<< 1 el.
RSMP 1996 - Zimowy R. Dolnośląski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1996] [3 el. RSMP 1996 - R. Elmot
>>
[Rajd Krakowski 1996 -
lista startowa]
Dystans: 613 km, w tym 23 odcinki specjalne o
łącznej długości 215,89 km
Odcinki specjalne:
- I etap (25.04): OS 1 i 2: Stadion TS Wisła Kraków (2,50 km);
- II etap (26.04): OS 3: Kunice - Kunice (6,50); OS 4: Stadniki -
Łapanów (17,96); OS 5: Boczów - Łapanów (8,82); OS 6:
Kamionna - Żegocina (4,17); OS 7: Rajbrot - Muchówka (4,28); OS
8: Kunice - Kunice (6,50); OS 9: Stadniki - Łapanów (17,96); OS
10: Boczów - Łapanów (8,82); OS 11: Kamionna - Żegocina (4,17);
OS 12: Rajbrot - Muchówka (4,28); OS 13: Stadniki - Łapanów (17,96);
OS 14: Boczów - Łapanów (8,82);
- III etap (27.04): OS 15: Izdebnik - Budzów (20,07); OS 16:
Zembrzyce - Stryszów (8,12); OS 17: Dąbrówka - Mucharz (8,80);
OS 18: Zakrzów - Kalwaria Zebrzydowska (3,30); OS 19: Izdebnik -
Budzów (20,07); OS 20: Zembrzyce - Stryszów (8,12); OS 21:
Dąbrówka - Mucharz (8,80); OS 22: Zakrzów - Kalwaria
Zebrzydowska (3,30); OS 23: Izdebnik - Budzów (20,07).
Nawierzchnia: asfalt
Pogoda: zimno i deszcz podczas II etapu.
Klasyfikacja generalna: | |||||||||
1. | (1.*) | Krzysztof Hołowczyc Maciej Wisławski |
Stomil Olsztyn / Mobil Rally Team - Automobilklub Polski | Toyota Celica 4WD | 1. kl. A-8 | 1:56:33 | |||
2. | (2.*) | Robert Gryczyński Tadeusz Burkacki |
Toyota Castrol Rally Team - Automobilklub Śląski | Toyota Celica 4WD | 2. kl. A-8 | 1:59:53 | |||
3. | (3.*) | Piotr Świeboda Andrzej Górski |
|
Mitsubishi Lancer Evo III | 1. gr. N 1. kl. N-4 |
2:04:03 | |||
4. | (4.*) | Wiesław Stec Maciej Maciejewski |
Racer Rally Team - Automobilklub Lubelski | Mitsubishi Lancer Evo III | 2. gr. N 2. kl. N-4 |
2:04:08 | |||
5. | (5.*) | Waldemar Doskocz Aleksander Dragon |
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Maxi Clio | 3. kl. A-8 1. F2 |
2:05:10 | |||
6. | (6.*) | Zenon Sawicki Marek Skrobot |
Mobil / Ford Dealer Rally Team - Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth | 3. gr. N 3. kl. N-4 |
2:11:10 | |||
7. | Igor Susko (SK) Michal Koci (SK) |
Susko Ford Motorsport | Ford Escort RS Cosworth | (kl. N-4) | 2:15:51 | ||||
8. | Bedrich Habermann (SK) Emil Horniacek (SK) |
BEIV Motorsport Rally Team Poprad | Skoda Felicia Kit Car | (kl. A-7) | 2:16:06 | ||||
9. | (7.*) | Tomasz Mikołajczyk Marek Leśniak |
Automobilklub
Polski KKS Elita |
Ford Sierra Cosworth 4x4 | 4. kl. A-8 | 2:16:24 | |||
10. | (8.*) | Robert Kępka Michał Rej |
Racer Rally Team - Automobilklub Polski | Ford Escort RS Cosworth | 4. gr. N 4. kl. N-4 |
2:17:00 | |||
11. | (9.*) | Jarosław Pineles Maciej Wodniak |
Nokia / CPN Katowice / Radio Katowice - Automobilklub Śląski | Opel Astra GSi 16V | 5. gr. N 1. kl. N-3 2. F2 |
2:20:26 | |||
12. | (10.*) | Juliusz Palonka Stanisław Bazan |
Boryszew SA - Automobilklub Lubelski | Subaru Legacy RS 4WD | 6. gr. N 5. kl. N-4 |
2:21:10 | |||
... | |||||||||
15. | (12.*) | Janusz Kulig Jarosław Baran |
Aquilla Rally Team - Automobilklub Krakowski | Opel Astra GSi 16V | 5. kl. A-8 3. F2 |
||||
Marcin Keller Jarosław Gieras |
Automobilklub Śląski | Renault Clio 16 S | 6. kl. A-8 | ||||||
Konrad Gałusza Andrzej Bronowicki |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Corsa GSi 16V | 1. kl. A-6 | ||||||
Jerzy Wierzbołowski Bogusław Lepiarz |
Automobilklub Dolnośląski | Ford Sierra Cosworth 4x4 | 6. kl. N-4 | ||||||
Mariusz Mszyca Paweł Koprowski |
Automobilklub Dolnośląski | Opel Astra GSi 16V | 2. kl. N-3 4. F2 |
||||||
Cezary Zaleski Krzysztof Rzucidło |
Mobil Rally Team - Automobilklub Polski | Opel Kadett GSi 16V | 3. kl. N-3 5. F2 |
||||||
Waldemar Malinowski Andrzej Grigorjew |
Mobil Rally Team - Automobilklub Polski | Opel Astra GSi 16V | 4. kl. N-3 6. F2 |
||||||
Tomasz Ratajczyk Mariusz Sobczak |
Automobilklub Dolnośląski | Volkswagen Golf GTi 16V | 5. kl. N-3 | ||||||
Piotr Gadomski Romuald Porębski |
Automobilklub Śląski | Honda Civic VTEC | 6. kl. N-3 | ||||||
Mariusz Ficoń Jacek Sciciński |
Polifarb Cieszyn / Motor - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 1. kl. A-PCA | 2:31:55 | |||||
Aleksander Bubel Grzegorz Osiński |
RM Carsystem Voss - Automobilklub Dolnośląski | Fiat Cinquecento Abarth | 2. kl. A-PCA | 2:33:53 | |||||
Marek Skrzypkowski Adam Balawajder |
Automobilklub
Sudecki Automobilklub Dolnośląski |
Fiat Cinquecento Abarth | 3. kl. A-PCA | 2:34:36 | |||||
Jan Chudzikiewicz Andrzej Mocie |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 4. kl. A-PCA | 2:36:06 | |||||
Marcin Turski Jacek Rathe |
Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 5. kl. A-PCA | 2:36:08 | |||||
Włodzimierz Pawluczuk Marek Andrysz |
Carservis - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 6. kl. A-PCA | 2:36:13 | |||||
Damian Gielata Maciej Baran |
Automobilklub Krakowski | Fiat Cinquecento Abarth | 7. kl. A-PCA | 2:39:38 | |||||
Filip Rybacki Mariusz Sudoł |
Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Abarth | 8. kl. A-PCA | 2:40:21 | |||||
* - miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski | |||||||||
Wykluczeni (przekoczenie limitu spóźnień): | |||||||||
przed OS 3 |
Jacek Sikora Marek Kaczmarek |
Racer Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | kl. A-PCA | |||||
Cezary Fuchs Mikołaj Madej |
|
Ford Escort RS Cosworth | kl. N-4 | ||||||
Odpadli: | |||||||||
po OS 16 |
Holger Helle (DK) Per Damgaard Jensen (DK) |
Helle Auto A / S / DASU Den. | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (elektronika) |
||||
OS 5 | Leszek Kuzaj Paweł Boratyn |
Tedex Rally Team - Automobilklub Krakowski | Mitsubishi Lancer Evo III | kl. N-4 | (wypadek) | ||||
po OS 4 |
Bogdan Herink Barbara Stępkowska |
Renault Elf Polska - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Maxi Clio | kl. A-8 | (rezygnacja pilotki) |
||||
po OS 4 |
Robert Herba Artur Skorupa |
Aral BPH Rally Team - Automobilklub Polski | Toyota Celica 4WD | kl. A-8 | (uszkodzenia po wypadku) |
||||
OS 4 | Wojciech Zaborowski Jan Szymczak |
Motoklub Olsztyn | Opel Kadett GSi 16V | kl. N-3 | (wypadek) | ||||
przed |
Jan Baumgartner (SK) Milan Javorka (SK) |
Transpetrol AMK Senica | Nissan Sunny GTi | kl. N-3 | (brak kluczyków) |
||||
po OS 2 |
Stanislav Chovanec (CZ) Henrich Kurus (SK) |
Rallye Team Matador | Ford Escort RS Cosworth | kl. A-8 | (skrzynia biegów) |
||||
Włodzimierz Skrodzki Maria "Malina" Wiechowska |
Rafineria Jedlicze - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (skrzynia biegów) |
|||||
Jerzy Dyszy Krzysztof Ruciński |
Racer Rally Team - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Clio Williams | kl. N-3 | (przegub) |
|||||
Wystartowały 64 załogi, ukończyło rajd 38 (w tym 29 w klasyfikacji RSMP). | |||||||||
Zwycięzcy OS-ów: Hołowczyc - 22 (2 ex aequo), Herba - 2 (2), Gryczyński - 1. | |||||||||
Klasyfikacja zespołów sponsorskich: | |||||||||
1. | Mobil Oil Poland Rally Team | ||||||||
2. | Racer Rally Team |
<< 1 el.
RSMP 1996 - Zimowy R. Dolnośląski] [Strona
główna] [Rajdy] [RSMP 1996] [3 el. RSMP 1996 - R. Elmot
>>
[Rajd Krakowski 1996 -
lista startowa]