* Do klasyfikacji RSMP zaliczany był tylko I etap rajdu.
Baza
rajdu: Kraków
Dystans: I etap stanowiący el. RSMP miał 1352
km długości.
Próby sportowe:
- I etap (15.07): OS 1: Żegocina - Młynne (7,0 km); OS 2:
Limanowa - Zbludza (14,0); OS 3: Zubrzyca Górna - Zawoja (10,0);
OS 4: Szczyrk - Salmopol (8,0);
- I etap (16.07): OS 5: Złoty Stok - Orłowiec (13,0); OS 6: 100
m za PKC 17 - Nowa Bystrzyca (24,5); OS 7: 1200 m za PKC 18 -
Duszniki Zdrój (17,5); OS 8: Włodowice - Świerki (9,0); OS 9:
Zagórze Śląskie Jezioro - Michałkowa - Walim (6,5); OS 10:
Walim - Rościszów (9,0); OS 11: Jodłownik - Wolibórz -
Srebrna Góra (15,5); SP: Jaszowiec (5 okr. * 3,8 km = 19 km); SG
1: Salmopol - szczyt (5,0); OS 12: Zawoja - Zubrzyca Górna (10,0);
OS 13: Zbludza - Limanowa (14,0); OS 14: Młynne - Żegocina (7,0)
Nawierzchnia: asfalt
------------------------------
OS - odcinek specjalny
SP - próba szybkości płaskiej
SG - próba szybkości górskiej
Klasyfikacja generalna: | |||||
1. | Ryszard Nowicki Wojciech Schramm |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1500 | 1. kl. 8 | 2670,22 pkt. (0:44:30,22) |
2. | Robert Mucha Błażej Krupa |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 2. kl. 8 | 2747,30 pkt. (0:45:47,30) |
3. | Sobiesław Zasada Ewa Zasada |
Automobilklub Krakowski | BMW 2002 Ti | 1. kl. 9 | 2771,03 pkt. |
4. | Aleksander Oczkowski Mieczysław Spychalski |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1500 | 3. kl. 8 | 2822,11 pkt. (0:47:02,11) |
5. | Wiesław Mrówczyński Jerzy Landsberg |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 4. kl. 8 | 2844,62 pkt. (0:47:24,62) |
6. | Andrzej Jaroszewicz Tomasz Ciecierzyński |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 5. kl. 8 | 2855,78 pkt. (0:47:35,78) |
7. | Włodzimierz Groblewski Janusz Książkiewicz |
Automobilklub Morski | Polski Fiat 125p 1500 | 6. kl. 8 | 2881,13 pkt. (0:48:01,13) |
8. | Mieczysław Urtnowski Janusz Bronikowski |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | 1. kl. 7 | 2955,79 pkt. (0:49:15,79) |
9. | Adam Smorawiński Piotr Mystkowski |
Automobilklub Wielkopolski | BMW 2002 Ti | 2. kl. 9 | 2988,10 pkt. |
10. | Krystian Przybyła Jerzy Miodyński |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | 2. kl. 7 | 3025,12
pkt. |
11. | Janina Jedynakowa Marian Repeta |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | 3. kl. 7 | 3100,00
pkt. |
12. | Władysław Domański Piotr Dąbkowski |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | 4. kl. 7 | 3173,92
pkt. |
13. | Zdzisław Łagan Karol Piekarski |
Automobilklub Kielecki Automobilklub Warszawski |
Trabant P 601 | 1. kl. 1-4 | 3188,90 pkt. (0:53:08,90) |
14. | Andrzej Nytko Bogdan Otfinowski |
Automobilklub Krakowski | Fiat 850 Sport Coupe | 1. kl. 5-6 | 3218,41 pkt. (0:53:38,41) |
15. | Mario Graziani Wojciech Noworyta |
Automobilklub Morski | Alfa Romeo 2000 GTV | 3. kl. 9 | 3220,29 pkt. |
16. | Ryszard Grychtoł Wojciech Ondraczek |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | 5. kl. 7 | 3223,70
pkt. |
17. | Andrzej Kuśmierek Paweł Tomaszewski |
AZS Poznań | NSU 1000 C | 2. kl. 5-6 | 3314,14 pkt. (0:55:14,14) |
18. | Edmund Oprocha Zbigniew Kołaczkowski |
Automobilklub Krakowski | Polski Fiat 125p 1300 | 6. kl. 7 | 3357,66
pkt. |
19. | Jerzy Borowicz Andrzej Postawka |
Automobilklub Dolnośląski | Steyr Puch 650 TR | 2. kl. 1-4 | 3378,07 pkt. (0:56:18,07) |
20. | Maciej Jasiński Joanna Jasińska |
Automobilklub Warszawski | Honda N 600 | 3. kl. 1-4 | 3440,21 pkt. (0:57:20,21) |
21. | Andrzej Szulc Michał Rybicki |
Automobilklub Morski | Syrena 104 | 4. kl. 1-4 | 3660,88 pkt. (1:01:00,88) |
22. | Ryszard Pawlitka Ryszard Siadkowski |
Automobilklub Warszawski | Fiat 850 Sport Coupe | 3. kl. 5-6 | 3702,36 pkt. (1:01:42,36) |
23. | Ireneusz Hering Jan Lipiński |
Drwęca Ostróda | Syrena 104 | 5. kl. 1-4 | 4195,90 pkt. (1:09:55,90) |
24. | Jan Tagowski Edward Kinderman |
Automobilklub Częstochowski | Trabant P 601 | 6. kl. 1-4 | 4384,26 pkt. (1:13:04,26) |
25. | Andrzej Włoch Witold Olbrych |
Automobilklub Krakowski | Fiat 850 S | 7. kl. 1-4 | 4407,37 pkt. (1:13:27,37) |
26. | Herbert Cuda Ryszard Dragan |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | 7. kl. 7 | 4639,56
pkt. |
27. | Ryszard Folta Elżbieta Folta |
Automobilklub Śląski | Skoda 105 S | 4. kl. 5-6 | 4749,92 pkt. (1:19:09,92) |
28. | Zygmunt Domagalski Andrzej Radecki |
Automobilklub Warmińsko-Mazurski | Trabant P 601 | 8. kl. 1-4 | 5536,29 pkt. (1:32:16,29) |
29. | Zbigniew Baranowski Bogumił Baranowski |
Automobilklub Częstochowski | Trabant P 601 | 9. kl. 1-4 | 5659,17 pkt. (1:34:19,17) |
Odpadli: | |||||
po OS 1 |
Jan Wojczaczek Stanisław Turczuk |
Renault 8 Gordini | kl. 7 | ||
po OS 1 |
Karol Rimler Andrzej Dryński |
Automobilklub Łódzki | Fiat 850 Sport Coupe | kl. 5-6 | (defekt) |
OS 1 | Marek Varisella Zbigniew Dziadura |
FSO - Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1300 | kl. 7 | (wypadek) |
Marian Bień Ryszard Piechota |
Automobilklub Krakowski | Porsche 911 T | gr. IV kl. 1-13 | (wypadek) | |
Włodzimierz Markowski Jacek Stawiński |
Automobilklub Warszawski | Porsche 912 | gr. III kl. 1-13 | ||
Janusz Wojtyna Marek Szramowski |
Automobilklub Łódzki | BMW 2002 Ti | kl. 9 | ||
Ryszard Kopczyk Ryszard Piątek |
Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 125p 1500 | kl. 8 | ||
Tadeusz Kudłaty Wojciech Pepłowski |
Automobilklub Dolnośląski | BMW 1600 Ti | kl. 8 | ||
Ryszard Żyszkowski Andrzej Zembrzuski |
Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | kl. 8 | (korbówod) |
|
Lelio Lattari Kazimierz Pałka |
Automobilklub Warszawski | Alfa Romeo 1750 GTV | kl. 8 | ||
Jerzy Bachtin Andrzej Gieysztor |
Automobilklub Warmińsko-Mazurski | Polski Fiat 125p 1500 | kl. 8 | (pompa |
|
Jerzy Kozioł Grzegorz Rybicki |
Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1300 | kl. 7 | ||
Jerzy Łukaszewski Waldemar Ogrodniczak |
Automobilklub Dolnośląski | NSU TT | kl. 7 | ||
Henryk Mandera Zenon Keller |
Automobilklub Śląski | Wartburg 353 | kl. 5-6 | ||
Marek Ryndak Ryszard Leś |
Automobilklub Rzeszowki | Syrena 104 | kl. 1-4 | ||
Marian Skrzypek Zygmunt Wiśniowski |
Automobilklub Krakowski | Fiat 850 Coupe | kl. 1-4 | (defekt) | |
Kazimierz Jaromin Andrzej Gregovich |
Automobilklub Krakowski | Zastava 750 | kl. 1-4 | (defekt) | |
Adam Masłowiec Konrad Rutkowski |
Automobilklub Śląski | Syrena 104 | kl. 1-4 | ||
Ireneusz Stankiewicz Jerzy Sobczyk |
Automobilklub Śląski | Syrena 104 | kl. 1-4 | ||
Wiesław Mikołajczyk Andrzej Wiśniewski |
Automobilklub Śląski | Fiat 850 SC | kl. 1-4 | ||
Grzegorz Biskup Przemysław Olejnik |
Automobilklub Wielkopolski | Zastava 750 | kl. 1-4 | ||
Jacek Magiera Jacek Seńkowski |
Automobilklub Krakowski | Trabant P 601 | kl. 1-4 | (defekt) | |
Ryszard Lewczuk Andrzej Kleina |
Drwęca Ostróda | Trabant P 601 | kl. 1-4 | ||
Maciej Stawowiak Tomasz Gozdecki |
Automobilklub Warszawski | Honda N 600 | kl. 1-4 | ||
Wystartowały 52 załogi, sklasyfikowano 29. |