<< 3 el. WSMP 1984 - Toruń] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1984] [5 el. WSMP 1984 - Poznań >>
Wyniki wyścigów: | ||||
Klasa 1: | ||||
Trening: 1. Chojnacki - 2:49,7; 2. Brymora - 2:52,5; 3. Wojdaliński - 2:53,3; 4. Zagórski - 2:55,3; 5. Herba - 2:55,3; 6. Gaik - 2:55,7; 7. Paradowski - 2:56,2; 8. Świejkowski - 2:56,9; 9. Witt - 2:57,1; 10. Mazurek - 2:57,9; 11. Iwański - 2:58,1; 12. Mieszczański - 3:01,7; 13. Wysmyk - 3:02,7; 14. I. Trzeszczkowski - 3:03,1; 15. Wiśniak - 3:06,3; 16. Chałupnik - 3:07,2; 17. Kopczyński - 3:07,3; 18. Kut - 3:08,5; 19. Habas - 3:11,6 | ||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||
1. | Jacek Chojnacki | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 28:53,8 (86,38 km/h) |
2. | Zbyszko Gaik | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 28:59,1 |
3. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 28:59,5 |
4. | Robert Herba | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 29:00,5 |
5. | Leszek Wojdaliński | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 29:01,0 |
6. | Sławomir Zagórski | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | |
7. | Adam Mazurek | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | |
8. | Jacek Iwański | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | |
9. | Witold Paradowski | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | |
10. | Krzysztof Witt | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | |
11. | Sławomir Wysmyk | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | |
12. | Bogusław Chałupnik | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | |
13. |
Andrzej Kopczyński | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | |
14. | Bogumił Kut | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | |
15. | Henryk Wiśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |
Zdyskwalifikowani: | ||||
Mirosław Świejkowski | Automobilklub Toruński | Polski Fiat 126p | ||
Ireneusz Trzeszczkowski | Automobilklub Toruński | Polski Fiat 126p | ||
Krzysztof Mieszczański | Automobilklub Kaliski | Polski Fiat 126p | ||
Odpadł: | ||||
Andrzej Habas | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | ||
Najszybsze okrążenie (3): Chojnacki - 87,65 km/h | ||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-10 okr.: Chojnacki | ||||
Wystartowało 19 zawodników, sklasyfikowano 15, zdyskwalifkowanych 3. | ||||
Klasa 2: | ||||
Trening: 1. Smorawiński - 2:36,9; 2. Caputa - 2:37,1; 3. Kolasiński - 2:37,7; 4. Skudło - 2:37,8; 5. Gilli - 2:38,3; 6. D. Kinderman - 2:38,4; 7. Rakowski - 2:39,3; 8. Ryszewski - 2:39,4; 9. Dawid - 2:39,9; 10. Mrówczyński - 2:40,4; 11. Pięta - 2:40,5; 12. Czyżewski - 2:41,2; 13. Suchoń - 2:41,2; 14. Czarnocki - 2:41,4; 15. Kruk - 2:41,6 | ||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||
1. | Dariusz Kinderman | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 26:31,5 (94,11 km/h) |
2. | Wojciech Smorawiński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 26:54,2 |
3. | Sławomir Kruk | Automobilklub Świętokrzyski | Polski Fiat 126p | 26:56,7 |
4. | Stanisław Dawid | Automobilklub Częstochowski | Polski Fiat 126p | 26:59,0 |
5. | Piotr Kolasiński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 27:06,1 |
6. | Tadeusz Suchoń | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 27:06,1 |
7. | Piotr Rakowski | Automobilklub Cieszyński | Polski Fiat 126p | 27:14,1 |
8. | Antoni Skudło | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | 27:15,4 |
9. | Krzysztof Caputa | FSM Bielsko - Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | 28:05,3 |
10. | Jarosław Koziczak | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | 28:09,3 |
11. | Wojciech Ryszewski | Automobilklub Włocławski | Polski Fiat 126p | 29:12,9 |
12. | Marek Greszta | Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | - 1 okr. |
13. | Marek Przybyła | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | - 1 okr. |
14. | Andrzej Grabowski | Automobilklub Morski | Polski Fiat 126p | - 1 okr. |
15. | Waldemar Mrówczyński | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 126p | - 2 okr. |
Nie sklasyfikowany: | ||||
Zbigniew Kordek | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | - 3 okr. | |
Odpadli: | ||||
6 okr. | Włodzimierz Pawluczuk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |
6 okr. | Bogdan Slęga | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |
4 okr. | Andrzej Pięta | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | |
4 okr. | Angelo Gilli | Automobilklub Beskidzki | Polski Fiat 126p | |
4 okr. | Zbigniew Czarnocki | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | |
4 okr. | Mariusz Stuszewski | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | |
2 okr. | Tadeusz Kotas | Automobilklub Cieszyński | Polski Fiat 126p | |
2 okr. | Jerzy Wierzbołowski | Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 126p | |
1 okr. | Jacek Czyżewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | |
1 okr. | Mario Stula | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 126p | |
Ireneusz Trzeszczkowski | Automobilklub Toruński | Polski Fiat 126p | ||
Najszybsze okrążenie (4): D. Kinderman - 95,21 km/h | ||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-3 okr.: Smorawiński; 4-10 okr.: D. Kinderman | ||||
Wystartowało 27 zawodników, sklasyfikowano 15. | ||||
Klasa 3: | ||||
Trening: 1. Cołoszyński - 2:28,7; 2. Barański - 2:28,8; 3. Bryczek - 2:29,4; 4. Krukowski - 2:31,1; 5. Sowa - 2:31,3; 6. Godula - 2:31,5; 7. Misiewicz - 2:33,5; 8. Kolasiński - 2:37,7; 9. Skudło - 2:37,7; 10. Smorawiński - 2:38,0; 11. Gilli - 2:38,3; 12. D. Kinderman - 2:38,4; 13. Czyżewski - 2:39,1; 14. Z. Kordek - 2:40,4; 15. Szwagierczak - 2:40,6; 16. Czapka - 2:40,7; 17. Suchoń - 2:41,2; 18. Kruk - 2:44,1; 19. Zapędowski - 2:44,1; 20. Kotas - 2:44,4; 21. Ryszewski - 2:44,5; 22. Pawluczuk - 2:46,6; 23. Michalski - 2:47,0; 24. Stachurski - 2:50,4; 25. Greszta - 2:54,8; 26. Stula - 2:58,0; 27. Mianowska - 2:58,0; 28. Witkowski - 2:58,1; 29. Lasek - 2:58,9; 30. Kowalski - 3:00,0; 31. Wierzbołowski - 3:04,8; 32. Zuber - 4:36,0; 33. Granowski - 11:55,8 | ||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||
1. | Tomasz Barański | Automobilklub Łódzki | Polski Fiat 126p | 24:47,6 (100,68 km/h) |
2. | Wojciech Cołoszyński | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 126p | 25:19,0 |
3. | Adam Sowa | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p | 25:41,8 |
4. | Andrzej Godula | Automobilklub Krakowski | Trabant | 25:51,8 |
5. | Witalis Misiewicz | Automobilklub Lubelski | 25:54,9 | |
6. | Zbigniew Szwagierczak | Automobilklub Wielkopolski | 26:02,8 | |
7. | Zbigniew Zapędowski | Automobilklub Łódzki | 26:33,3 | |
8. | Marian Czapka | Automobilklub Cieszyński | 26:42,1 | |
9. | Tadeusz Suchoń | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 26:42,8 | |
10. | Wojciech Ryszewski | Automobilklub Włocławski | 26:59,3 | |
11. | Włodzimierz Pawluczuk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 27:00,8 | |
12. | Angelo Gilli | Automobilklub Beskidzki | 27:12,9 | |
13. | Andrzej Stachurski | Automobilklub Lubelski | - 1 okr. | |
14. | Adam Michalski | Automobilklub Warszawski | - 1 okr. | |
15. | Tadeusz Kotas | Automobilklub Cieszyński | - 1 okr. | |
16. | Iwona Mianowska | Automobilklub Krakowski | - 1 okr. | |
17. | Mario Stula | Automobilklub Śląski | - 2 okr. | |
18. | Andrzej Grabowski | Automobilklub Morski | - 2 okr. | |
19. | Piotr Zuber | Automobilklub Beskidzki | - 2 okr. | |
Odpadli: | ||||
5 okr. | Tadeusz Bryczek | Automobilklub Beskidzki | ||
5 okr. | Włodzimierz Krukowski | Automobilklub Świętokrzyski | Polski Fiat 126p | (defekt) |
2 okr. | Jacek Czyżewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | ||
0 okr. | Andrzej Lasek | Automobilklub Krakowski | ||
0 okr. | Andrzej Kowalski | Automobilklub Krakowski | ||
Najszybsze okrążenie (3): Barański - 102,72 km/h | ||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-10 okr.: Barański | ||||
Wystartowało 24 zawodników, sklasyfikowano 19. | ||||
Klasa 4 + 8: | ||||
Trening: 1. Mandera - 2:20,4; 2. Janowski - 2:20,9; 3. Godwod - 2:21,6; 4. A. Polak - 2:22,9; 5. Starkowski - 2:25,5; 6. Janiec - 2:26,6; 7. Mielcarek - 2:28,8; 8. Bajuk - 2:30,0; 9. C. Trzeszczkowski - 2:32,5; 10. Bekas - 2:33,7; 11. Wielochowski - 2:45,6; 12. Krzywda - 2:46,1; 13. Kudłaty - 2:46,3; 14. M. Kozłowski | ||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||
1. | Wacław Janowski | Automobilklub Dolnośląski | Zastava 1300 | 23:09,6 (107,77 km/h) |
2. | Adam Polak | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 23:47,3 |
3. | Andrzej Mielcarek | Automobilklub Wielkopolski | Zastava 1300 | 23:53,5 |
4. | Krzysztof Godwod | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | 24:24,5 | |
5. | Zbigniew Janiec | Automobilklub Piotrkowski | 24:30,2 | |
6. | Henryk Mandera | Automobilklub Śląski | Łada 1300 | |
7. | Czesław Trzeszczkowski | Automobilklub Toruński | ||
8. | Jerzy Bekas | Automobilklub Wielkopolski | ||
9. | Andrzej Bajuk | Automobilklub Włocławski | - 1 okr. | |
10. | Andrzej Krzywda | Automobilklub Śląski | ||
11. | Tadeusz Kudłaty | Automobilklub Dolnośląski | ||
Odpadli: | ||||
7 okr. | Władysław Starkowski | Automobilklub Dolnośląski | ||
5 okr. | Marek Kozłowski | Automobilklub Lubelski | ||
1 okr. | Wiesław Wielochowski | Automobilklub Warszawski | ||
Najszybsze okrążenie (3): Janowski - 117,27 km/h | ||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-10 okr.: Janowski | ||||
Wystartowało 14 zawodników, sklasyfikowano 11. | ||||
Klasa 5: | ||||
Trening: 1. Bogusławski - 2:12,3; 2. Wozowicz - 2:13,7; 3. Janowski - 2:16,1; 4. A. Polak - 2:18,3; 5. E. Kinderman - 2:21,6; 6. Starkowski - 2:21,6; 7. Nowicki - 2:25,7; 8. Dyszy - 2:26,2; 9. Krzywda - 2:29,6; 10. Sowa - 2:32,1; 11. Dymek - 2:33,0 | ||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||
1. | Bogdan Wozowicz | KS Maraton Warszawa | Ford Escort 2000 | 23:28,4 (106,34 km/h) |
2. | Adam Polak | Automobilklub Warszawski | Polski Fiat 125p 1500 | 23:31,1 |
3. | Piotr Nowicki | Automobilklub Wielkopolski | Polski Fiat 125p 1500 | 23:51,7 |
4. | Maciej Bogusławski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | MB-03 | 24:58,4 |
5. | Tadeusz Kudłaty | Automobilklub Dolnośląski | Polski Fiat 125p 1500 | - 1 okr. |
6. | Mieczysław Dymek | Automobilklub Krakowski | Prototyp 1300 | - 1 okr. |
7. | Andrzej Pazdor | Automobilklub Krakowski | Prototyp 1500 | - 1 okr. |
8. | Włodzimierz Pawluczuk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 126p 800 | - 2 okr. |
9. | Marek Kozłowski | Automobilklub Lubelski | Łada 1300 | - 2 okr. |
Odpadli: |
||||
4 okr. | Edward Kinderman | Automobilklub Śląski | Polonez Prototyp 1800 | |
Jerzy Dyszy | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Polski Fiat 125p 1500 | ||
Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Ford Escort 2000 | ||
Andrzej Krzywda | Automobilklub Śląski | Polski Fiat 125p 1500 | ||
Najszybsze okrążenie: Wozowicz - 109,71 km/h | ||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-2 okr.: Bogusławski; 3-10 okr.: Wozowicz | ||||
Wystartowało 13 zawodników, sklasyfikowano 9. | ||||
Klasa 6: | ||||
Trening: 1. Szmidt - 2:03,5; 2. Banaszak - 2:04,2; 3. Mazur - 2:04,4; 4. Kiełbania - 2:05,5; 5. Kochański - 2:05,8; 6. Zaleski - 2:06,7; 7. A. Wojciechowski - 2:07,3; 8. Jeromin - 2:07,7; 9. L. Wojciechowski - 2:09,4; 10. Lenartowicz - 2:09,6; 11. Nalewaj - 2:09,8; 12. Szczęsny - 2:10,9; 13. Sumara - 2:12,6; 14. Kostikow - 2:14,3; 15. Chałas - 2:15,0; 16. Plucha - 2:17,5; 17. Pokorski - 2:35,4 | ||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||
1. | Jerzy Mazur | Automobilklub Dolnośląski | MTX 1-06 | 20:57,5 (119,09 km/h) |
2. | Stefan Banaszak | Automobilklub Szczeciński | Promot 83 | 21:05,6 |
3. | Hieronim Kochański | Automobilklub Warszawski | 21:26,2 | |
4. | Piotr Zaleski | Automobilklub Morski | Promot | 21:27,5 |
5. | Józef Kiełbania | Automobilklub Świętokrzyski | MTX 1-06 | 21:28,6 |
6. | Piotr Lenartowicz | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 79 | 21:35,0 |
7. | Tomasz Szczęsny | Automobilklub Warszawski | Promot | 22:12,2 |
8. | Lech Wojciechowski | Automobilklub Kaliski | Promot | 22:13,5 |
9. | Ryszard Plucha | Automobilklub Warszawski | Promot 81 | 22:44,3 |
10. | Marek Kostikow | Automobilklub Wielkopolski | 22:48,3 | |
11. | Romuald Chałas | Automobilklub Warszawski | ||
12. | Zbigniew Pokorski | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 76 | - 1 okr. |
13. | Andrzej Sumara | Automobilklub Morski | MTX 1-03 | - 1 okr. |
Odpadli: | ||||
6 okr. | Andrzej Wojciechowski | Automobilklub Śląski | Promot 76 | |
6 okr. | Tomasz Jeromin | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 79 | |
4 okr. | Jacek Szmidt | Automobilklub Toruński | MTX 1-06 | (pasek klinowy) |
Najszybsze okrążenie: Mazur - 120,48 km/h | ||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-10 okr.: Mazur | ||||
Wystartowało 16 zawodników, sklasyfikowano 13. | ||||
Klasa 7: | ||||
Trening: 1. J. Krotoski - 2:12,0; 2. Podkalicki - 2:15,2; 3. Kulawik - 2:15,5; 4. Zygmunt - 2:16,3; 5. Sikora - 2:17,7; 6. Górecki - 2:17,8; 7. Podsiadło - 2:18,0; 8. Zarzycki - 2:20,4; 9. Orłowski - 2:21,3; 10. Osterloff - 2:21,7; 11. Oryński - 2:21,8; 12. Kamiński - 2:22,2; 13. Sołtowski - 2:23,5; 14. Kłoda - 2:24,0; 15. Nowaczyński - 2:25,5; 16. Skowroński - 2:27,6; 17. Skwarzyński - 2:27,8; 18. Bogusz - 2:28,0; 19. Gajór - 2:28,9; 20. Proć - 2:33,5; 21. Makowski | ||||
Wyścig (10 okr. x 4,160 km = 41,600 km): | ||||
1. | Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | Promot 76 | 21:32,9 (115,81 km/h) |
2. | Jerzy Krotoski | Automobilklub Wielkopolski | Promot 82 | 21:40,5 |
3. | Ryszard Zygmunt | Automobilklub Morski | Promot 82 | 22,09,3 |
4. | Eugeniusz Zarzycki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 81 | 22:15,4 |
5. | Tomasz Sikora | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 82 | 22:16,5 |
6. | Piotr Górecki | Automobilklub Morski | Promot 77 | 22:30,8 |
7. | Janusz Orłowski | Automobilklub Szczeciński | 22:31,6 | |
8. | Jarosław Podsiadło | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 75 | 22:34,5 |
9. | Grzegorz Kamiński | Automobilklub Toruński | Promot 82 | 22:58,4 |
10. | Artur Skwarzyński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 82 | 23:00,1 |
11. | Kazimierz Sołtowski | Automobilklub Szczeciński | Promot 82 | 23:10,5 |
12. | Marek Oryński | Automobilklub Krakowski | Promot 77 | 23:10,8 |
13. | Andrzej Proć | Automobilklub Częstochowski | Promot 81 | 23:35,1 |
14. | Artur Makowski | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 76 | 23:49,3 |
15. | Mirosław Kłoda | Automobilklub Świętokrzyski | Promot 76 | - 1 okr. |
16. | Marek Bogusz | Automobilklub Kaliski | Promot 77 | - 1 okr. |
17. | Dariusz Nowaczyński | Automobilklub Wielkopolski | Promot 77 | - 1 okr. |
Odpadli: | ||||
8 okr. | Tomasz Osterloff | Automobilklub Toruński | Promot 75 | |
7 okr. | Robert Gajór | Automobilklub Morski | ||
6 okr. | Eugeniusz Kulawik | Automobilklub Śląski | Promot 76 | |
Najszybsze okrążenie (6): Podkalicki - 117,92 km/h | ||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-4 okr.: J. Krotoski; 5-10 okr.: Podkalicki | ||||
Wystartowało 20 zawodników, sklasyfikowano 17. |
<< 3 el. WSMP 1984 - Toruń] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1984] [5 el. WSMP 1984 - Poznań >>