<< 2 i 3 el. WSMP 1997 - Modlin] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1997] [5 el. WSMP 1997 - Kamień Śląski >>
Pogoda: mokro podczas wyścigu Pucharu Megane, przelotne opady deszczu.
Wyniki wyścigów: | |||||
Klasa E-2000: | |||||
Trening: 1. Luciński - 1:32,315; 2. Rafał Podolski - 1:36,725; 3. Kłosowski - 1:39,036; 4. Lim - 1:40,020; 5. M. Krachulec - 1:41,857 | |||||
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km): | |||||
1. | (1.*) | Rafał Podolski | Automobilklub Kielecki | Reynard 913-Volkswagen | 24:57,653 (147,3 km/h) |
2. | (2.*) | Ryszard Luciński | Castrol - Automobilklub Wielkopolski | Dallara F 394-Opel | 25:23,153 |
3. | Hanus Lim | (CZ) | Eufra 392-Opel | 25:47,354 | |
4. | (3.*) | Tadeusz Kłosowski | Automobilklub Szczeciński | Reynard 873-Volkswagen | 25:49,906 |
5. | (4.*) | Mirosław Krachulec | Automobilklub Częstochowski | Eufra 391-Mugen | 26:21,401 |
* - miejsca w klasyfikacji Mstrzostw Polski | |||||
Najszybsze okrążenie (14): Rafał Podolski - 1:36,359 | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-7 okr.: Luciński, 8-15 okr.: Rafał Podolski | |||||
Klasa E-1600: | |||||
Trening: 1. Szczęsny - 1:38,433; 2. Sperling - 1:38,569; 3. Seidenfaden - 1:40,451; 4. Glinczewski - 1:40,834; 5. Skwarzyński - 1:42,447; 6. Robert Podolski - 1:45,022; 7. H. Kochański - 1:47,587; 8. Fontański - 1:53,147; 9. W. Podolski - 1:54,162; 10. Jugowski - 1:58,161 | |||||
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km): | |||||
1. | (1.*) | Artur Glinczewski | Automobilklub Wielkopolski | Reynard 893-Volkswagen | 25:49,357 (142,4 km/h) |
2. | Raimund Seidenfaden | (D) | Estonia 25-Volkswagen | 26:09,844 | |
3. | (2.*) | Tomasz Szczęsny | Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Reynard 883-Volkswagen | 26:12,562 |
4. | (3.*) | Artur Skwarzyński | Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25-Łada | 26:35,979 |
5. | (4.*) | Hieronim Kochański | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25-Łada | - 1 okr. |
6. | (5.*) | Robert Podolski | Automobilklub Kielecki | Estonia 25-Łada | - 1 okr. |
7. | (6.*) | Jerzy Fontański | Automobilklub Częstochowski | Estonia 21-Łada | - 2 okr. |
8. | (7.*) | Krzysztof Jugowski | Automobilklub Kielecki | Promot 79-Łada | - 2 okr. |
9. | (8.*) | Wacław Podolski | Automobilklub Kielecki | Promot 79-Łada | - 2 okr. |
* - miejsca w klasyfikacji Mstrzostw Polski | |||||
Odpadli: | |||||
Dirk Sperling | (D) | (pożar) | |||
Najszybsze okrążenie (12): Glinczewski - 1:41,613 | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-15 okr.: Glinczewski | |||||
Klasa E-1300: | |||||
Trening: 1. Gasenko - 1:44,866; 2. Banaszek - 1:45,416; 3. K. Wodziński - 1:45,501; 4. Leśniak - 1:45,691; 5. Czub - 1:47,231; 6. Sączyński - 1:48,193; 7. Godula - 1:48,654; 8. Kaźmierczak - 1:49,446; 9. Kamiński - 1:50,045; 10. A. Wodziński - 1:51,138; 11. Podsiadło - 1:51,671; 12. Gajór - 1:51,841; 13. Marcinkiewicz - 1:52,335; 14. Grabowski - 1:59,172; 15. Żywicki - 2:00,718; 16. Podkalicki - 2:27,668 | |||||
Wyścig (14 okr. x 4,083 km = 57,162 km): | |||||
1. | Marcin Banaszak | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Promot 83-Łada | 25:06,411 (136,7 km/h) | |
2. | Wiktor Gasenko | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Estonia 25-Łada | 25:28,143 | |
3. | Krzysztof Wodziński | Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Promot 84-Łada | 25:38,054 | |
4. | Cezary Czub | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 21-Łada | 25:48,044 | |
5. | Bohdan Leśniak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25-Łada | 25:50,275 | |
6. | Andrzej Godula | Automobilklub Polski | Estonia 25-Łada | 26:25,559 | |
7. | Janusz Sączyński | Automobilklub Morski | Estonia 25-Łada | - 1 okr. | |
8. | Andrzej Wodziński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Estonia 25-Łada | - 1 okr. | |
9. | Maciej Marcinkiewicz | Automobilklub Olsztyński | Estonia 21-Łada | - 1 okr. | |
10. | Andrzej Grabowski | Automobilklub Bałtycki | Promot 85-Łada | - 1 okr. | |
Odpadli m. in.: | |||||
Piotr Kaźmierczak | Automobilklub Krakowski | Estonia 21-Łada | |||
Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | Estonia 21-Łada | |||
Najszybsze okrążenie (5): Banaszak - 1:44,122 (141,2 km/h) | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-14 okr.: Banaszak | |||||
Klasa H pow. 1600: | |||||
Trening: 1. Illes - 1:42,982; 2. Tadeusz Myszkier - 1:43,505; 3. Malcharek - 1:44,749; 4. Dziurka - 1:46,628 | |||||
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km): | |||||
1. | (1.*) | Tadeusz Myszkier | Lotos - Automobilklub Wielkopolski | Ford Escort RS Cosworth | 26:15,928 (140,0 km/h) |
2. | Jiri Malcharek | (SK) | Mercedes 190 Evo | 26:21,213 | |
3. | Tamas Illes | (H) | BMW M3 E36 | 26:43,384 | |
4. | (2.*) | Andrzej Dziurka | ALDA - Automobilklub Polski | Opel Astra 2.0 | 26:48,139 |
5. | (3.*) | Mariusz Kostrzak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | BMW M3 E36 | - 1 okr. |
6. | (4.*) | Marek Kusiak | Automobilklub Częstochowski | Ford Escort RS Cosworth | - 1 okr. |
7. | (5.*) | Andrzej Stachowiak | Automobilklub Morski | BMW M3 E30 | - 2 okr. |
* - miejsca w klasyfikacji Mstrzostw Polski | |||||
Odpadli m. in.: | |||||
Slavko Umicević | Automobilklub Polski | Honda CRX | |||
Andrzej Kleina | Automobilklub Olsztyński | Ford Sierra Cosworth RS 500 | |||
Nie wystartował: | |||||
Arkadiusz Zgorzelski | Automobilklub Szczeciński | Porsche 911 Carrera | |||
Najszybsze okrążenie (13): Tadeusz Myszkier - 1:43,668 | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-2 okr.: Illes, 3-15 okr.: Tadeusz Myszkier | |||||
Klasa H-1600: | |||||
Trening: 1. X. Mielcarek - 1:55,383; 2. H. Mandera - 1:56,710; 3. Fiedor - 1:59,899; 4. Baran - 2:09,152; 5. Pawluczuk - 2:13,143; 6. Szymczyk - 2:13,333; 7. Dąbrowski - 2:13,350; 8. Buks - 2:14,205 | |||||
Wyścig (14 okr. x 4,083 km = 57,162 km): | |||||
1. | Henryk Mandera | Automobilklub Wielkopolski | Suzuki Swift GTi | 27:18,016 (125,7 km/h) | |
2. | Xawery Mielcarek | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Volkswagen Scirocco | 27:20,012 | |
3. | Stanisław Fiedor | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Honda Civic VTi | - 1 okr. | |
4. | Grzegorz Baran | Castrol - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Suzuki Swift GTi | - 2 okr. | |
5. | Włodzimierz Pawluczuk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | - 2 okr. | |
6. | Karol Buks | Pol Car - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento Sporting | - 2 okr. | |
7. | Marek Szymczyk | PZU SA / Car Serwis - A. Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | - 2 okr. | |
8. | Tomasz Dąbrowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Sporting | - 2 okr. | |
Najszybsze okrążenie (7): X. Mielcarek - 1:54,741 | |||||
Klasa A-1000: | |||||
Trening: 1. Oczkowski - 2:08,114; 2. Kałuża - 2:10,245; 3. Gawroński - 2:10,270; 4. Serbin - 2:12,392; 5. Wywiał - 2:13,775; 6. M. Gąsecki - 2:17,103; 7. Spława-Neyman - 2:18,646; 8. Pawluczuk - 2:19,977; 9. Witkowicz - 2:20,770; 10. Sawczenko - 2:22,838 | |||||
Wyścig (10 okr. x 4,083 km = 40,830 km): | |||||
1. | Marek Oczkowski | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 21:43,275 (112,8 km/h) | |
2. | Paweł Kałuża | Automobilklub Kielecki | Fiat Cinquecento 900 | 21:54,860 | |
3. | Krzysztof Gawroński | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 22:15,172 | |
4. | Małgorzata Serbin | Carsystem Voss SIA - Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 22:30,274 | |
5. | Tomasz Wywiał | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento Abarth | 22:35,697 | |
6. | Włodzimierz Pawluczuk | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento Abarth | 22:37,353 | |
7. | Marek Gąsecki | Automobilklub Polski | Fiat Cinquecento Abarth | 23:10,329 | |
8. | Tomasz Witkowicz | Automobilklub Częstochowski | Fiat Cinquecento 900 | 23:37,953 | |
9. | Andrzej Spława-Neyman | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Fiat Cinquecento 900 | 23:44,686 | |
10. | Tomasz Myszkier | Lotos - Automobilklub Wielkopolski | Fiat Cinquecento 900 | 24:00,734 | |
Najszybsze okrążenie (4): Oczkowski - 2:07,940 | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-10 okr.: Oczkowski | |||||
Puchar Renault Megane Coupe: | |||||
Trening: 1. Szwagierczak - 1:58,560; 2. S. Mielcarek - 1:58,579; 3. Biernacki - 1:58,777, 4. Dziurka - 1:59,851; 5. Golec - 1:59,920; 6. R. Polak - 2:00,165; 7. Podkalicki - 2:00,281; 8. O. Bartkowiak - 2:00,294; 9. A. Polak - 2:00,324; 10. Oczkowski - 2:00,466; 11. M. Pinis - 2:00,484; 12. Kisiel - 2:00,529; 13. M. Ptak - 2:00,698; 14. Z. Brymora - 2:00,839; 15. H. Mandera - 2:00,963; 16. Bednarek - 2:01,002; 17. Jankowski - 2:01,021; 18. Gałecki - 2:01,928; 19. Kowalewski - 2:02,179; 20. Zarzycki - 2:02,198; 21. Matłacz - 2:02,413; 22. Paradowski - 2:02,718; 23. Szulc - 2:02,791; 24. Kinderman - 2:03,413; 25. Dziób - 2:07,580; 26. Derczyński - 2:07,680 | |||||
Wyścig (15 okr. x 4,083 km = 61,245 km): | |||||
1. | Sebastian Mielcarek | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Renault Megane Coupe | 31:27,735 (116,9 km/h) | |
2. | Andrzej Dziurka | ALDA - Automobilklub Polski | Renault Megane Coupe | 31:51,734 | |
3. | Zbigniew Szwagierczak | Automobilklub Wielkopolski | Renault Megane Coupe | 31:53,944 | |
4. | Adam Polak | Castrol - Automobilklub Polski | Renault Megane Coupe | 31:54,974 | |
5. | Jakub Golec | PPH Kaczmarek / M. Pieluszyńska - A. Wielkopolski | Renault Megane Coupe | 31:55,237 | |
6. | Marek Oczkowski | PPH Kaczmarek - Automobilklub Wielkopolski | Renault Megane Coupe | 31:57,124 | |
7. | Robert Polak | Automobilklub Polski | Renault Megane Coupe | 31:57,986 | |
8. | Piotr Bednarek | Automobilklub Wielkopolski | Renault Megane Coupe | 32:10,459 | |
9. | Maciej Ptak | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Megane Coupe | 32:12,044 | |
10. | Robert Kisiel | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Megane Coupe | 32:36,173 | |
11. | Eugeniusz Zarzycki | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Megane Coupe | 32:37,511 | |
12. | Zdzisław Brymora | Automobilklub Częstochowski | Renault Megane Coupe | 33:04,497 | |
13. | Wojciech Jankowski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Megane Coupe | 33:05,092 | |
14. | Andrzej Szulc | Automobilklub Morski | Renault Megane Coupe | 33:06,185 | |
15. | Ireneusz Trzeszczkowski | Automobilklub Toruński | Renault Megane Coupe | 33:20,201 | |
16. | Dariusz Kinderman | Automobilklub Śląski | Renault Megane Coupe | 33:20,561 | |
17. | Dariusz Kowalewski | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Megane Coupe | 33:33,781 | |
18. | Krzysztof Gałecki | Lotos - Automobilklub Wielkopolski | Renault Megane Coupe | 33:39,438 | |
19. | Jan Matłacz | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Megane Coupe | 33:45,932 | |
20. | Józef Dziób | Automobilklub Opolski | Renault Megane Coupe | - 1 okr. | |
21. | Michał Pinis | Autoklub Rzemieślnik Warszawa | Renault Megane Coupe | - 1 okr. | |
22. | Witold Paradowski | Automobilklub Częstochowski | Renault Megane Coupe | - 1 okr. | |
23. | Andrzej Derczyński | Automobilklub Częstochowski | Renault Megane Coupe | - 1 okr. | |
Zdyskwalifikowany (odłączony czujnik temperatury): | |||||
Marcin Biernacki jr | Automobilklub Kielecki | Renault Megane Coupe | |||
Odpadli: | |||||
Otto Bartkowiak | Automobilklub Śląski | Renault Megane Coupe | (kolizja) | ||
Mariusz Podkalicki | Automobilklub Szczeciński | Renault Megane Coupe | (kolizja) | ||
Najszybsze okrążenie (15): Zarzycki - 2:01,295 | |||||
Prowadzenie w wyścigu: 1-6 okr.: Szwagierczak, 7-15 okr.: S. Mielcarek |
<< 2 i 3 el. WSMP 1997 - Modlin] [Strona główna] [Wyścigi] [WSMP 1997] [5 el. WSMP 1997 - Kamień Śląski >>