 21. F-2 |
3:01:38,5 | |
30. | Sebastian Lewandowski Mariusz Andruszko |
Andruszko-Lewandowski RT - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Seicento Sporting | 23. gr. N 6. kl. N-PSS 22. F-2 |
3:01:39,0 | |
31. | Maciej Bocheński [8] Marek Sałajczyk [15] |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Seicento Sporting | 24. gr. N 7. kl. N-PSS 23. F-2 |
3:02:34,3 | |
32. | Magdalena Cieślik [9] Magdalena Krząpa |
Automobilklub Krakowski | Fiat Seicento Sporting | 25. gr. N 8. kl. N-PSS 24. F-2 |
3:03:21,5 | |
33. | Adam Pol [10] Jakub Krupa [16] |
Automobilklub Śląski | Fiat Seicento Sporting | 26. gr. N 9. kl. N-PSS 25. F-2 |
3:03:58,8 | |
34. | Jan Chudzikiewicz Marek Kaczmarek |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Sporting | 27. gr. N 3. kl. N-1 26. F-2 |
3:04:24,5 | |
35. | Wojciech Wiśniewski Kamil Bury [17] |
Automobilklub Orski | Peugeot 106 Rallye | 28. gr. N 9. kl. N-PP 27. F-2 |
3:07:18,4 | |
36. | Dariusz Poloński Grzegorz Dobosz |
Automobilklub Śląski | Fiat Seicento Sporting | 29. gr. N 4. kl. N-1 28. F-2 |
3:07:37,2 | |
37. | Mirosław Drożdż [11] Dariusz Mikołajczyk [18] |
Automobilklub Rzeszowski | Fiat Seicento Sporting | 30. gr. N 10. kl. N-PSS 29. F-2 |
3:11:29,3 | |
38. | Mariusz Woźniak Artur Działak |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Citroen Saxo | 31. gr. N 3. kl. N-3 30. F-2 |
3:15:05,9 | |
39. | Paweł Zych Iwona Kaliwoda [19] |
Automobilklub Krakowski | Fiat Seicento Sporting | 32. gr. N 11. kl. N-PSS 31. F-2 |
3:18:39,2 | |
40. | Marek Ryndak Marek Zemła |
Moto Car 93 Rzeszów | Fiat Cinquecento Sporting | 33. gr. N 5. kl. N-1 32. F-2 |
3:20:41,2 | |
[1], [2], [3], ... - miejsca w klasyfikacjach promocyjnych kierowców i pilotów | ||||||
Odpadli m. in.: | ||||||
OS 20 |
Zbigniew Gabryś Andrzej Witek |
Automobilklub Krakowski | Peugeot 106 Rallye | kl. N-PP | ||
OS 18 | Łukasz Sztuka Zbigniew Cieślar |
Automobilklub Cieszyński | Ford Puma Kit Car | kl. A-6 | (skrzynia biegów) |
|
OS 17 | Michał Uliarczyk Igor Tomasiak |
Automobilklub Śląski | Peugeot 306 S16 | kl. N-3 | (wypadek) | |
po |
Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
Toyota / Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Corolla WRC | kl. A-8 | (ominięcie |
|
OS 12 | Bartłomiej Baniowski ? |
Automobilklub Krakowski | Subaru Impreza WRX | kl. N-4 | (skrzynia biegów) |
|
OS 12 |
Piotr Krotoszyński Bartłomiej Boba |
Automobilklub Orski | Fiat Seicento Sporting | kl. N-PSS | ||
OS 6 | Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Automobilklub Polski | Seat Ibiza Cupra | kl. N-3 | (silnik) | |
po OS 5 |
Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
Automobilklub Dolnośląski | Lancia Delta HF Integrale | kl. A-8 | (uszkodzenia po wypadku) |
|
po OS 5 |
Jacek Jerschina ? |
Automobilklub Polski | kl. A-6 | (uszkodzenia po wypadku) |
||
OS 2 |
Marek Gieruszczak Artur Skorupa |
Mobil 1 Rally Team - Automobilklub Karkonoski | Toyota Celica GT-Four | kl. A-8 | (silnik) | |
OS 1 | Kaźmierczak ? |
(uszczelka pod głowicą) |
||||
OS 1 | Aleksander Bubel Maciej Pasławski |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | kl. N-3 | (pasek klinowy) |
|
OS 1 | Krzysztof Tercjak Bartłomiej Czekański |
Automobilklub Dolnośląski | Mitsubishi Lancer RS Evo V | kl. N-4 | (uszkodzenia po wypadku) |
|
Przemysław Sztuka ? |
kl. A-6 | |||||
Robert Kabański Marcin Raszyński |
Automobilklub Polski | kl. N-3 | (defekt) |
|||
Sebastian Frycz Bartłomiej Jaworski |
Beskidzki Klub Motorowy | Opel Astra | kl. N-3 | |||
Michał Gołębiowski Marek Leśniak |
Automobilklub Krakowski | kl. N-1 | ||||
Andrzej Spława-Neyman ? |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Peugeot 106 Rallye | kl. N-PP | |||
Piotr Adamus ? |
Automobilklub Krakowski | Peugeot 106 Rallye | kl. N-PP | |||
Wystartowało 75 załóg, sklasyfikowno 40. | ||||||
Zwycięzcy OS-ów: Kulig - 16, Kuzaj - 4 | ||||||
Prowadzenie w rajdzie: OS 1 - 3: Kuzaj; OS 5 - 21: Kulig | ||||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | ||||||
1. | Marlboro / Mobil 1 Rally Team | |||||
2. | Nissan Mazur Motorsport |
<< 6 el.
RSMP 1999 - R. Wisły] [Strona główna]
[Rajdy] [RSMP 1999]
[1 el. RSMP 2000 - Zimowy R.
Dolnośląski >>
[Rajd Karkonoski 1999
- filmy]